آشنایی با خواص گیاهان دارویی اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / آشنایی با خواص گیاهان دارویی
آشنایی با خواص گیاهان دارویی

آشنایی با خواص گیاهان دارویی

چای «بادرنجبویه» افزایش دهنده حافظه و رفع کننده سردردهای عصبی

بادرنجبویه بهترین دارو برای کسانی است که هنگام نگرانی و اضطراب ناراحتی معده پیدا می کنند؛ دم کرده آن نیز برای تهوع، مراحل اول سرماخوردگی، خستگی عصبی و افسردگی مفید است و برای رفع سردرد با منشأ عصبی و ضعف حافظه کاربرد دارد. گیاهان دارویی دارای خواص متعددی هستند و بیش از ۹۰ درصد گیاهان دارای طبع گرم هستند.

خواص گیاه بادرنجبویه

بادرنجبویه دارای طبع گرم و خشک است، برگ این گیاه، بهترین دارو برای کسانی است که هنگام نگرانی و اضطراب، ناراحتی معده پیدا می کنند؛ دم کرده آن نیز برای تهوع، مراحل اول سرماخوردگی، خستگی عصبی و افسردگی مفید است و برای رفع سردرد با منشأ عصبی و ضعف حافظه کاربرد دارد. همچنین بادرنجبویه برای آرام کردن اعصاب، تقویت معده و قلب بسیار مفید است و به هضم غذا کمک زیادی می کند و بو کردن بادرنجبویه، نشاط آور است و جویدن آن دهان را خوشبو می کند؛ دم کرده بادرنجبویه را برای تقویت معده و کبد می توان استفاده کرد.

خواص گیاه به لیمو

به لیمو نام یک گیاه دارویی معطر با بوی خوشایند لیمو است که برگهای آن با طبیعت گرم، دارای خواص بسیاری است، از برگهای “به لیمو” در درمان سوء هاضمه، نفخ، سردردهای یک طرفه، دردهای عصبی، سرگیجه و علائم سرماخوردگی استفاده می شود.

خواص گیاه گل بابونه

گل بابونه از نظر مزاجی طبیعتی گرم و خشک دارد، بابونه با تقویت معده و رفع سوء هاضمه، موجب کاهش نفخ و اسپاسمهای گوارشی می شود و در درمانهای معده و کبد نقش مؤثری دارد؛ بابونه موجب تقویت اعصاب و حافظه شده و با خاصیت آرام بخشی و خواب آوری در درمان اضطراب و میگرن مؤثر است و با رقیق کردن خون و انبساط عروقی موجب تنظیم فشار خون می شود.

بابونه التهابات پوستی را کاهش داده و به درمان جوش و اگزما کمک می کند. با افرایش قدرت سیستم ایمنی به عنوان ضد درد، ضد التهاب و ضد اسپاسم عضلات و درمان مشکلات ادراری کاربرد دارد؛ دم کرده آن رفع خستگی می کند.

روش تهیه چای بابونه

یک قاشق مرباخوری (حدود ۵ گرم) در یک فنجان آب جوش، دم کرده (پس از ۳ دقیقه) ۲ تا ۳ بار در روز مصرف کنید.

 منبع: دو ماهنامه عسل درمانی- شماره ۱۸- فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۶ 

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *