اشاره به حکمت نهفته در ناخن

امام صادق علیه السلام خطاب به مفضّل بن عمر: ای مفضّل! در این بیندیش که چرا ناخن ها در سر انگشت ها واقع شده اند؟ جز برای آن که از انگشت ها حفاظت کنند و در انجام دادن کارها یاری دهند؟

 مفضّل مى‏‌گوید: به امام صادق علیه السّلام عرض کردم: چه مى‏‌شد اگر خداوند موهای بدن و ناخن ها را چنان مى‌‏آفرید که رشد نکنند تا آدمى به اصلاح و کوتاه کردن نیازمند نباشد.؟ امام صادق علیه السّلام فرمود: خداوند متعال در این کار، نعمت هایى نهاده که آدمى از آن ها آگاه نیست تا سپاس گوید.

آگاه باش! دردهاى بدن با خروج مو از منافذ بدن و با خروج ناخن از سر انگشتان خارج مى‏‌گردد؛ از این رو به انسان فرمان داده شده که هر هفته با مو تراشیدن و کوتاه کردن ناخن ها به این کار اقدام کند. این کار باعث مى‏‌شود که مو و ناخن با شتاب بیشترى برویند و دردها و بیماری ها را سریع تر خارج کنند. اگر شخص چنین نکند، رشد آن ها کوتاه و اندک مى‏‌شود، در نتیجه، دردها در بدن می ماند و بیماری هاى مختلف پدید مى‌‏آید.

منبع: شگفتی های آفرینش (ترجمه توحید مفضل)

کدمطلب:98051905


بیشتر بخوانید:  توصیه بهداشتی: پدیکور و مانیکور این بلاها را سر ناخن های شما می آورد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا