نکته های شنیدنی: در پرخوری چه اتفاقی رخ میدهد

?نکته های شنیدنی ?

✅ در پرخوری چه اتفاقی رخ میدهد؟

همواره قوهٔ مدبرهٔ بدن، هنگام فعالیت هر دستگاه و اندامی، برای تامین نیروی مورد نیاز آن اندام، مقداری خون به سوی آن اندام ارسال میکند و بعد از اتمام کار آن اندام، فرمان تخلیه خون اضافی ارسالی را صادر می کند. در این هنگام خونی که رگهای آن اندام را پر کرده بود از آن رگها خارج می شود و به طرف اندامهای دیگری که از آنها امده بود، باز میگردد.
????
هنگام پرخوری، ابتدا معده برای هضم غذای اضافی، پرخون تر می شود و کبد برای هضم دوم و عمل کیموس سازی به خون بیشتر نیاز پیدا می کند. در حالاتی که پرخورى ادامه پیدا می کند، سبب می شود معده کسانی که به این عادت نا پسند خو کرده اند، تا مدتها بیشتر و بیشتر کار کند تا بتواند از عهده هضم میزان غذای اضافي براید.
????
تا اینجا ظاهرا اشکالی وجود ندارد، ولی بعد از مدتی معده برای هضم غذای اضافی به وقت اضافی نیاز پیدا میکند و غذا هم در معده و روده ها برای مدت طولانی تری باقی میماند. باقی ماندن غذا برای مدت طولانی تر، سبب تخمیر مواد غذایی در معده وروده ها می شود و حرارت غریزی را رفته رفته ضعیف می کند و قوه هاضمه نیز کارایی خود را از دست میدهد و ضعیف می شود.

کد مطلب: pc96071601

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد هوشمند سایت به شما
بستن
دکمه بازگشت به بالا