آیا ممنوعیت عرضه قلیان‌ میوه‌ای از اول مهر ماه اعمال شده است!؟! - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اخبار / آیا ممنوعیت عرضه قلیان‌ میوه‌ای از اول مهر ماه اعمال شده است!؟!
آیا ممنوعیت عرضه قلیان‌ میوه‌ای از اول مهر ماه اعمال شده است!؟!
آیا ممنوعیت عرضه قلیان‌ میوه‌ای از اول مهر ماه اعمال شده است؟

آیا ممنوعیت عرضه قلیان‌ میوه‌ای از اول مهر ماه اعمال شده است!؟!

بر اساس خبر منتشر شده از قول صادق‌ نیت رئیس اداره سلامت و محیط کار وزارت بهداشت که در ۹۵/۰۳/۱۶ در خبرگزاری فارس با عنوان “ممنوعیت عرضه قلیان‌های میوه‌ای از اول مهرماه” به شرح ذیل منتشر گردید، قرار بود از اول مهر ماه با ممنوعیت عرضه قلیان‌ میوه‌ای گامی در سلامتی جامعه برداشته شود، ولی ظاهراً این مصوبه هنوز اجرایی نشده است!!، لذا بدیونسیله از مسئولین وزارت بهداشت و ناظرین ذیربط درخواست می گردد نسبت به اجرایی شدن این مصوبه اهتمام جدی نمایند تا برای همیشه از شر توتون های اسانس‌دار و طعم‌دار که به قلیان های میوه ای معروف هستند جامعه مصرف کنندگان این ماده سمی را نجات دهند.

متن خبر منتشر شده:

رئیس اداره سلامت و محیط کار وزارت بهداشت با اشاره به پلمب ۱۰۰ مرکز غیرمجاز عرضه‌کننده مواد دخانی طی هفته گذشته، گفت: از اول مهر ماه امسال ممنوعیت استفاده از توتون اسانس‌دار و طعم‌دار با ملزم کردن وزارت صنایع اجرا می‌شود.
به گزارش فارس، صادق‌ نیت رئیس اداره سلامت و محیط کار وزارت بهداشت در دهمین جلسه ستاد کشوری کنترل و مبارزه با دخانیات، گفت:‌ در جلسه قبلی بحث تبلیغات،‌تعیین عاملان مجاز به فروش مواد دخانی، بررسی وضعیت در دانش‌آموزان ۱۳ تا ۱۵ سال، افزایش جرایم، گنجاندن مفاهیم در دروس و حذف تدریجی قلیان را داشته‌ایم.
وی افزود: به همین منظور ۲۶۴ هزار بازرسی از اماکن عمومی انجام شد که ۱۱ هزار و ۶۰۰ مورد مغایر با قانون و ۳۶۰۰ منجر به اخطار کتبی، ۱۲۸ مورد پلمب داشته‌ایم.
وی افزود: ممنوعیت استفاده توتون از اسانس و طعم با ملزم کردن وزارت صنایع از اول مهر ۹۵ انجام خواهد شد. همچنین ممنوعیت واردات سیگارهای الکترونیک تذکر برای اجرای قانون در صدا و سیما و نمایش تصاویر گمراه‌کننده روی بسته‌های تنباکو را که با تصاویر میوه بوده را داشته‌ایم همچنین در مطالعه ۱۰۰ فیلم سینمایی میزان نمایش مصرف مواد دخانی ۱۰ برابر و در زنان تا ۲۰ برابر افزایش یافته است.
رئیس اداره سلامت و محیط کار وزارت بهداشت ادامه داد: متأسفانه در فروشگاه‌ها برای تبلیغات مواد دخانی از قفسه‌های فروش استفاده می‌کنند و تصاویر گمراه‌کننده الصاق می‌کنند که در این مورد ۴ هزار مورد تخلف و ۸۸ مورد تعطیلی داشته‌ایم.
صادق‌‌نیت گفت: جریمه تخلفات از ۲۰۰ هزار تا ۲۲ میلیون تومان افزایش یافته است هر چند مصرف سیگار رشد چندانی نداشته است اما نگرانی از عرضه قلیان را داریم. در نتیجه تغییر اساسنامه قهوه‌خانه‌داران و عدم ارایه جواز جدید را پیگیری کرده‌ایم.
وی افزود: در بررسی تنباکوهای عرضه شده و معسل مشخص شد که ۸۰ درصد حاوی مواد شیمیایی بوده و ۲۰ درصد آنها که تنباکو داشته‌اند از بدترین مواد استفاده شده است این مواد که درجه سه بوده، حاوی مواد روان‌گردان،‌حشره‌کش‌ها، قارچ، حلا‌ل‌های آروماتیک، بنزین، جیوه و سرب بوده است و در ناحیه فرحزاد در بازرسی از قهوه‌خانه‌ها یک وانت گراس و حشیش کشف شد.
رئیس اداره سلامت و محیط کار وزارت بهداشت تصریح کرد: در دکه‌های مطبوعاتی نیز فروش سیگار را داریم به صورت نخ‌فروشی و انواع مارک‌های فریبنده وجود دارد.
صادق‌نیت گفت:‌در یک هفته گذشته و با آغاز هفته مبارزه با دخانیات ۱۶۰۰ مورد بازرسی انجام شد که طی آن ۱۸۹ اخطار به تعطیلی، پلمب ۱۰۰ مرکز غیرمجاز عرضه‌کننده مواد دخانی و ۱۵۰ مرکز نیز به دادسرا معرفی شدند.
 ghelyan-mivehi-telegram

۲ نظر

  1. فعلا که سینمای ما محل تبلیغ کل مواد مخدر ایرانه

  2. اقا عزیز بنده ۱۵سال قلیان می کشم حال سالم هستم اون تنباکو میوه ای ولی تنباکو را از دوبی می ارند  هیچم نشد این  حضرتعالی و دوستان وارده کننده هستند مواد درجه و شیمیایی را وارد می کند  من ماندم دوبی که دوبی می ارند ۶ ماه تاریخ مصرف داره و مال ساخت ایران ۳ سال  مشخص است تننیاکو اصل از میوه درست شد ولی؟

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *