در محضر شیخ الرئیس: تاثیرات اغذیه اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / در محضر شیخ الرئیس: تاثیرات اغذیه
در محضر شیخ الرئیس: تاثیرات اغذیه

در محضر شیخ الرئیس: تاثیرات اغذیه

در محضر #شیخ_الرئیس

#تاثیرات_اغذیه

مقرر است که غذاست که در بدن بدل اجزایی می شود که از او به تحلیل می رود. پس واجب است که عاقل حافظ صحت طلب غذایی کند که بیشتر از آن جزو بدن او شود و در مزاج موافق بدن باشد تا اعتدال مدتی بماند. بنابراین باید که ترّه ها(سبزی) و میوه ها کمتر استعمال کند،مگر به حسب تعدیل غذایی که با آن تناول کنند.مثلا اگر گوشت گوسفندی بزرگ یا شکنبه یا مثل اینها باشد، ترّه های تیز گرم بخورند تا تلطیف آن بکند که اگر با غذایی معتدل بخورند بسوزاند و آن معتدل، صفراوی و سوداوی کند.
و اگر غذایی لطیف مثل آبگوشت مرغ و شیرینی ها واقع شود، آن را با ترّه های سرد بخورند تا آن غذای لطیف به اعتدال آید و نگذارد که بسوزد.پس مناسب است که بر غذاهای معتدل کم فضله مثل نان گندم پاک و گوشت گوسفند جوان و حلواهای قندی یا دوشاب انگوری نیکو ساخته اکتفا کند و اگر میوه و ترّه شود،میوه هایی که به غذائیت اقرب باشد مثل انگور و انجیر و رُطب خوب و ترّه هایی که مفرط نباشد و مقوی معده باشد مثل اندکی از نعناع و ترب و طرخون،برحسب اقتضای طبع و احتیاط نماید، استعمال کنند.
و باید این ملاحظه ها بعد از ملاحظه ی وقت غذاباشد تا ادخال نشود که بدترین چیزها آن است که غذا هنوز هضم نشده،غذایی دیگر واقع شود که این خود فاسد می شود و آن چه نضج نیافته و نگذشته هم فاسد می کند وسبب اکثر مرض ها می شود.پس واجب است بر حافظ صحت که تا بدن خود سبک و اشتها صادق نیابد میل غذا نکند.
بسیار خوردن سبب آن می شود که غذا به وصله ی بدن کمتر می نشیند از جهت آن که نیکو هضم نمی شود و غذای کم فضله،پرفضله می شود و خلط خام در بدن پیدا می شود و موجب سدّه و شکم رفتن و ضعف معده و تب های عفن و تنگی نفس و دردهای مفاصل می گردد.
والله اعلم!

کد مطلب H97020301

گردآوری: یکی از حامیان احیای سلامت

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *