آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / توصیه هایی جهت افزایش قد
توصیه هایی جهت افزایش قد

توصیه هایی جهت افزایش قد

عوارض استفاده از هورمون های رشد و توصیه هایی جهت افزایش قد

می‌گویند قدش کوتاه است و باید کاری کرد، اما انگار حواسشان نیست خودشان هم خیلی قد بلند نیستند. شاید هم چون خودشان قد بلندی ندارند، می‌خواهند فرزندی قد بلند داشته باشند. غافل از این که با این کارها نمی توانند قد فرزندشان را به زور بلند کنند. حتی اگر او را به کلاس بسکتبال بفرستند، روزی چند لیوان شیر به او بدهند یا از پزشکان کمک بگیرند. بعضی از پدر و مادرها، اما به این کارها هم راضی نمی شوند و می خواهند هرطور که هست، قد فرزندشان را افزایش دهند. برای همین هم به فکر هورمون رشد می افتند و تصور می کنند استفاده از این هورمون ضرری ندارد؛ آنها به اشتباه می گویند یا قد کودک بلند می شود یا این که اتفاق خاصی نمی افتد و نمی دانند تزریق بی دلیل هورمون رشد چه عوارضی در بردارد.
از عوارض شایع  این هورمون می توان به درد وتورم ناحیه تزریق بزرگی سینه ها یا ژینکوماستی در هر دو جنس و بزرگی و تورم بیضه ها در پسران و اختلال موقت و گذرا در عملکرد غده تیرویید بصورت کم کاری تیرویید اشاره کرد.

 توصیه هایی برای افزایش قد کودکان

دکتر رحمانیان به والدین توصیه می کند برای افزایش رشد قدی بچه ها به تغذیه آنها اهمیت دهند و سعی کنند موادی را که برای رشد استخوان ها لازم است بویژه در سنین کودکی و نوجوانی و حین بلوغ در برنامه غذایی شان بگنجانند. همچنین وضع خواب کودکان هم باید طوری باشد که هورمون رشد بخوبی ترشح شود. وی با بیان این مطلب توضیح می دهد: بیشترین میزان ترشح هورمون رشد در طول شبانه روز، در زمان خواب شبانه اتفاق می افتد و به همین دلیل خوب است بچه ها حتما حداکثر تا ساعت ۱۱ شب خواب باشند، چون اگر در زمان اوج ترشح هورمون رشد که حدود ۱۲ نیمه شب است، نخوابیده باشند این هورمون هم به اندازه کافی ترشح نمی شود، بنابراین کودکانی که دچار اختلالات خواب هستند با مشکل کوتاهی قد نیز روبه رو خواهند شد. موضوع دیگری که برای رشد قدی بچه ها باید در نظر گرفته شود، ایجاد محیطی آرام برای کودک است که می تواند در میزان ترشح هورمون رشد اثر بگذارد.
برگرفته از: جام جم آنلاین
توصیه های حکیم دکتر روازاده جهت افزایش قد، برای فرزندان شما
۱) باید حتما کودکان ساعت خواب صحیح داشته باشند و خوابیدن در وقت نا مناسب، باعث عدم ترشح هورمون رشد می شود
۲) پنج اصل اصلاح تغذیه رعایت شود. تاکید مکرر بر حذف سودازاها و مواد نگهدارنده دار کارخانه ای داریم.
۳) بادکش افزایش قد برای ایشان به صورت هر دوروز یکبار مناسب و کارآمد می باشد
۴) حجامت برای کودکانی که در دوران زندگی خود حجامت نکرده اند باید هر  سال، دوبار در پاییز و بهار طبق صلاحدید پزشک حاذق انجام شود. اگر کودکان عزیزتان را از ۴ ماهگی سالی یکبار حجامت کنید دچار کوتاهی قد نخواهند شد.
۵) علاوه بر رعایت کامل و صحیح بند دوم، گنجاندن غذاهای مقوی نظیر شیر تازه با خرما ( در وعده ی عصرانه )، حلوا هایی که با روغن سالم و آرد سبوس دار تهیه می شوند و خوردن جوانه ها نظیر جوانه گندم و از این قبیل مناسب می باشند.
۶) در صورت رعایت تمام موارد بالا، استفاده از حب افزایش قد موسسه احیای سلامت
همچنین جهت جلوگیری از بلوغ زودرس در دختران، به هیچ وجه مرغ و تخم مرغ ماشینی و فراوردهای هورمونی به ایشان ندهید. اضافه وزن ایشان را کنترل کنید چرا که چاقی می تواند باعث موهای زائد و بلوغ زودرس شود. غذای سالم مصرف شود و بگذارید پروسه بلوغ فرزندتان طی شود و نگران نباشید.
ضمناً آمپول های تزریقی برای جلوگیری از بلوغ زودرس بسیار مضر می باشد و محور تخمدان به هیپوفیز را مختل می کند و تاثیر منفی در رشد واژن و رحم دارد.

پی نوشت احیای سلامت:
تا کنون بی خطر بودن استفاده از هورمون رشد در هیچ کجای دنیا تایید نشده است و نخواهد شد. هرگز به هوای دلسوزی فرزندان خود را دچار عوارض جبران ناپذیر این داروه ها نکنید. از دیگر عوارض استفاده از این آمپول ها و داروها می توان به بد شکل شدن فرم استخوان ها اشاره کرد.

گردآوری: یکی از حامیان احیای سلامت

قد

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *