نکته های شنیدنی: در پرخوری چه اتفاقی رخ میدهد اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / نکته های شنیدنی: در پرخوری چه اتفاقی رخ میدهد
نکته های شنیدنی: در پرخوری چه اتفاقی رخ میدهد

نکته های شنیدنی: در پرخوری چه اتفاقی رخ میدهد

?نکته های شنیدنی ?

✅ در پرخوری چه اتفاقی رخ میدهد؟

همواره قوهٔ مدبرهٔ بدن، هنگام فعالیت هر دستگاه و اندامی، برای تامین نیروی مورد نیاز آن اندام، مقداری خون به سوی آن اندام ارسال میکند و بعد از اتمام کار آن اندام، فرمان تخلیه خون اضافی ارسالی را صادر می کند. در این هنگام خونی که رگهای آن اندام را پر کرده بود از آن رگها خارج می شود و به طرف اندامهای دیگری که از آنها امده بود، باز میگردد.
????
هنگام پرخوری، ابتدا معده برای هضم غذای اضافی، پرخون تر می شود و کبد برای هضم دوم و عمل کیموس سازی به خون بیشتر نیاز پیدا می کند. در حالاتی که پرخورى ادامه پیدا می کند، سبب می شود معده کسانی که به این عادت نا پسند خو کرده اند، تا مدتها بیشتر و بیشتر کار کند تا بتواند از عهده هضم میزان غذای اضافی براید.
????
تا اینجا ظاهرا اشکالی وجود ندارد، ولی بعد از مدتی معده برای هضم غذای اضافی به وقت اضافی نیاز پیدا میکند و غذا هم در معده و روده ها برای مدت طولانی تری باقی میماند. باقی ماندن غذا برای مدت طولانی تر، سبب تخمیر مواد غذایی در معده وروده ها می شود و حرارت غریزی را رفته رفته ضعیف می کند و قوه هاضمه نیز کارایی خود را از دست میدهد و ضعیف می شود.

کد مطلب: pc96071601

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *