کاهش مدت زمان بستری بیماران کرونایی با استفاده از روش‌های درمانی طب سنتی

دبیر کمیته علمی کشور کرونا با اشاره به لزوم به‌کارگیری طب سنتی در امر درمان بیماران کرونایی گفت: استفاده از درمان‌های طب سنتی می‌تواند علائم بیماری را بهبود بخشد یا حتی طول مدت بستری را کاهش دهد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا، عاطفه عابدینی با بیان اینکه در کمیته علمی کرونا زیرکمیته‌های مختلف علمی داریم، دستورالعمل‌هایی از کمیته‌ها استخراج و به مراکز ابلاغ می‌شود، اظهار داشت:

با توجه به این که لزوم به‌کارگیری طب سنتی و داروهای گیاهی به‌عنوان طب مکمل حس می‌شد و با توجه به این که در تمام جهان داروهای گیاهی در پیشگیری یا درمان استفاده می‌شود،

ماجلساتی با متخصصان طب سنتی و بالینی و داروسازان داشتیم و خواستیم دستورالعمل به‌کارگیری طب سنتی در کرونا هم ابلاغ شود.

وی افزود: با توجه به تغییرات کمیته علمی کشوری کرونا، کمیته طب ایرانی از اردیبهشت ماه با کمک همکاران در دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت تشکیل شد تا طب ایرانی به‌عنوان درمان کمکی در پیشگیری و درمان کرونا استفاده شود.

انتظار نداریم درمان طب ایرانی بتواند افراد را کامل معالجه کند ولی می‌تواند علائم بیماری را بهبود بخشد یا حتی طول مدت بستری را کاهش دهد.

با توجه به مطالعات انجام‌شده در جهان، ترکیب طب ایرانی و درمان شیمیایی می‌تواند علائم و عوارض بیماری کرونا را بهبود بخشد.

عابدینی اضافه کرد: بر اساس دستورالعمل طب ایرانی، همکاران ما در مراکز درمانی می‌توانند از مشاوره متخصصین طب ایرانی استفاده کنند اما این به‌معنای آن نیست که کلیه روند درمان توسط همکاران طب سنتی انجام شود.

دبیر کمیته علمی کرونا گفت: درمان‌های ثابت‌نشده کاربرد چندانی ندارد. در مراکز درمانی دانشگاهی که طب ایرانی مطابق دستورالعمل‌های ابلاغی ارائه شود، بیمه‌ها می‌توانند درمان‌ها را تحت پوشش قرار دهند.

[divider]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا