آب سالم - سایت حکیم دکتر روازاده |
آخرین خبرها
آب سالم

آب سالم

بهترین و شایسته ترین آب برای نوشیدن، هم برای شهروندان ساکن و نیز برای مسافران آبی است که چشمه آن سمت مشرق، سبک، شفاف، زلال باشد. برترین آب نیز آبی است که علاوه بر ویژگی های فوق محل پیدایش و خروج آن از طرف طلوع خورشید فصل تابستان که نخستین اشعه خورشید در فصل تابستان از بالای آن می گذرد، یعنی آن چشمه ها که از میان شرق خورشید در فصل تابستان و مغرب فصل تابستان از زمین می جوشد، می باشد.

و باید دانست که برترین، سالم ترین و گواراترین آب بر اساس این ویژگی آبی است که مجرایش از کوه های خاکی و شنی بگذرد. زیرا این گونه آب، در فصل زمستان گرم و در تابستان سرد می باشد و موجبات لینت شکم (معده و روده) را فراهم می سازد. چنین آب هایی برای مزاج گرم نیز سودمند است.

اما در مورد آب های شور سنگین که موجب تشدید صفرا و سودا و باعث یبوست شکم می شود و آبی که از برف یا یخ و تگرگ مستقیماً منشا می گیرد سودازاست.

اما آب های چاه؛ سبک، شیرین، گوارا، صاف و زلال و برای بدن بسیار سودمند است، به شرطی که همواره جریان داشته باشد و در زمین محبوس نشود.

گردآورنده: نرگس موسوی نطنزی

 

منبع: رساله ذهبیه امام رضا (ع) 

tel-abe-salem-kh-16

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *