مواد غذایی مفید برای آسم های مرطوب و خشک - سایت حکیم دکتر روازاده |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / مواد غذایی مفید برای آسم های مرطوب و خشک
مواد غذایی مفید برای آسم های مرطوب و خشک

مواد غذایی مفید برای آسم های مرطوب و خشک

مواد غذایی مفید برای آسم های مرطوب و خشک

یک متخصص طب سنتی نوشیدنی های مفید در آسم و تنگی نفس رطوبی و مواد غذایی مفید در آسم و تنگی نفس ناشی از خشکی را تشریح کرد. به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، مریم مقیمی درباره نوشیدنی های مفید برای آسم و تنگی نفس رطوبی و مواد غذایی مفید در در آسم و تنگی نفس ناشی از خشکی، اظهار داشت: در آسم و تنگی نفس رطوبی می توان شربت عسل مصرف کرد، همچنین اگر به جای آب از شربت عسل استفاده شود، بسیار مفید است. به گفته وی اگر در آبی که از آن ماءالعسل درست می شود، افتیمون جوشیده باشد، خاصیت آن بیشتر می شود، به طوری که یک قاشق افتیمون را در پارچه بسته، در آب در حال جوشیدن به مدت ۳ ثانیه قرار دهید، پارچه را در آورده و آن را در آب بچلانید. افتیمون در این بیماری بسیار مفید است. افتیمون بالخاصیه نفخ را هم برطرف می کند. این متخصص طب سنتی افزود: شربت زعفران از مجربات در آسم و تنگی نفس رطوبی است، نوشیدن شربت زعفران یا آب عسل با زعفران است، زعفران مقوی دستگاه تنفسی است. مقیمی ادامه داد: چای  زوفا، آویشن و پونه و بابونه شیرین شده با عسل انجیر، عرق زنیان و عرق پونه در آسم های رطوبی مفید است. مواد غذایی مفید در آسم و تنگی نفس ناشی از خشکی این متخصص طب سنتی عنوان کرد: ماءالشعیر، شیر بز، شیر شتر با شکر (در افراد دیابتی با عسل) که بهتر است شیر شتر از نصف لیوان روزانه شروع شود تا به تدریج به یک لیوان برسد. وی یادآور شد: شیر گوسفند با ترنجبین، بادام و حریره بادام و شیربادام، شیر هویج، سوپ شیر با گشنیز، جعفری، ماش و پیاز، اسفیدباج، شورباها و غذاهای تر و چربی دار با روغن بادام نیز بسیار مفید است.

 

 

 منبع: ماهنامه عسل درمانی/ شماره ۱۶/ تابستان ۹۵

 

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *