ارتباط بین ترکیب رنگ های خوراکی و افزایش بیش فعالی در کودکان اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / ارتباط بین ترکیب رنگ های خوراکی و افزایش بیش فعالی در کودکان
ارتباط  بین ترکیب رنگ های خوراکی و افزایش بیش فعالی در کودکان

ارتباط بین ترکیب رنگ های خوراکی و افزایش بیش فعالی در کودکان

افزودنی_غذایی
#ساتمپتون_سیکس
#بیش_فعالی
در سال ۲۰۰۷ در مطالعه ای انجام گرفته در انگلستان مشخص شد بین ترکیب رنگ های خوراکی و افزایش بیش فعالی در کودکان رابطه وجود دارد. دو نوع ترکیب رنگی مورد استفاده قرار گرفتند: ترکیب A (حاوی رنگ های E102, E110, E122 و E124) و ترکیب B (حاوی رنگ هایE104, E110, E122, E129) بود.
ارزیابی میزان بیش فعالی کودکان در این مطالعه از طریق پرسشنامه های والدین و معلمان، تست های کامپیوتری و دانشجویان روانشناسی که مستقیما رفتار کودکان را در کلاس زیر نظر داشتند، انجام گرفت. مشخص شد که هر دو ترکیب با میزان بیش فعالی در کودکان بین ۸ تا ۹ ساله مرتبط هستند. اما فقط ترکیب A با بیش فعالی در کودکان سه ساله ارتباط داشت. پیرو جنجال های اجتماعی به وجود آمده در این زمینه، در سال ۲۰۰۹ یک ممنوعیت داوطلبانه در این مورد اعمال شد. به این معنا که تنها در صورتی در کشورهای انگلستان و حوزه اتحادیه اروپا می توان از این مواد استفاده کرد که بر روی آنها این هشدار ذکر شود “این ماده ممکن است اثرات سوئی بر فعالیت و حواس کودکان داشته باشد”
با این حال که تولیدکنندگان مواد غذایی می توانند از این مواد استفاده کنند ولی دیدگاه بد اجتماعی نسبت به آنها باعث می شود بسیاری از تولیدکنندگان به دنبال جایگزین ها باشند. بر اساس بررسی های انجام گرفته توسط تصمیم گیران مواد غذایی در سازمان استاندارد های غذایی استرالیا-نیوزلند (FSANZ) بیان هشدار برای این افزودنی ها لازم نیست.

کدمطلب:۹۸۰۴۰۱۰۴

ارتباط بین ترکیب رنگ های خوراکی و افزایش بیش فعالی در کودکان

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *