واکنش توییتری حکیم دکتر روازاده در خصوص فیلم بانوی عمارت / انتقام‌گیری مغرضانه از گسترش و موفقیت های طب اسلامی ایرانی

واکنش توییتری حکیم دکتر روازاده در خصوص فیلم بانوی عمارت:
عده ای بی سواد تیغ حجامت را عامل انتقال میکروب جذام معرفی کرده اند، در حالیکه مایکرو باکتریوم لپره آ (عامل جذام) از طریق ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی، خاک و حشرات انتقال می یابد نه از راه تیغ و زخم.
تیغ #حجامت همواره در دستان معتمدین و مومنین بوده نه دراختیار زنان فاحشه

بخشی از مجموعه بانوی عمارت 

پی نوشت احیای سلامت:

به خیال خامشان با چند دقیقه فیلم دست چندمی می توانند از گسترش مبارک طب اسلامی ایرانی انتقام بگیرند.

در راستای انتقاد به این اقدام?
از تمامی حامیان و مردم هوشیار درخواست می گردد، حتماً با پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی سازمان صدا وسیما با شماره های ۱۶۲ , ۲۷۸۱-۰۲۱ تماس گرفته و یا از طریق سامانه پیامکی شبکه سوم صدا و سیما به شماره 20000333 اعتراض خود را اعلام نمایند .
——————————————————————-

مطلب مرتبط درج شده در خبرگزاری تسنیم – ۲۷ آذر ۱۳۹۷ 

سیاه‌نمایی علیه “حجامت” در رسانه ملی

عقده گشایی علیه روایات طبی آن هم در یک سریال پر بیننده تلویزیونی

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ متأسفانه ناآگاهی و عدم درک صحیح برخی چهره‌ها و مسئولانی که با کوته‌بینی به داشته‌های ملی و دینی  نگاه می‌کنند، ظاهراً تمامی ندارد! و “طب سنتی” نیز یکی از حوزه‌هایی بوده که از دشنام و اهانت این چهره‌ها مصون نبوده است.

طی سالیان گذشته و هر از چندگاهی شاهد هجمه‌ای سیاه و بی‌منطق علیه یکی از شاخه‌های طب سنتی کشورمان بوده‌ایم و القای ترس از انجام “حجامت” نیز پای ثابت این هجمه‌ها بوده است؛ چه آن زمانی که معاون وزیر بهداشت در نظام جمهوری اسلامی پشت تریبون رسمی این نظام مدعی شیوع “ایدز و هپاتیت” از طریق انجام حجامت می‌شود و چه آن زمانی که رئیس فرهنگستان علوم پزشکی  کشور “حجامت” را عملی خرافی و بدون فایده و خاصیت برای زمانه ما معرفی می‌کند!

اخیراً هم سریالی تاریخی به‌نام “بانوی عمارت” در چند قسمت خود از رسانه ملی به زشت‌ترین شیوه ممکن به حجامت تاخته و آن را عامل انتقال جذام و بدبختی به مردم معرفی کرده است!

درباره این سیاه‌نمایی، دکتر محمد فصیحی دستجردی؛ متخصص بیماریهای عفونی، مطلبی را در اختیار ما قرار داده که در ادامه آمده است:

در سریال بانوی عمارت در لحظه ای که به سبب تحریک احساسات و شروع قسمت جدید، همه  مشتاق دانستن زندگی راز آلود یک بانوی فیلم هستیم، ناگهان علت این زندگی غمبار و این بیماری و ظاهر وحشتناک حجامت بیان می شود!
۱. اگر سازندگان این برنامه قصد وهن این سنت موکد پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم را نداشتند، می توانستند علت از بین رفتن زیبایی آن بانو را سوختگی عنوان کنند ، نه یک بیماری که از راههای انتقال آن هیچ اطلاعی ندارند!
۲. برای اینجانب که یک متخصص بیماریهای عفونی هستم بسیار عجیب بود که حتی یک مشاوره کوچک یا تحقیق علمی در مورد راه انتقال جذام در یک سریال با این همه هزینه از بیت المال انجام نشده باشد!
راه انتقال جذام از حشرات، خاک و قطرات بینی است و تا کنون در هیچ کتابی از کتب جدید و قدیم راه انتقال خونی و زخم (اعم از حجامت و غیره) عنوان نشده است.
۳. در عجبم در کشوری که پرچم دار اسلام در جهان است از طرف نهادهای مختلف علیه یک سنت قطعی از پیامبر گرامی اسلام این گونه غیر علمی مقابله می شود. آن هم حجامت که از سنتهای ملی ایرانیان در سالیان متمادی قبل از اسلام است و متاسفانه به سبب عناد و غفلت ما در جهان به عنوان طب چینی از آن یاد می کنند.
۴. با یک گشت وگذار کوچک در مقالات علمی جهان با نام حجامت یا  wet cuuping  مقالات علمی متعدد با اثرات شگرف مشاهده می کنید به طوری که پروفسور یوهان آبله در آلمان آن را درمان عجیب و ۷۵% بیماران خود را با نوعی از حجامت درمان می کرده است.
۵. برای مخدوش شدن چهره حجامت، آن را در حمامها و توسط کولی ها و با شاخ انجام می دادند ، در حالی که حکمای طراز اول ما با کوزه و با روش صحیح انجام می دادند و از ائمه اطهار علیهم السلام روایت داریم که آب زدن به حجامت نهی شده است و خلاف اصول حجامت است . در حالی که در این سریال، این چهره مخدوش و کریه از حجامت نشان داده می شود.
۶. در پایان خدا را شاکریم که با همه خباثت ها و خناسی ها در امر حجامت ، به سبب تاثیرات معجزه آسای این سنت قطعی پیامبر اعظم اسلام، در سالهای اخیر با استقبال خوب مردم و پزشکان این روش درمانی جایگاه خود را پیدا کرده است.
و العاقبه للمتقین

کدمطلب:M97092701

انتقام‌گیری مغرضانه از گسترش و موفقیت های طب اسلامی ایرانی +واکنش توییتری حکیم دکتر روازاده

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. بسم الله الرحمن الرحیم

    من دو سه قسمت اندک این سریال رو دیدم و متوجه شدم که کارگردان خیلی خباثت دارد دیشب هم خرما خوردن را با حالت مسخره توسط یک چهره منفی چندش سریالشان نمایش دادن. نام حضرت سکینه را بر روی یک کلفت بدبخت گذاشته اند
    لطفا اعتراضات رو جدی تر و گسترده تر ادامه بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد هوشمند سایت به شما
بستن
دکمه بازگشت به بالا