نان زنبور چیست؟ - سایت حکیم دکتر روازاده |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / نان زنبور چیست؟
نان زنبور چیست؟

نان زنبور چیست؟

زنبورها گرده را به عنوان نان و زنبور در کندو ذخیره می کنند. گرده با عسل مخلوط می شود و زنبور ترشحات را در شان های کندو ذخیره می کند.

نان زنبور تحت تأثیر اسید لاکتیک تخمیر شده و در نتیجه از فساد حفظ می گردد. شان های زنبور حاوی نان زنبور، اغلب دست نخورده به فروش می رسد. اصطلاح نان زنبور عسل برای گرده ذخیره شده در شان به صورت طبیعی به کار می رود. به طور معمول اصطلاح نان زنبور به گرده انباشته شده در شان توسط زنبور اشاره دارد: در حال حاضر نان زنبور توسط زنبورها به منظور ذخیره سازی پردازش می شود. علاوه بر این در چنین فرآیندی به ذخیره عسل و آنزیم ها نیز می پردازد. این نوع از تخمیر اسید لاکتیکی مشابه تخمیری است که در ماست اتفاق می افتد. مخمرهای تولید شده توسط شیر موجب می شود محصول نهایی ارائه شده از نظر مواد مغذی غنی تر و قابل هضم تر گردد. یکی دیگر از مزایای نان زنبور در مقایسه با گرده خشک شده یا فریز شده، مدت نگهداری نامحدود نان زنبور می باشد.

 برگرفته از کتاب فرآورده های زنبور عسل (گردآوری و تألیف: دکتر شهرام دادگستر)

 منبع: دو ماهنامه عسل درمانی- شماره ۱۸- فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۶ 

 

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *