بیوگرافی حکیم دکتر روازاده

در ادامه با زندگینامه حکیم دکتر روازاده در خدمت شما هستیم.

دکتر روازاده

 

تولد و عنفوان جوانی:

حکیم دکتر حسین روازاده (دارای مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی 58290) در بیست و شش مرداد ماه سال 1335 هجری شمسی مصادف با عاشورای حسینی سال 1376 هجری قمری در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود.
شاید تقدیر این چنین بوده است که یکی از پرچمداران انقلاب تغذیه سالم که چند سالی است به مبارزه با دسیسه های استعمار در زمینه بهداشت و تغذیه برآمده است در روز عاشورا و ماه انقلاب حسینی متولد گردد.
خانواده ایشان از امکانات مادی خیلی خوبی برخوردار نبودند ولی دکتر با کار کردن و تلاش موفق به اخذ مدرک دیپلم گردیدند و سپس خدمت سربازی خود را در نیروی هوایی گذراندند ایشان در دوران انقلاب همپای دیگر مردم غیور ایران زمین در تظاهراتها حضور فعالی داشتند.

تحصیلات دانشگاهی حکیم دکتر روازاده:

حکیم دکتر روازاده برای ادامه تحصیل، عازم کشور ایتالیا شدند و پس از آشنایی با زبان آن کشور در رشته پزشکی مشغول به تحصیل گردیدند.
پس از اتمام تحصیلات مجدداً به کشور ایران بازگشتند و در دانشگاه تهران نیز طبق قوانین مربوط به فارغ التحصیلان خارج از کشور، دوره های در نظر گرفته شده را با موفقیت گذراندند و مدرک آن دانشگاه را نیز اخذ کردند و با وضعیت پزشکی کشور و نوع بیماریهای رایج کاملاً آشنا شدند.

آشنایی با طب سنتی و اسلامی:

مداوا و درمان بیمارانی که با روشهای بسیار ساده و متفاوت با روشهای طب مدرن توسط حکما بهبود می یافتند، از دوران کودکی در خاطر ایشان مانده بود و این امر تاثیر خوبی در ذهن دکتر گذاشته بود.
در دوران تحصیلات خارج از کشور نیز در کنار تحصیلات با طب مکمل هم آشنا شدند و پس از بازگشت، آموزه های خود را در داخل کشور نیز مورد استفاده قرار دادند.

بیشتر بخوانید:  گزارش سفر اخیر آقای دکتر روازاده به استان مازندران + تصاویر

حکیم دکتر روازاده سپس در خصوص مواد غذایی تحقیقات فروانی نمودند تا مواد غذایی که در دوران قدیم مورد استفاده قرار می گرفته و مورد تایید حکمای ایرانی نیز بوده اند و یا آن دسته از مواد غذایی را که آنان مردم را از خوردن و استفاده نهی می کردند را شناسایی کنند و در این زمینه کتب قدیمی و نظریات حکما را نیز مورد مطالعه قرار دادند و طب سنتی را بیش از پیش فرا گرفتند.
در این میان با مطالعه احادیث و روایات مربوط به طب اسلامی با گنجینه با ارزش و بی بدیلی که متصل به وحی الهی و کلام حق تعالی بود نیز آشنا شدند.

خالق مهربان که سیستم پیچیده بدن انسان را آفریده است بهتر از هر کس می تواند در خصوص توصیه های بهداشتی و تغذیه ای آن راهنمایی فرمایند و نظر آن از هر منبع علمی دیگری برای ما قابل قبول تر خواهد بود و خوشبختانه وجود احادیث بسیار زیاد در این زمینه از زبان معصومینی که از علم الهی بهره مند بودند، کار را برای انسانها که در علم محدود خود غوطه می خورند راحت نموده است.

آگاهی از دسیسه استعمار در زمینه تخریب تغذیه جهانی:

در ادامه تحقیقات دکتر متوجه شدند که حتی در دوران قاجار درگیریهایی بین حکما و دولت وقت بابت مقابله با دسیسه های استعمار در زمینه تغذیه بوده است، من جمله در زمینه چای که منجر به نامه ای شد که حکما به دولت دادند و در آن بیان کردند:

“که چرا می خواهید در این مملکت گیاهی را باب کنید که حتی الاغها به مزارع آن نیز حمله نمی کنند (هیچ آفتی ندارند). چای عامل سودا و سودا عامل سرطان است“.
سپس مواد غذایی رایج در بازار را مورد بررسی قرار دادند و مواد ناسالم و سودازا را شناسایی کردند.

بیشتر بخوانید:  کلیپ تصویری سخنرانی حکیم دکتر روازاده: روش های صحیح باغداری

با مطالعات فوق و با توجه به دیدگاه ایشان که در خصوص مسائل سیاسی نیز داشتند ایشان به این نتیجه دست یافتند که یک دست مخوف پنهانی به نام صهیونیسم مسئله تغذیه جهان را در اختیار گرفته و آنگونه که با منافع و خواسته های خود منطبق است با این ابزار مهم دنیا را به بازی گرفته است.

این مسئله آنقدر مهم و کلیدی است که برای خنثی سازی این دسیسه بزرگ و بازگرداندن فرهنگ تغذیه سالم که میراث گذشتگان ما بوده است، حکیم دکتر روازاده کمر همت بسته است و تلاشهای زیادی نموه اند و با ایراد سخنرانی نسبت به آگاه سازی مردم عزیز ایرن و هم وطنان گرامی اقدام نموده اند و از این طریق و روشهای مختلف سعی در ارتقای فرهنگ تغذیه و بهداشت جامعه می نمایند و تجارب و دانسته های خود را دراختیار عموم قرار می هند.

حکیم دکتر روازاده بیماران خود را با استفاده از طب اسلامی و سنتی درمان می نمایند و بسیاری از بیماریهایی که طب امروزی حرفی برای گفتن ندارد و در درمان آن عاجز است یا بیهوده بر مشکل بیماران می افزاید را به فضل خداوند متعال درمان قطعی می نمایند.

پدر طب ایرانی اسلامی:

حکیم دکتر روازاده در اولین کنفرانس بین‌المللی طب ایرانی اسلامی ، از سوی برگزار کنندگان اولین مجمع جهانی طب بوعلی لقب پدر طب ایرانی اسلامی را دریافت نمود. این نشان توسط حکیم خیراندیش به حکیم دکتر روازاده اهدا گردید.

این کنفرانس توسط مجمع جهانی طب ابوعلی سینا با هدف هم­‌اندیشی و هم­‌افزایی و هم­چنین به‌روزرسانی دانش این حوزه با همکاری انجمن‌های علمی، دانشگاه‌ها و مراجع علمی اجرایی و صنفی کشور و با حمایت سازمان­ها، ارگان­ها و شرکت­های فعال داخلی و خارجی و با حضور جمعی از اساتید، پژوهشگران، حکیمان، طبیبان، علمای بیش از سی کشور و علاقه مندان طب اسلامی ایرانی دوم و سوم شهریور ماه 1398 در دانشگاه تهران برگزار شد.

بیشتر بخوانید:  چرا زنان خارجی آرایش نمی‌کنند؟

در این کنفرانس حکیم دکتر روازاده به عنوان طلایه دار طب ایرانی اسلامی نیز انتخاب گردید.

 

حکیم دکتر روازاده پدر طب اسلامی ایرانی
حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی
برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۱۱ نظرها

 1. میدوارم که تندرست باشید.

  من مدت یک ماه است که در بندهای میانی انگشتان دست درد شدید دارم و تمام بند میانی انگشتانم دستم مخصوصا انگشت میانه و انگشت کوچک ورم شدید دارد. هر دو دست به یک اندازه و همچنین درد شدید در هر دو مچ دست همراه با ورم. صبحها خشکی بسیار وحشتناکی که حتی نمیتوانم مسواک کنم.
  تمامی ازمایشهای روماتیسمی را انجام دادم خوب بود. نوار عصب وعضله هم گرفتم خوب بود.
  فقط در تست ادرار ۲۴ ساعته پروتیین (۳۶۹) آلبومین و ۲ واحد خون بود. دکتر کلیه رفتم و هیچ دارویی ندادند گفتند درد و ورم به این شدیدی مربوط به کلیه ات نمیشود. ممکن است ویروسی عفونتی چیزی باشد که در آزمایش خودش را نشان نداده.

  (طبع من سرد و تر است. رنگ پوست گندمی- مو مشکی مجعد- چاقی شکمی- سن ۴۴- دختر و مجرد- ورم معده)
  عاجزانه از شما بزرگوار راهنمایی و درمان میخواهم.

  1. سلام علیکم

   جهت عضویت در گروه های مجازی خانواده بزرگ نگاه احیای سلامت (مورد تایید حکیم دکتر روازاده) جهت پرسش و پاسخ طبی و دستیابی به پاسخ سوالات خود شماره زیر را در تلفن همراه ذخیره و یک پیغام در سروش و یا تلگرام به آن ارسال نمایید
   ۰۹۹۰۷۶۰۰۱۶۰
   گروه مدیریت سایت

 2. من می خواستم با گروه شما در اربعین کربلا حضور داشته باشم و به عنوان خادم خدمتی به زائرین کرده باشم سا ل گذشته با گروه شما در کربلا بودم بسیار احساس خوبی داشتم

 3. سلام من سیروز کبد دارم هرجارفتم هرکاری کردم درمان نشد .فقط هزینه اضافی و عوارض بدتر خواستم ببینم دکتر روازاده موردی داشته که درمان بشه یاکرده باشه
  خیلی نباز دارم
  تشکرم میکنم اگه پاسخ بدین

  1. با سلام و احترام
   هوالشافی
   نزد پزشک متخصص طب اسلامی ایرانی مراجعه نمایند.
   شماره هماهنگی برای ویزیت:
   ۰۲۱۶۶۴۲۵۴۸۳
   گروه مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا
بستن