ارتباط بین مصرف آنتی هیستامین و ابتلا به آلزایمر - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اخبار / ارتباط بین مصرف آنتی هیستامین و ابتلا به آلزایمر
ارتباط بین مصرف آنتی هیستامین و ابتلا به آلزایمر

ارتباط بین مصرف آنتی هیستامین و ابتلا به آلزایمر

مطالعات محققان امریکایی نشان می دهد که مصرف طولانی مدت آنتی هیستامین و داروهای خواب آور ابتلا به بیماری آلزایمر در دوران سالمندی و کهنسالی را تشدید می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، بسیاری از افراد با کوچکترین واکنش یا حساسیت هایی از سوی بدن مانند عطسه یا سرفه و بی خوابی به مصرف آنتی هیستامین یا داروهای خواب آور می پردازند در صورتی که مطالعات محققان امریکایی از ارتباط طولانی مدت مصرف داروهای خواب آور و آنتی هیستامین با ابتلا به بیماری آلزایمر در دوران سالمندی و کهنسالی خبر داده اند.

در این مطالعه، در حدود ۳۴۳۴ سالمند امریکایی بالای ۶۵ سال که سابقه فراموشی یا آلزایمر در آنها دیده نشده بود، مورد بررسی قرار گرفتند. این گروه به مدت هفت سال مورد مطالعه قرار گرفتند و در این بازه زمانی، در حدود ۸۰۰ نفر به بیماری دمانس (زوال عقل و آلزایمر) مبتلا شدند.

نتایج مطالعه نشان داد، افرادی که در حدود سه سال داروهای خواب آور یا آنتی هیستامین مصرف کرده بودند، بیشتر در خطر ابتلا به آلزایمر قرار داشتند. اما چگونگی وقوع چنین عارضه ای را می توان در ماده ای با نام «آنتی کولینرژیک» دانست که در داروهای نام برده شده، یافت می شود. آنتی کولینرژیک دارای عوارضی مانند ضعف حافظه، کاهش تمرکز، یادگیری و … است.

محققان در پایان توصیه می کنند که چنین داروهایی نباید به صورت خودسرانه مصرف شده و بایستی با تجویز پزشک و در دزهای پایین استفاده شود.

منبع: خبرگزاری مهر

آنتی هیستامین

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *