آب سالم

بهترین و شایسته ترین آب برای نوشیدن، هم برای شهروندان ساکن و نیز برای مسافران آبی است که چشمه آن سمت مشرق، سبک، شفاف، زلال باشد. برترین آب نیز آبی است که علاوه بر ویژگی های فوق محل پیدایش و خروج آن از طرف طلوع خورشید فصل تابستان که نخستین اشعه خورشید در فصل تابستان از بالای آن می گذرد، یعنی آن چشمه ها که از میان شرق خورشید در فصل تابستان و مغرب فصل تابستان از زمین می جوشد، می باشد.

و باید دانست که برترین، سالم ترین و گواراترین آب بر اساس این ویژگی آبی است که مجرایش از کوه های خاکی و شنی بگذرد. زیرا این گونه آب، در فصل زمستان گرم و در تابستان سرد می باشد و موجبات لینت شکم (معده و روده) را فراهم می سازد. چنین آب هایی برای مزاج گرم نیز سودمند است.

اما در مورد آب های شور سنگین که موجب تشدید صفرا و سودا و باعث یبوست شکم می شود و آبی که از برف یا یخ و تگرگ مستقیماً منشا می گیرد سودازاست.

اما آب های چاه؛ سبک، شیرین، گوارا، صاف و زلال و برای بدن بسیار سودمند است، به شرطی که همواره جریان داشته باشد و در زمین محبوس نشود.

گردآورنده: نرگس موسوی نطنزی

 

منبع: رساله ذهبیه امام رضا (ع) 

tel-abe-salem-kh-16

بیشتر بخوانید:  نقش صهیونیستها در تخریب سنتهای تغذیه سالم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا
بستن