خواص دارویی جو - سایت حکیم دکتر روازاده |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / خواص دارویی جو
خواص دارویی جو

خواص دارویی جو

جو معمولاً به سه صورت در بازار عرضه می شود. جو پوست نکنده که هنوز سبوس آن جدا نشده است، جو پوست کنده که پوست آن گرفته شده و جو سفید که پوست و سبوس آن را گرفته اند و به نام جو مرواریدی معروف می باشد. جو از نظر طب قدیم ایران، سرد و خشک است. غذایی بسیار مقوی برای افراد ضعیف است.

جو برای کسانی که سرد مزاج هستند باید با مصلح آن یعنی عسل یا شکر مصرف شود تا سردی آن را بگیرد و افرادی که طبع سرد هم دارند از خواص این گیاه بهره ببرند. جو برای درمان یبوست عالی است. همچنین در کاهش کلسترول بیمارانی که سکته قلبی داشته اند؛ درمان ثابت شده ای است.

جو بعنوان یک غذای عالی می باشد: سوپ جو یا کشک الشعیر (که خودِ جو را در ترکیب آب و جو مخلوط می کنند) یا ماءالشعیر (فقط آب جو را اضافه می کنند). اخیراً از برگ های سبز جو نیز در ساخت داروهای ایدز استفاده شده است.

دکتر معصوم زاده متخصص طب سنتی

منبع: فصلنامه حکیمانه، سال اول، شماره دوم

tel-jo-hakim-7

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *