آیت الله نوری همدانی در دیدار با وزیر بهداشت: انکار طب اسلامی گفتاری اشتباه و غلط است

آیت الله نوری همدانی در دیدار با وزیر بهداشت :
✅ انکار طب اسلامی گفتاری اشتباه و غلط است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی، ايشان ظهر امروز در دیدار با وزیر بهداشت گفتند:

طرح تحول سلامت خدمت بزرگی به مردم کشور بود؛ در اسلام همه خدمت‌ها و همه علوم، در یک رتبه هستند ولی برخی از علوم دارای اهمیت هستند؛ یکی از این علوم، علوم مرتبط به طب و بهداشت است.

 ایشان افزودند: به قول فرمایش حضرت امام صادق (ع) در هر منطقه مسکونی باید به سه گروه حضور داشته باشند؛ اولین گروه، فقهایی هستند که اسلام‌شناس هستند و اسلام را با همه ابعاد آن می‌شناسند؛ گروه دوم طبیان بصیر و معتمد هستند که بتوانند مردم را درمان کنند و گروه سوم نیز امیران مدیر و عادل هستند.

 معظم له بیان کردند: فعالیت بهداشتی در کشور، فعالیت بسیار مهم است؛ در اسلام از طب به عنوان یک مساله مهم یاد شده است؛ در اسلام بر این نکته تأکید شده است که اگر کاری نیز قرار است انجام شود به بهترین نحو انجام شود و در عرصه پزشکی نیز باید چنین عمل کرد.

ایشان تصریح کردند: خدمات مسئولان کشور در عرصه‌های مختلف با هم متفاوت است و خدمات پزشکی و درمانی و بهداشتی از بهترین و مهم‌ترین خدمات به مردم است که مردم نیز رضایت دارند؛ قضاوت مردم نسبت به فعالیت پزشکی در کشور مثبت است ولی نسبت به برخی از امور که مرتبط به معیشت است مردم راضی نیستند که در این زمینه باید توجه شود که همه جریان‌ها در کشور به شکل یکنواخت انجام شود تا مایه رضایت مردم را فراهم کنند.

 این مرجع تقلید با اشاره به شعار امسال نیز که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی مطرح شد گفتند: مساله حمایت از کالای ایرانی بسیار مهم است؛ باید سعی کنید که تجهیزات پزشکی در کشور تولید شود.

 معظم له بیان کردند: در زمینه طب اسلامی باید توجه داشت که اسلام با تمام ابعاد زندگی بشر در ارتباط است؛ اگر کسی بگوید که طب اسلامی را منکر شود کار درستی انجام نداده است ولی برخی از این مساله سوءاستفاده می‌کنند که باید از این سوءاستفاده جلوگیری کنند.

 ایشان اظهار کردند: ورزش ریشه همه دواها است زیرا امراضی که در سنین بالا رخ می‌دهد همگی با ورزش پیوسته از بین می‌رود؛ اگر انسان با ورزش همراه باشد و هر روز حرکت منظم و مداوم داشته باشد قطعاً در مقابل بیماری‌ها مقاومت خواهد شد؛ اگر ورزش فراگیر شود شاید 50 درصد مطب‌ها و داروخانه‌ها خلوت شوند.

کدمطلب: M97011603-

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا