آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / الکتریسیته‌ شانه‌های پلاستیکی به موها آسیب وارد می‌کند
الکتریسیته‌ شانه‌های پلاستیکی به موها آسیب وارد می‌کند

الکتریسیته‌ شانه‌های پلاستیکی به موها آسیب وارد می‌کند

یک محقق طب اسلامی توصیه‌هایی در مورد شانه‌زدن مو‌ها از دیدگاه طب اسلامی را تشریح کرد و گفت: الکتریسیته‌ شانه‌های پلاستیکی به موها آسیب وارد می‌کند.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, آیت الله تبریزیان درباره شانه زدن به موها اظهار داشت: در روایات آمده است که ایستاده نباید موها را شانه کرد چرا که ایستاده شانه کردن موجب ضعف قلب و فقر می‌شود.

شانه‌زدن موها در حمام ممنوع!

به‌گفته وی شانه همیشه همراه شخص باشد, با آب یا روغن موها را شانه کردن تا مدت بیشتری مو ثابت بماند, حداقل باید در روز ۵ بار شانه زد و در حمام نباید موها را شانه زد.

 بهترین جنس برای شانه چیست؟

این محقق طب اسلامی ادامه داد: شانه‌ای که در روایات به آن تأکید شده است, شانه‌ای از جنس عاج فیل است. البته امروزه که گیر آوردن شانه عاج سخت است باید از شانه‌های طبیعی مثل شانه‌های چوبی استفاده کرد.

شانه‌های پلاستیکی به موها آسیب وارد می‌کند

تبریزیان بیان داشت: شانه‌های پلاستیکی به موها آسیب وارد می‌کند و خالی از ضرر نیست، الکتریسیته‌ای ایجاد می‌کند که به مغز آسیب وارد می‌کند.

تبریزیان بیان داشت: امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: ﺷﺎﻧﻪ ﻛﺮﺩﻥ ﻣﻮﻯ ﺳﺮ، ﺑلغم ﺭﺍ ﺍﺯ ﻣﻴﺎﻥ ﻣﻰ‌ﺑَﺮَﺩ، ﺷﺎﻧﻪ ﺯﺩﻥ ﺍﺑﺮﻭﻫﺎ، ﺍﻳﻤﻨﻰ ﺍﺯ ﺟﺬﺍﻡ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺷﺎﻧﻪ ﺯﺩﻥ ﻣﻮﻯ ﮔﻮﻧﻪ‌ﻫﺎ، ﺩﻧﺪﺍﻥ‌ﻫﺎ ﺭﺍ ﺍﺳﺘﺤﻜﺎﻡ ﻣﻰ‌ﺩﻫﺪ.

منبع: خبرگزاری تسنیم

کدمطلب:۹۷۰۴۰۹۰۹

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *