درمان زانو درد 

آیت الله بهجت

ایشان فرمودند برای درمان درد زانو روغن دنبه را با زنجبیل بر روی زانو بگذارید.

در کتب طبی از زنجبیل به عنوان مسکّن دردهای مفاصل و ضد انقباض دردناک و گرفتگی عضلات نام برده شده است. طریقه مصرف زنجبیل بدین صورت است که یک قاشق غذاخوری از پودر زنجبیل را در کمی آب جوش خمیر نموده و کمی حرارت می دهند و سپس در محل درد می مالند. این عمل را روزی ۲ یا ۳ مرتبه تکرار می کنند و تا بهبودی کامل ادامه می دهند.

زنجبیل تازه و شربت زنجبیل یا چای زنجبیل در بدن گرما تولید کرده و بدین وسیله مواد سمی و زاید بدن را بصورت عرق از بدن بخار می سازد. زنجبیل بهترین داروی سرماخوردگی و گلو درد می باشد.هنگامی که حس کردید دچار سرماخوردگی شده اید چند بار چای زنجبیل بنوشید و اگر گلو درد دارید علاوه بر آنکه چای آن را میل می نمایید با آن قرقره نیز بکنید.

شربت زنجبیل برای زخم معده بسیار مفید است.

منبع: توصیه های پزشکی عارفان، آیت الله بهجت،ص ۱۲۷

‫۲ نظرها

  1. برادرم به سرطان خون مبتلا شده آیا میشود با طب اسلامی سنتی درمان شود ؟ سرطان پیشرفت کرده استخوان درد دارد،بيماريه شبیه به پسوریازیس هم دارد،خستگی مفرط و کاهش وزن شدید با پوست چروکیده دارد ،میخواهم بدانم آیا دکتر میتواند درمانش کند؟ ممنون میشم جواب بدید .

    1. باسلام و احترام
      راهکارها و تدابیری برای بهتر شدن وضعیت بیمار است که باید با مطب تماس بگیرید و بفرمایید بیمار سرطانی دارید.
      گروه مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا