آخرین خبرها
خانه / آیا میدانید که ... / سونوگرافی نکن، نُخبه جمع کن!
سونوگرافی نکن، نُخبه جمع کن!
سونوگرافی نکن، نُخبه جمع کن!

سونوگرافی نکن، نُخبه جمع کن!

هشدار جدی دکتر روازاده در خصوص جلوگیری از سقط جنین به بهانه تشکیل نشدن قلب جنین

 بسمه تعالی

 سونوگرافی نکن، نُخبه جمع کن!

اکنون که به برکت روشنگری های دلسوزان و اندیشمندان ایران اسلامی آحاد مردم از اهمیت موضوع جمعیت و ازدیاد نسل امت محمّدی (ص) مطلع شده اند و دیگر کسی به شعار شیطانی “دو تا بچه کافیه” اعتماد نمی کند و آسیبهای روش تک فرزندی در خانواده برای عموم روشن شده است، نوبت به طراحی دسیسه ای دیگر از سوی دشمنان امت اسلامی است تا بتوانند نسل مسلمانان خصوصاً شیعیان را نابود کنند. سونوگرافی های زود هنگام به وسیله دستگاههای تقریباً مستعمل و معیوب و توسط افراد فاقد تبحّر، دعوی تشکیل نشدن قلب جنین زیر دو ماه را بر سر زبانها انداخته اند و اضطراب بسیار شدیدی را برای مادران جوان به ارمغان آورده اند و زنان را عملاً مجبور به سقط جنین می کنند.

بعد از یکبار سونوگرافی با این ادعا که ضربان قلب جنین ثبت نشده است، به مادر می گویند که این جنین قلب ندارد پس دستور می دهند به طرفۀ العینی بستری شود و جنین بی گناه را سقط کند و می گویند اگر در اقدام به سقط  کوتاهی کنی، چنان و چنین می شود….

اینجانب دکتر روازاده، با تجربه چندین ساله خود در امر طبابت سوگند یاد می کنم که این بار حتماً و حتماً عجله کار شیطان است. بسیاری از این جنین هایی که توصیه به سقط مظلومانه شان می شود اگر سقط نشوند، بعد از گذشت یک ماه در سونوگرافی بعدی از قلب سالم و رشد طبیعی برخوردار خواهند بود و همه کودکانی که توصیه به کشتنشان در دوره جنینی کرده اند همگی در آینده افرادی تیزهوش و سالم و نخبه خواهند شد.

به مادران عزیز و پاکدامن کشورم توصیه می کنم، اگر به شما گفته شد که جنین قلب ندارد بستری نشوید و اقدام به سقط نکنید، به هیچ عنوان این حرف را نپذیرید و مضطرب نشوید. به خدا توکل کنید و یک ماه دیگر هم صبر کنید. جنینی که قلب نداشته باشد و رشد نکند به صورت طبیعی در رحم می میرد و دست هوشمند و قدرتمند طبیعت این جنین مرده را به آرامی و بدون هیچ عارضه ای از رحم شما طی یک دوره مشابه دوره عادت ماهیانه دفع می کند. پس عجله نکنید و پیش از موعد دست به قتل کودک دلبند خود نزنید و عوارض خطرناک و گاهی جبران ناپذیر یک عمل جراحی کورتاژ رحم را به جان نخرید که قطعاً باعث نازائی های احتمالی و کوتاهی عمر شما می شود.

از سونوگرافی های مکرر در دوران بارداری بپرهیزید. اگر شما جوانید و سابقه معلولیت در خانواده خود ندارید، به هیچ وجه نیاز به آزمایش، سونوگرافی و غربالگری ندارید.

با آرامش، به خدا توکل کنید و فرزند دلبندتان را در صدف وجودتان با عشق و محبت بپرورانید. در طول بارداری حتماً تغذیه سالم داشته باشید و با ایمان به خدا خوشحال و سرزنده این دوران را سپری کنید تا فرزندی سالم، صالح و تیزهوش داشته باشید.

                                                         دکتر حسین روازاده

 

 

 

۱۳۹۵/۰۴/۲۶

۵۹ نظر

 1. دکتر روازاده از شما ممنون که در راه احیا طب و فرهنگ ایرانی اسلامی تلاش میکنید

  • با سلام و احترام
   از کلیه هم و طنان محترم که در خصوص این موضوع تجربه ای داشته اند یا با مصادیقی روبرو شده اند، درخواست می گردد نسبت به درج آن در بخش نظرات این مطلب، اقدام نمایند تا دیگران نیز از آن آگاه گردند.
   گروه مدیریت سایت

   • با سلام و خسته نباشید در تایید سخنان آقای دکتر چندی پیش بود که مطلع شدم که کارشناسی در جامعه الزهرا(س) قم سخنرانی کرده اند و از تست غربالگری به شدت انتقاد کرده و با تحقیقات میدانی بر روی بیماران به این نتیجه رسیده اند که قریب به اتفاق بیش از نود دررصد نظرات این تست اشتباه بوده است. معمولا تست غربالگری را از ماه ششم بارداری انجام می دهند و در بیشتر این موارد به خانم باردار اعلام می کنند که شش های بچه یا قلب بجه یا فلان عضو بچه تشکیل نشده و یا ناقص است و در مواردی انها را به سقط توصیه می کنند یا موچب استرس شدید مادر می شوند که بسیار برا ی مادر مضر است. در اکثر این موارد بعد از تولد فرزند بر خلاف نتیچه تست غربالگری مادر شاهد سالم بودن فرزندش بوده و اگر هم مشکل خاصی مانند کمی وزن و غیر ه داشته از زمان بعد از تست غربالگری بوده که آن هم بخاطر استرسی بود که به مادر از خبر نتیجه تست غربالگری در دوران بارداری به او وارد شده بود. این کارشنای در یک مورد هم ادعا کرده بود که یکی از مراجعین که از سوی پزشک توصیه به سقط شده بود شکایت کرده که بعدامعلوم شده بود ایشان (پزشک )مذهب شیعه نداشته بودند و این شائبه به وجود امده که به خاطر جلوگیری از تگثیر نسل شیعیان این برنامه ها صورت میگیرد. نکته این جاست که اولا از شش ماهگی بارداری در صورت نقص عضو برای درمان بچه هیچ کاری نمی توان کرد و از طرفی سقط ان هم در این زمان از جهت شرعی حرام است.

 2. با سلام و احترام

  در بارداری اولم جنین خود به خود دفع شد اما در بارداری دوم بعد از اینکه سونوگرافی نشان داد قلب جنین تشکیل نشده و در سونوی دوم که دو هفته بعد از سونوی اول بود باز هم قلب جنین تشکیل نشده بود گفتند چون دفع خود به خود صورت نگرفته باید کورتاژ شود وگرنه به دیواره رحم می چسبد و مشکلاتی ایجاد میکند البته قرص هم دادند زعفران و امثال اینها هم که باعث خروج جنین مرده میشود خوردم اما فایده ای نداشت این را هم بگویم کلی طناب زدم از کوه بالا و پایین رفتم اما هیچ تاثیری نداشت.در نهایت گفتند اگر بماند خطرناک است و کورتاژ را هم به سختی انجام دادند زیرا جنین در ته رحم تشکیل شده بود.این مطلب را که خواندم ناراحت شدم و تاسف میخورم نکند جنین زنده بوده و به خاطر همین دفع نمیشده.بعد از کورتاژ نیز بدنم بسیار ضعیف شده چرا که خونریزی شدیدی داشتم.البته مادرم خیلی اصرار داشت که کورتاژ نکنم میگفت یکی از خانمهای همسایه در ماه دوم رفته سونوگرافی بهش گفتند جنین قلب ندارد باید سقط شود اما او گوش نداده و دیگر دکتر نرفته و بعد از چهار ماه رفته سونوگرافی ، جنین قلب داشته و الان فرزندش هفت سالش است و صحیح و سالم است.کاش به حرف مادرم گوش کرده بودم اما از آن طرف هم دکترها خیلی من را ترساندند که اگر کورتاژ نشوی عواقب بدی دارد.
  یک سوال هم دارم.در مطلب جناب دکتر فرمودند اگر کورتاژ انجام نشود و جنین قلب نداشته باشد در دوره عادت ماهیانه بعدی خود به خود دفع میشود.آیا اگر بماند مشکلی ایجاد نمیکند؟اگر دفع نشد باید چکار کرد؟
  من به خاطر ترس از کورتاژ و عواقب بعدی آن که خیلی برایم ضرر ایجاد کرد و همچنین تشکیل نشدن قلب جنین و اعتماد نداشتن به دکترها (به دلیل اینکه جواب درستی نمیدهند و قرص هایشان اثری نداشته و حتی عوارض هم ایجاد کرده) با اینکه دوسال از سقط قبلی میگذرد اقدامی در جهت داشتن فرزند نداشته ام با اینکه آروز داشتم صاحب ۴ فرزند باشم.
  حدودا یک ماه است که با سایت شما آشنا شده ام و در حال حاضر هم به هیچ کدام از دکترهای طب جدید اعتماد ندارم و برای رفع بیماریها از دستورات طب سنتی ایرانی اسلامی استفاده میکنم و نتیجه آن را در خوب شدن ریفلاکس معده ام که یکسال از آن رنج می بردم را دیده ام.اجرتان با خدا.

  • با سلام و احترام
   پاسخ حکیم دکتر روازاده تقدیم می گردد:
   “عزیر من، شما انسان را با اشیاء مقایسه نکنید که فکر می کنید اگر تکه گوشتی در داخل بطری محبوس شود چه گندابی به بار می آورد. بدن انسان به مانند دریا عمل می کند و هر مرده ای را (فضولات) در هر لحظه مشغول دفع کردن آن می باشد. رحم انسان، روده، چشم، بینی، دهان، پوست و … همگی در ۲۴ ساعت مشغول این عمل مهم هستند.
   در طول تاریخ بشریت هیچ جنین مرده ای در داخل رحم نمانده که دفع نشود. خدانگهدار”
   گروه مدیریت سایت

   • سلام علیکم

    از رسیدگی شما و پاسخ جناب دکتر بسیار سپاسگزارم.مطمئنا این بار با آرامش قلبی بیشتر در جهت داشتن فرزندانی سالم و صالح درمان را پیگیری خواهم کرد.

 3. سلام برای من هم سوال پیش آمده بود که چگونه هست که تو این زمانه جنین ها قلب ندارند و متخصص سریعا امر به کورتاژمی کند. واقعا ظالم بزرگیست اما مگر متخصصین ما بفکر افزایش معلومات نیستن. لطف کنید وزیر بهداشت رو برای سلامت جامعه خواهش کنید فعالیت بیشتر کنه

 4. باسلام
  یکی از آشناهای ما پس از ۱۰ – ۱۵ سال باردار می شه، تشخیص سونوگرافی عدم تشکیل دست جنین بوده! ولی پدر مخالفت می کنه و می گه با هر نوع معلولیتی این بچه را بزرگ خواهیم کرد و… و الان این زوج خوشبخت دارای یک دوقلوی سالم هستند.

 5. سلام آقای دکتر.
  منم پارسال یک ماه و ده روزه بودم که رفتم سونوگرافی و گفتند قلب تشکیل نشده و باید سقط بشه و با تجویز پزشک متخصص زنان با قرص بچه رو سقط کردم و الان ۸ ماهه که اقدام به بارداری کردم ولی بچه دار نمی شم. کاشکی بچه مو سقط نمی کردم و الان این همه استرس بچه دار شدن نداشتم .
  آقای دکتر کمک کنید و بهم بگید چکار کنم. با تشکر

 6. با سلام اقای دکتر مادری هستم که در دوران بارداری در سونوگرافی مشخص شد که جنین دچار هیدرو سفالی میباشد با توکل بر خدا راضی به سقط جنین نشدیم خوشبختانه بعد از تولد فرزندم متوجه شدم کاملا سالم میباشد.اقای دکتر در ماه ۷ متوجه شدم فرزندم به یک نقطه خیره میشود و دوباره به حالت طبیعی بر میگردد به پزشک فوق تخصص مغز اعصاب مراجعه کردم گفتن یک نوع تشنج هست و باید دارومصرف کنه و زمان درمانشم مشخص نیست من از شما استدعا دارم راهنمایی بفرمائید ایا با طب سنتی میشود درمان کرد .با سپاس فراوان

  • باسلام و احترام
   به یک طبیب متخصص طب سنتی مراجعه نمایید. ان شاء الله بهبودی حاصل خواهد شد.
   گروه مدیریت سایت

 7. با سلام.
  یه پرستاری که خودش توی زایشگاه کار می کرد این طور تعریف می کرد :
  «یک دکتری به من گفته بود بچه ی داخل شکمت قلب نداره و باید ورزش های سنگین بکنی و طناب بزنی تا جدا بشه.
  من هم همانطور که دکتر گفته بود طناب زدم و ورزش کردم تا اینکه حالم بد شد. رفتم پیش یک دکتر دیگه سونوگرافی انجام دادم گفت برو دعا کن بچه ات سالم بمونه. چون بچه ات زنده است و قلب داره.

 8. چه راحت قتل نفس میکنند با اینکه سونوگرافی اصلا چیزی نیست بشه بهش اعتماد کرد. من خودم یک ماه و نیمم بود گفت کیسه خالیه اصلا جنینی توش نیست یه مدت کیسه خودش خود به خود دفع میشه البته نا امیدم نکرد و گفت بازم برو سونو. دوهفته بعدش رفتم یه جای دیگه سونو گفت بچه قلبش میزنه و کاملا تو سونو مشخص بود. دستگاه سونوهاشون قدیمی و خیلی ها شونم خرابه.متاسفانه مابه چند تیکه آهن که ممکنه خراب بشه یا قاطی کنه اعتماد میکنیم و پاره تنمون رو سقط میکنیم.

 9. سلام به همه،اصلا در هیچ زمینه ای به جواب سونو گرافی اعتماد نکنید،من سخنرانی حکیم روازاده در مورد سونوگرافی را گوش داده بودم و برای چند نفر تعریف کردم، متاسفانه در مورد یک زوج دیگه دیر شده بود وجنین رو سقط کردن اما یه زوج که سه بار سقط جنین کرده بودن رو نجات داد چون برای بار چهارم هم میخواستن اینکار رو بکنن که پشیمون شدن و بعد از حدود دو ماه متوجه شدن که قلب جنین سالمه،حتی یه بار برای مادرم دکتر سونو گرافی کلیه نوشت که سونوگرافی گفت سنگ کلیه داره،سال بعد برای یه مشکل دیگه باز سونوگرافی کلیه انجام دادیم که گفتن کلیه سالمه و مشکلی نداره،به خاطر همین میگم اصلا به سونوگرافی اعتماد نکنین،امان از دست این دکترهایی که بدون این دم و دستگاهها و مسکن ها هیچ کاری از دستشون بر نمیاد و تازه جیب آدم رو هم خالی میکنن،با تشکر از حکیم روازاده و مدیر سایت

 10. باسلام خدمت استاد یکی ازدوستای من بارداره و جواب سونوش اینه

  دربررسی اولتراسونوکرافیک رحم حاوی یک ساک حاملگی درموقعیت فوندال با واکنش دسیدوای هتروژن می باشد.
  هماتوم دیده نمی شود.
  درون ساک Yolk   Sacوامبریو و ضربان قلب دیده نمی شود 
  سن بارداری بااقطار ساک (۲۵ میلیمتر) حدود ۷هفته و ۲ روز ازLMP میباشد.
  اینترنال اکوی پراکنده درون ساک احتمالا به علت هموراژی درون ان‌مشهود است رشد ساک باLMP مطابقت ندارد

  Lo=21*19       Ro=30*22
   
  یافته ها به نفع Blighted Qvum است.
  کنترل دقیق تر باسونوگرافی واژینال توصیه می گردد

   

  چندسونو رفته و همشون یه جواب دادن قلب تشکیل پیدانشده و یه لکه خونه باید کورتاژ کنی وسقطش کنی خودش میترسه و دقیق سن بارداریش رو نمیدونه میگه پریودی اولم ١فروردین بود ٨فروردینم تموم شد. 

  اون وسطاشم لک بینی داشتم من چون صحبتهایدکتر روازاده روگوش داده بودم مانع کارش شدم خودش هم گوش داد الان دودله مونده چیکارکنه اعتمادی به جواب سونوگرافی نداره  لطفا کمک کنید چیکارکنیم .

  • باسلام و احترام

   اگر مطلب و نظرات مندرج در آن را به دقت بخوانید قطعاً امیدوارانه منتظر خواهید ماند

   ان شاء الله فرزندی سالم و نخبه نصیبشان خواهد شد

   گروه مدیریت سایت

 11. با سلام

  من خودم بی دلیل به اصرارهای دکتر و همسرم همه نوع غربالگری و سونگرافی رو انجام داده بودیم چون غربالگری اول گفته بود احتمال منگولیسم داره بچه تون. بعد توسط یه آزمایش خون که یک میلیون و هشتصد هزار تومان هزینه ای شد و اسمش cell free هست و به کشور هنگ کنگ آزمایش خون فرستاده میشه متوجه شدیم که بچه مون کاملا سالم هست  ولی بازم جوّ طوری ما رو پیش برد که سونوگرافی سه بعدی که خیلی طولانی و واقعا مضر برای بچه هست رو هم انجام دادیم که چی؟  که مثلا "خیالمون" راحت بشه

  خیالی که میخواد با اینهمه هزینه جانی و مالی و استرس و فشار روانی راحت بشه  ، خیالیه که توش شیطان لانه کرده و اصل مطلب رو فراموش کرده

  اصل مطلب توکل به خدا بود که ما واقعا و عمیقا درکش نکرده بودیم

  مگه قدیم سونوگرافی بود؟ اینهمه هزینه و مسئله و مشکل بود؟

  بچه دوستم با بچه من همسن هستند و اون هیچکدوم از این کارها رو نکرد و گفت هرچی باشه بچمه و دکترش هم دعواش کرد و اونم دیگه جز برای چکاپ معمولی نرفت دکتر

   

  الان خداروشکر بچه جفتمون سالمه    ولی   بچه من شاید می تونست سالمتر از اینهم باشه  چون الان چشم چپش یه مقدار کمی به داخل انحراف داره   چیزی که شاید حاصل اون سونوگرافیهای لعنتی بی مورد باشه…..

 12. باعرض سلام من چهار بار تا الان باردار شدم وهر بار بهم گفتم قلب تشکیل نشده وپوچ هست وسقط کردم الان شکم پنجم باردارمواین مطب رو خوندم وخیلی ناراحت شدم،به نظرتون چند هفته مناسب هست برا سونوگرافی

 13. با سلام؛
  بنده بنده همسرم را به درمانگاه لولاگر تهران بردم و بعد از سونوگرافی پزشک گفت قلب کار نمیکنه سقط کن،
  فردای آن رو به مرکز تصویربرداری در شهریار روبروی امامزاده اسماعیل (س) مراجعه کردیم آنها هم بعد از انجام سونوگرافی گفتند قلب تشکیل شده اما از کار افتاده فردا بیایید بستری شوید برای سقط.
  من سخنرانی حکیم روازاده را شنیده بودم و با سقط مخالف بودم تا بعد از ۲ هفته مجددا مراجعه به همان جا کردیم و گفتند مبارک باشه شما باردار هستید و قلب بچه هم سالم میزنه!
  متاسفم برای نظام پزشکی کشورمون که به راحتی آدم می کشه.

 14. سلام ممنون از مطلب خوبتون
  من ۹ هفته هستم و امروز رفتم سونو گرافی گفتن قلب نداره و باید سقط بشه
  اما به خاطر حرفهای شما و یکی از دوستان ماما دست نگه داشتم
  انشاالله بچم سالم باشه
  برام دعا کنید

 15. منم تصمیم دارم وقتی باردار شدم تا ماه دوم (هفته ۸) نرم سونو. حتی خانم خیابانی مسئول ماماسایت هم نوشته بود “تا هفته ۷ و ۸ فلب تشکیل نمیشه الکی نرین. سونو واژینال میکنن خونریزی شیاف و سقط.” فقط استرس میدن و میخوان پول بگیرن. هفته ۴ میری میگن ساک تشکیل شده. هفته ۵ میری میگن کیسه زرده هست قلب نیست. بعدش میگن برو هفته ۸٫ حتی خیلی از خانما نوشتن ما گوش ندادیم به دکترمون بچه مون قلب داشت و سندروم داون نداشت

 16. سلام خسته نباشین
  من پیش دکتر رفتم سونوی واژینال ازم گرفت گفت ۸ هفته و دو روزته ولی قلب نداره و دیگه هم تشکیل نمیشه
  صب کن الان برات قرص میزارم برو خونه اگه خیلی خونریزی کردی برو بیمارستان بستری شی!
  بعد ۲۰ سال نازایی و چن تا سقط مکرر ی که بخاطر تشکیل نشدن قلب بود نمیخواستم این رو هم از دست بدم
  بچه ندارم و تا الان هیچ کدوم از بارداری هام تا هفته ی ۸ طول نکشیده ولکه بینی و خونریزی هم نداشتم
  با حرف دکتر احساس کردم قلبم وایمیسته ولی تا روشو کرد به یه بیمار دیگه من از مطبش فرار کردم چون دلم نیومد
  بعد چند روزی لکه بینی قهوه ای داشتم بخاطر شدت ناراحتیم
  شیاف استفاده کردم الان کمی بهترم
  ۸روز از رفتنم به دکتر میگذره
  البته سونوی روی شکم هم دادم اون شش هفته رو نشون داد ولی نمیدونم چرا واژینال ۸ هفته رو نشون داد اصلا خودمم موندم که چند وقته
  خیلی ناراحتم خیلی داغونم یعنی امکانش هست خدا معجزه یی بکنه و منو از مادر بودن محروم نکنه؟
  شب و روزم شده گریه…
  نمیدونم چیکار کنم

  • باسمه تعالی
   باسلام و احترام
   نگران نباشید و با توکل بر خدا صبر نمایید، ان شاء الله نخبه ای به این جامعه اضافه خواهد شد.
   گروه مدیریت سایت

 17. با سلام و خسته نباشین خدمت شما
  من تو ۸ هفته هستم اما سونوگرافی میگه که جنین دو هفته دیرتر رشدشه قلبشم تشکیل نشده با سونوی واژینال هم نتونستن قلب ببینن پیش دکتر که رفتم گفتند با این اندازه باید قلبش تشکیل میشده برو خونه تا ۱۰ روز اگه سقط نشد به صورت خودبه خود بیا بهتون دارو بدم من خیلی نگرانم آیا ممکنه قلب تشکیل بشه .

  • سلام علیکم
   بنابر شواهد موجود و سخنان و تحقیقات حکیم دکتر روازاده جنینی که مغزش زودتر از قلبش رشد کند نخبه خواهد شد و اینکه‌در سونوگرافی می‌گویند قلب جنین دیده نشده یا صدای قلب شنیده‌ نشده از نظر حکما رد شده است. اگر جنین شما قلب نداشته باشد خود بخود سقط خواهد شد و نیاز به انجام عمل های دیگر نمی‌باشد.
   ضمنا مطالب مربوط به این موضوع را جهت بالاتر رفتن آگاهیتان در سایت مشاهده نمایید
   با تشکر
   گروه مدیریت سایت

 18. سلام جناب دکتر. بنده هفته هفت بارداری هستم. در سونوگرافی تصویر رویان ساک و کیسه زرده دیده شد ولی صدای قلب شنیده نشد. و گفتند امیدی به تشکیل قلب نیست. آیا از نظر شما امیدی هست؟؟ درد یا خونریزی و یا لک بینی ندارم.

  • هوالشافی
   باسلام و احترام
   صبر کنید و امیدوار باشید.
   همانگونه که در متن درج شده است ان شاء الله فرزند نخبه ای در انتظارتان است.
   گروه مدیریت سایت

 19. سلام اقای دکتر ببخشید باوجود ۶باربارداری پوچ وفرصت دادن بعدازان به مدت ۲ سال الان بارداری موفق میتونه باشه ؟ اخه من ۶ بار بارداری پوچ روتجربه کردم که بعداز دوسال الان فهمیدم باز باردارشدم میترسم برم دکتر بگه رشدنکرده

  • باسلام و احترام
   توکلت به خدا باشد، ان شاء الله بارداری موفقی را شاهد خواهید بود.
   در صورت مراجعه نزد پزشک متحصص طب اسلامی ایرانی مشاوره های مربوطه ارائه خواهد شد.
   باتشکر
   گروه مدیریت سایت

 20. سلام من ۱۸ اسفند اخرین روز پریودم بود که تا الان میشه حدود ۱۰ هفته
  من از سه هفته پیش هر هفته سونو رفتم توی سونوی اول ساکم ۳ میلیمتر بودو زده بود هفته ی پنجم هستم یه هفته بعد شد ۹ میلیمتر و باز گفت هفته ی پنجم هستی
  دوباره این هفته رفتم سونو میگه اندازه ی ساک ۱۲ میلی متره بدون جنین و yolk sac
  توی سونوی اخر نوشته رحم با واکنش دسیدوای هتروژن و ساک خالی هیچ جنینی توش دیده نشد
  حالا فردا باید برم پیشه دکتر گفت اگه این بار جنین دیده نشه دارو میدم که سقط کنی
  تورو خدا منو راهنمایی کنید خیلی اذیت شدم این چند وقته
  اولش بتام خیلی کم بود واسه همین شک کردن به خارج رحمی
  از طرفی منو همسرم هر دو تالاسمی مینوریم ودکتر گفته باردارشدی هفته ی دهم باید بیای cvs کنی ببینیم جنین سالمه

  • باسلام
   اگر بارداری موفقی نباشد، از بدن دفع می شود.
   ضمناً می توانید تحت نظر پزشک طب اسلامی ایرانی مشاوره بشوید.
   گروه مدیریت سایت

 21. سلام
  من همسرم باردار بودن و وقتی به دکتر جهت غربالگری مراجعه کردیم گفتن جنین مشکل داره و احتمالا دارای سندروم دوان و باید سقط بشه ولی چون از نظر شرعی مشکل داشت اینکارو نکردیم و به خدا توکل کردیم و الان الحمدلله بچه سالم و بدون عیب به دنیا آمده

 22. سلام
  در هفته دهم هستم،سونوگرافی واژینال گفته که جنین تا هفته ششم رشد داشته و بعد متوقف شده،تو جواب سونو نوشته که ضربان قلب مشاهده نشده.
  هیچ درد و لکه و خونریزی ندارم.
  چکار باید بکنم؟
  در ضمن من از اولین هفته بارداری علایم خاصی نداشتم که بعد هفته ششم از بین رفته باشه.فقط از اولین روز هفته هشتم رنگ ترشحاتم قهوه ای روشن شد که با شیاف حل شده.
  ممکنه سقط فراموش شده باشه؟
  ممنون میشم جواب بدید

  • باسلام و احترام
   باتوجه به توضیحات شما، احتمال زنده بودن جنین بسیار زیاد است.
   توصیه می کنیم قبل از هرکار عجولانه ، حضوراً برای مشاوره مراجعه نمایید.
   گروه مدیریت سایت

 23. برای مشاوره حضوری به کجا مراجعه کنم؟
  ساکن تبریز هستم

  • باسمه تعالی

   با سلام و احترام
   جهت اخذ پاسخ با روابط عمومی به شماره ۶۶۹۲۰۱۲۸-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
   گروه مدیریت سایت

 24. سلام
  هفته۳۳بارداری ام توی سونودورشکم بچه ام کم بوده ووزنش هم کم بوده دکتر برام آسپرین نوشته ولی من نخوردم.نظر دکترچیه چکار کنم بچم رشدش خوب بشه ؟؟ممنون

 25. سلام استاد خسته نباشید
  ببخشید من ۱۶ تیر آزمایش بتا دادم با توجه به انکه عادت ماهانه نامنظمی داشتم دیدم بتام ۱۵۰۰ رفتم سونو گفتن ۵ هفته و ۵ روزته دوهفته بعد برای تشکیل قلب بیاید من ۲۵ تیر لک بینی داشتم سریع به دکترم مراجعه کردم من از همون موقع هم زیر دلم یکم درد میکرد معده درد و سوزش سر دل داشتم و پهلوهامم کش میومدو خیلیخستم همیشه
  دکتر گفت سونو بده تو سونو واژینال بهم گفتن تازه ۶ هفته و ۳ روزته و بچه ۵.۸ میلیه ولی قلب نداره تا ۵ روز دیکه بیا بنداز بچرو ، و اینکه من هماتوم دارم که ۱۱ بود اندازش دکترم بهم آمپول زد و شیاف داد و استراحت تا ۱۰ روز۵ مرداد استراحتم تموم میشه من میترسم واسه قلب بچه امیدی هست ؟
  دکتر سونو خیلی منو ترسوند

  • سلام علیکم
   تا هفته ی ۱۲ تحمل فرمایید و اقدام به سقط نفرمایید انشالله که اگر خدا بخواهد قلب جنین تشکیل خواهد شد و اگر خدا نخواهد جنین خودبخود سقط خواهد شد و احتیاج به کورتاژ نمی‌باشد
   گروه مدیریت سایت

 26. سلام من ۳۸ سالمه و هفته ۱۲ بارداری ام الان دوتا سونو Ntانجام دادم و جواب حاکی ازین است که مقدار آب دور سر جنین ۸ m.mاست و همین طور دور قلب و ریه رو هم آب گرفته حتی در سونو جدید گفتند تو مغز هم آب جمع شده و نظر دکتر براین است که دارای ناهنجاری کروزومی و داون است و باید اسقط بشه ؛ اما من اصلا راضی به این امر نیستم خواهش میکنم راهنمایی کنید جنین من سید است و من مسئولیتم هم در پیشگاه خدا وجوش سنگین است

  • سلام علیکم
   البته در فضایی این چنین امکان‌ پاسخگویی به چنین سوالات مهمی مهیا نمی باشد. لذا جهت بررسی های بیشتر به طبیب حاذق طب مراجعه نمایید.
   گروه مدیریت سایت

 27. سلام اول ازهمه تشکرفراوان دارم ازاقای دکتر من بااینکه توی سونو نوشته بود یازده هفته وضربان قلب مشهود نیس حتی نوشته بود پارگی آمنیون مشهوده وخیلی چیزای الکی که من اهمیت ندادم بعد دوهفته رفتم سالم بود الان شش ماهه باردارم قبلا هم اینجا مطرح کرده بودم شش بار بیجهت گفتن سقط کن وهمش رو توی شش سال پیش سقط کردم اینو نگه داشتم وخداروشکر الان سالمه و۶ ماهمه به امید خدا فقط توکل برخودش تا خدا نخواد برگی ازدرخت نمی افته فط به دکترای بی وجدان مراجعه نکنین که فقط به مادیات فکرمیکنن وتمام

  • باسلام و احترام
   به اطلاع می رساند حکیم دکتر روازاده در نظر دارد مستندات مربوط به افرادی که با چنین تجربه ای در بارداری روبرو بودند (اعلام نتیجه سونوگرافی مبنی بر عدم تشکیل قلب بچه و جلوگیری از سقط آن که منجر به تولد نوزادی سالم شده است) برای ایشان گردآوری و ارسال گردد.

   لذا از جناب عالی درخواست می گردد از طرق ذیل مستندات مربوطه را ارسال نمایید:

   ارسال شماره تماس و تصاویر سونوگرافی قبل و بعد از تشکیل قلب جنین به اکانت “گنجینه اخبار و تجربیات مردمی” در پیام رسان های سروش یا تلگرام به شماره ۰۹۳۸۲۶۸۶۱۰۰
   https://sapp.ir/ganjine_akhbar_tajrobiyat

   https://t.me/Ganjine_akhbar_tajrobiyat

   تماس با روابط عمومی احیای سلامت به شماره ۰۲۱۶۶۹۲۰۱۲۸
   باشکر
   گروه مدیریت سایت

 28. سلام من در هفته نهم بارداری هستم هفته هفتم لکه بینی داشتم رفتم سونو گفت قلب بچه تشکیل شده و لکه بینی طبیعیه شیاف داد تا امروز استفاده کردم ولی چون در این مدت چند بار خونریزی خفیف داشتم امروز دوباره رفتم سونو گفت قلب جنین از سه روز بعد از سونو قبلی یعنی حدود ده روز هست نمیزنه و باید سقط کنی میخوام بدونم آیا امیدی هست و شیاف هام رو استفاده کنم؟چون من دلم نمیاد زعفران بخورم و فعالیت زیاد کنم و هنوز امید دارم نظر حکیم روازاده در چنین مواردی چیست؟

 29. باسلام ۶بار سابقه سقط بدلیل تشکیل نشدن قلب دارم.الان برای دفعه هفتم باردارم که دیروز رفتم سونوگرافی ..باتوجه به تاریخ آخرین پریودی باید۷هفته و۶روز میبودم و سونوگرافی ۵هفته و ۶روز نشان داد..جنین دیده شده اما قلب نداره..۱۰روز دیگه باید سونوگرافی تکرار بشه. لطفا راهنمایی کنید آیا این اختلاف ۱۳ روزه طبیعیه؟؟؟؟امکانش هست قلب تشکیل بشه؟؟؟؟

  • سلام علیکم

   جهت عضویت در گروه های مجازی خانواده بزرگ نگاه احیای سلامت (مورد تایید حکیم دکتر روازاده) جهت پرسش و پاسخ طبی و دستیابی به پاسخ سوالات خود شماره زیر را در تلفن همراه ذخیره و یک پیغام در سروش و یا تلگرام به آن ارسال نمایید
   ۰۹۹۰۷۶۰۰۱۶۰
   گروه مدیریت سایت

 30. سلام من اولین سونو۹۷.۷.۸ بود که سن حاملگی رو ۵ هفته و ۴ روز اعلام کرد که یک ساک حاملگی دارای YOLk SaC و بدونFETAl PoLE ….دوباره در تاریخ ۹۷.۷.۲۲ سونو دادم یک ساک حاملگی دارای YOLK SAC و FETAL POLE بدون ضربان قلب مشاهده شد و سن حاملگی بر اساس CRL=4 حدود ۶ هفته …..دکتر گفت که جنین رشد نکرده قلب تشکیل نشده پس سقط کن ولی من با شنیدن حرف های دکتر روازاده امیدوار شدم خواهش میکنم شما بگید من چکار کنم؟،؟؟

  • سلام علیکم
   تا هفته ۱۲ صبر نمایید اگر جنین بدون قلب باشد خوبخود از بین خواهد رفت و نیاز به عمل کورتاژ نیست
   گروه مدیریت سایت

 31. سلام علیکم
  من دوبار باردار شدم، بار اول بخاطر خون ریزی ولکه بینی در سیزده هفتگی سقط شد وبه زور کورتاژ کردن برام، این بار هم در هجده هفتگی آبریزش پیداکردم، رفتم دکتر برام سونو داخلی نوشت، گفتن بچه ات مشکلی نداره ولی دهانه رحمت باز شده و در حال سقط شدن هست، وبعد از سه روز سقط شد، ولی هنوز برام بقایای جفت به اندازه ۲۲ در ۱۰ میلی متر خوند، که گفتن باید کورتاژ بشی، بعد از هشت روز بستری در بیمارستان، با رضایت خودم مرخص شدم، میخواستم بدونم الان این مقدار خطرناکه؟ چکارکنم سریع دفع بشه؟

  • سلام علیکم
   بدون رویت پرونده پزشکی نمیتوان توصیه ای کرد لذا جهت بررسی به مطب مراجعه نمایید
   گروه مدیریت سایت

 32. سلام. من هفته هشت رفتم سونو گفتن رشد جنین خوب نیستو قلبشم نمیزنه.. نامه سقط دادن.. من نرفتم. ولی علائم تهوع از بین رفته ولی خونریزی ندارم. چکار کنم؟

  • سلام علیکم
   تا هفته ۱۲ صبر نمایید
   لذا چنانچه خداوند تبارک بخواهند قلب جنین تا هفته ۱۲ تشکیل خواهد شد اما اگر مصلحت نباشد جنین خودبخود سقط خواهد شد
   گروه مدیریت سایت

 33. سلام و خسته نباشید
  من طلق سونو ۷ هفته و ۶ روز بودم که گفتن جنین قلب نداره و باید سقط بشه ولی من ویار شدید دارم و خونریری ندارم الان منتظر موندم می خواستم ببینم تا پایان هفته ۱۲ منتظر بمونم ؟

  • سلام علیکم
   بله حتما تا هفته ۱۲ صبر نمایید
   چنانچه قبل جنین تشکیل نشده باشد به خودی خود سقط خواهد شد و نهایتا تا هفته ۱۲ یا ۱۳ مشخص خواهد شد
   ضمنا، لطفاً برای عضویت در گروه های مجازی خانواده بزرگ نگاه احیای سلامت (مورد تایید حکیم دکتر روازاده) جهت پرسش و پاسخ طبی و دستیابی به پاسخ سوالات خود؛ شماره زیر را در تلفن همراه ذخیره و یک پیغام در سروش و یا تلگرام به آن ارسال نمایید.
   ۰۹۹۰۷۶۰۰۱۶۰
   گروه مدیریت سایت

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *