استفاده بی رویه از تلفن همراه به کانون خانواده آسیب می رساند

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی بی بی سی ورلد، دوهزار دانش آموز بین 11 تا 18 سال در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند. بیش از یک سوم این افراد گفته‌اند که مجبور شده اند از والدینشان بخواهند استفاده از ابزارهای دیجیتال را متوقف کنند.
14 درصد از این دانش آموزان گفته‌اند که پدر و مادرشان موقع غذا خوردن هم سرگرم کار با تلفنشان هستند.
22 درصد از دانش آموزان می گویند که استفاده از تلفن همراه باعث می شود اعضای خانواده از حضور یکدیگر لذت نبرند،36 درصد آنها از والدینشان خواسته‌اند تلفنشان را کنار بگذارند،37 درصد گفته‌اند که در روزهای تعطیل بین سه تا پنج ساعت در اینترنت بوده‌اند و 5 درصد هم گفته‌اند که در آخر هفته ها تا 15 ساعت در اینترنت زمان سپری کرده اند.
در میان دانش آموزانی که از پدر و مادرهایشان خواسته‌اند تلفن را کنار بگذارند، 46 درصد می‌گویند والدینشان به آنها بی‌توجهی کرده‌اند. 44 درصد هم احساس کرده‌اند که به آنها بی‌محلی شده و ناراحتند.
با همه این احوال، فقط 10 درصد از پدر و مادرها معتقدند که استفاده از تلفن همراه ممکن است دغدغه فرزندشان باشد با اینکه نیمی از والدین (43 درصدشان) معتقدند وقت زیادی را در اینترنت می‌گذرانند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

موبایل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا