بازهم مزایای شیر مادر - سایت حکیم دکتر روازاده |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / بازهم مزایای شیر مادر
بازهم مزایای شیر مادر

بازهم مزایای شیر مادر

بررسی ها نشان می دهد شروع هرچه سریع تر تغذیه نوزادان نارس با شیر مادر با پیامدهای بهتر عصبی- تکاملی همراه است. مطالعات نشان می دهد نوزادان خیلی نارسی که در اولین ماه تولد با شیر مادر تغذیه می شوند، از پیامدهای تکاملی و عصبی بهتری در سنین مدرسه برخوردار هستند.

محققان استرالیایی ۱۸۰ نوزادی که قبل از هفته ۳۰ بارداری متولد شده بودند یا وزنی کمتر از ۱۲۵۰ گرم داشتند را مورد مطالعه قرار دادند. داده ها در مورد تغذیه در ۲۸ روز اول زندگی ثبت شد، MRI مغزی در زمان معادل ترم در سن ۷ سالگی انجام شد، همچنین آزمون های حرکتی و شناختی در سنین ۲ و ۷ سالگی انجام شد. هر روز اضافی که یک نوزاد بیش از ۵۰% تغذیه خود را از شیر مادر دریافت می کرد عملکرد او در آزمون های هوشی، ریاضی، حافظه کارکردی  و عملکرد حرکتی در سنین ۷ سالگی بهتر بود. افزایش دریافت شیر مادر با افزایشحجم ماده خاکستری در زمان معادل ترم (و نه در ۷ سالگی)، همراه بود. محققان می گویند این یافته ها بر دریافت شیر مادر به عنوان تغذیه اصلی برای نوزادان نارس، تأکید دارند.

Journal of Pediatrics July 26,2016.

منبع: نشریه نوین پزشکی- شماره ۶۲۷- ۱ شهریور ۹۵ 

شیر مادر

۲ نظر

  1. از مطالب خوبتون بسیارمتشکرم.می خواستم بدونم تو استان آذربایجانغربی شهرستان خوی نمایندگی دارین یانه.چون یه گروهی زدن آدرس هم دادن که نمایندگی فروش محصولات آقای دکترروازاده هست میخواستم مطمین شم.

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *