اعطای نشان دولتی به مادران دارای بیش از 6 فرزند در قرقیزستان

مقامات دولتی قرقیزستان به مادرانی که بیش از 6 فرزند دارند نشان‌های دولتی «مادر قهرمان» و «افتخار مادری» اعطا کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، شهرداری شهر بیشکک پایتخت قرقیزستان به 12 نفر از مادران این شهر، نشان دولتی این کشور را اعطا کرد.

بر اساس این گزارش، در این مراسم نشان دولتی «باتیرانه» که به معنی «مادر قهرمان» است به 7 نفر از مادرانی که بیش از 7 فرزند داشتند، تعلق گرفت و نشان دولتی «انه‌دانکی» که به معنی «افتخار مادری» است به مادران دارای بیش از 6 فرزند اهدا گردید.

«ثمربیک بالاتبیک‌اف» رئیس حوزه اسوردلاوسکی یکی از بخش‌های چهارگانه بیشکک، ضمن تبریک و آرزوی سلامتی، قوت، صبر و موفقیت برای این مادران، اظهار داشت: برای بنده باعث افتخار است که این نشان‌های دولتی پرافتخار را به مادران سرزمینم اهدا نمایم.

وی با اشاره به سهم بسزای این مادران در تربیت نسل جدید قرقیز، گفت: دولت قرقیزستان زحمات شما را ارج نهاده و از زحمات شما در تربیت نسل جدید کشور قدردانی می‌کند.

در این مراسم همچنین یکی از مادران حاضر در جلسه که نشان افتخار مادری دریافت کرده بود، نیز حمایت دولت از خانواده‌ها در تمام حوزه‌ها را امری مؤثر در تقویت سلامت اجتماعی جامعه برشمرد.

بنابر قانون «اساس تأمین اجتماعی و رفاهی جامعه در جمهوری قرقیزستان»، به خانواده‌های دارای بیش از 5 فرزند کمک‌های متعددی در حوزه‌های مختلف از جمله کمک مالی ماهانه تعلق می‌گیرد و مادران آنها نیز 7 سال زودتر از دیگران بازنشسته می‌شوند. ضمن آنکه افزون بر حقوق بازنشستگی حقوق و مزایای دیگری نیز از سوی دولت دریافت می‌کنند.

farzande-bishtar-telegram

منبع: خبرگزاری فارس  شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا