آیا می دانید که چرا برخی پزشکان خوردن چربی حیوانی را منع می کنند!

بسیار مشاهده شده است مردم به توصیه برخی از پزشکان از خوردن چربی ‘گاو و گوسفندی، خود را محروم می کنند و بارها این جمله را از زبان مردم شنیده ایم که “دکترا می گویند چربی حیوانی برای سلامتی ضرر دارد” .

آیا تاکنون نیاندیشیده ایم که تناقض توصیه پزشکان امروزی را چگونه با حدیث نقل شده از پیامبر اسلام که فرموده اند: ” گوشت گاو مرض است، شیر آن دوا و روغن آن شفاست” می توان پذیرفت. سوال اینجاست که حلقه گم شده بین این دو مطلب چیست که چنین تناقضی را به همراه داشته است. مگر می توان پذیرفت  پیشرفت علم به حدی رسیده باشد که گستره دانش پزشکی امروز از علم لایتناهی و متصل به وحی الهی رسول اسلام پا را فراتر نهاده و به موضوعاتی دست یازیده  که نعوذ بالله حتی در حوزه علم الهی تاکنون جایی نداشته و پنهان بوده است! که هرگز چنین نبوده و نخواهد بود.

در این خصوص جالب است بدانید توصیه پزشکان ناآگاه در خصوص مضرات چربی حیوانی به این دلیل است که مرجع کلام این دسته از پزشکان، مقالات خارجی می باشد که در زمینه چربی حیوانی سخن می گویند ، امااین افراد از این نکته غافلند که حیواناتی که در خارج از کشور برای گرفتن چربی مورد استفاده قرار می گیرند و این دسته از مقالات به آن چربی ها اشاره دارند، در درجه اول خوک و بعد حیواناتی چون کرگدن، نهنگ، فک دریایی هستند که در شرع مقدس اسلام حرام یا مکروه می باشند، نه گاو و گوسفند که چربی آنها مورد تایید است.

توصیه:در این راستا توصیه می کنیم، مردم آگاه در چنین مواردی که نظریاتی را با احادیث در تضاد می بینند با درایت کامل مو شکافی کنند و حلقه های گم شده بین اختلافات را بیابند تا بر اساس احادیث نقل شده بتوانند اصول تغذیه مورد سفارش معصومین را بدون آنکه دچار درک اشتباه بشوند، در زندگی خود پیاده نمایند.

مثلاً در خصوص نمک وقتی به خوردن نمک سفارش می شود باید متوجه باشند که منظور بزرگان دین کدام نمک بوده است. کلرید سدیم یا نمک طعمام؟

و وقتی می گویند کره مشکی برای درمان چربی خون مفید است باید متوجه باشند که منظور کره مشکی که از ماست گرفته می شود می باشد.

[divider]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا