بدترین و سریع‌ترین کاهش جمعیت جهان در ایران

رونمایی از برنامه شبکه نمازی پس از 15 سال

 خزعلی: بدترین و سریع‌ترین کاهش جمعیت جهان در ایران رخ داد

علی‌رغم تصویب قوانین متنوع در ترغیب مردم به فرزندآوری، هنوز پس از تاکید مکرر مراجع و علما و متخصصین علم جمعیت، خبری از اجرای مشوق‌های حمایت از افزایش تعداد فرزندان در خانواده‌های ایرانی نیست.
دکتر کبری خزعلی که نقش مهمی در افشای زوایای متنوع پروژه «تحدید نسل ایرانیان» با مدیریت مستقیم سازمان ملل و تشکیلات جهانی وابسته به صهیونیست‌ها داشته، سرانجام پس از سال‌ها تلاش با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، موفق به اختصاص یک روز در سال به نام «روز ملی جمعیت» شد.
رئیس شورای فرهنگی – اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست خبری که به مناسبت اعلام برنامه‌های هفته ملی جمعیت برگزار شد، افزود: بحث جمعیت و رسیدن به جمعیت پویا و متعادل از ضرورت‌هاست و در استانداردهای جهانی هر ۵ تا ۱۰ سال باید در سیاست‌های جمعیتی بازنگری انجام شود و این سیاست‌ها متناسب با شرایط تغییر کند. این در حالی است که سیاست‌های ایران از ۵۰ سال گذشته تغییری نکرده است!
وی با اشاره به اینکه بر اساس گزارش مراکز معتبر پایش جمعیت دنیا، ایران بدترین و سریع‌ترین کاهش جمعیت را داشته است، گفت:  این کاهش جمعیت که طی ۱۰ تا ۱۵ سال اتفاق افتاده، اگر ادامه پیدا کند سبب کاهش نیروی جوان و پیرشدن تدریجی جمعیت می‌شود. این مسائل باید برای مردم تشریح شود تا از عواقب کاهش جمعیت در آینده مطلع باشند.
دکتر خزعلی همچنین یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری هفته خانواده، باروری و فرزندپروری را گشودن باب گفت‌وگو و اغنا بخشیدن به باورهای صحیح درباره جمعیت در جامعه عنوان کرد و گفت: آگاهی‌بخشی، ایجاد انگیزه، امکانات و انجام مقدمات کار از جمله اصولی است که باید در راستای افزایش جمعیت انجام شود.
وی گفت: سیاست‌های جمعیتی در سال ۹۱ به تصویب رسید و با توجه به ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت از سوی رهبری، ارتقاء پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت، افزایش نرخ باروری، رفع موانع ازدواج، جلوگیری از کاهش نرخ باروری، فرهنگ‌سازی برای احترام و تکریم سالمندان، ارتقاء امید به زندگی، تحکیم بنیان خانواده، ترویج و نهادینه‌سازی سبک زندگی اسلامی و ایرانی و… از جمله این سیاست‌ها است.
به گفته خزعلی، بر اساس این سیاست‌ها، همایش‌ها، کارگاه‌های آموزشی و دوره‌های آموزشی را با استفاده از اساتید و متخصصان جمعیت در دانشگاه‌ها و مراکز مختلف برگزار کرده‌ایم و با استفاده از صدا و سیما توانستیم این اقدامات را انعکاس دهیم.
رئیس شورای فرهنگی – اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه سال گذشته روز ملی جمعیت به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید، گفت: امسال اولین سالی است که این روز برگزار می‌شود و دستگاه‌های مختلف برنامه‌هایی را برگزار خواهند کرد.
وی اظهار داشت: هفته جمعیت با شعار «خانواده، تولید مثل و فرزندپروری» از روز شنبه ۲۵ اردیبهشت آغاز و تا جمعه ۳۱ اردیبهشت ماه ادامه دارد. همچنین عناوینی مانند جمعیت، خانواده سالم، آرامش و نشاط؛ جمعیت، باروری و حمایت از زوجین نابارور؛ جمعیت، حفظ کرامت سالمندان؛ جمعیت، حفظ باروری و عوامل تهدیدکننده؛ جمعیت، سلامت باروری و افزایش نسل سالم؛ جمعیت جوان و اقتصاد پویا؛ جمعیت، فرزندپروری و خانواده منتظر برای روزهای هفته ملی جمعیت در نظر گرفته شده ست.
وی با تاکید بر اینکه گفتمان‌سازی، وظیفه همه دستگاه‌ها است، گفت: به منظور تغییر فرهنگ فرزندآوری و افزایش جمعیت، باید کار فرهنگی از سوی تمامی دستگاه‌ها انجام شود و یک مهندسی معکوس برای جلوگیری از شدت کاهش جمعیت داشته باشیم و چنانچه خیلی تلاش کنیم در دو دهه دیگر، به یک تعادل می‌رسیم که البته هدف ما افزایش است و بدین منظور باید اقدامات ویژه‌ای انجام شود.
به گفته رئیس شورای فرهنگی- اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی، جمعیت یعنی ثروت و قدرت و برای رسیدن به این دو عامل باید با استفاده از اصلاحات تفکرات و اقدامات فرهنگی، برنامه‌های مختلفی در جهت افزایش جمعیت از سوی دستگاه‌های ذیربط انجام شود.
 jamiyat 4
ضربه سنگین شبکه نمازی
گفتنی است شبکه باقر نمازی با نفوذ در ساختار وزارت بهداشت از طریق معاون اردکانی وزیر بهداشت در دوره هاشمی رفسنجانی با صرف بودجه یک میلیارد دلاری، در طول ده سال، با اجرای طرح خانه به خانه پروژه «تحدید نسل ایرانیان» را اجرایی ساخت. شبکه نمازی، با بودجه و همکاری آموزشی و بسته‌های قرص و آمپول و لوازم ضدبارداری رایگان گروهی از نهادها و سازمان‌های جهانی شامل شورای جهانی جمعیت، بانک جهانی، بنیاد فورد، بنیاد صهیونیستی برادران راکفلر، بنیاد فردریش ابرت، برنامه عمران سازمان ملل و مجموعه‌ای از شرکت‌های نفتی همچون شل برنامه کاهش شدید جمعیت ایران را اجرایی ساخت.
اهمیت این پروژه ضد ایرانی به حدی بود که در تمام سال‌های تحریم ایران توسط آمریکا، ارسال بسته‌های رایگان لوازم و داروهای ضدباروری به کشورمان هرگز متوقف نشد! به نحوی که بر خلاف سایر کشورها، در هر دوره بیش از 13 روش جلوگیری از بارداری در ایران به صورت همزمان ترویج می‌شد. این در حالی است که در سایر کشورهای جهان علاوه بر مبارزه با روش‌هایی همچون «عقیم‌سازی دائمی»، حداکثر 3 یا 4 روش جلوگیری از فرزندآوری، به جامعه عرضه می‌شود.
jamiyat 1
شاه‌مهره اردکانی
جالب اینجاست که نفر دوم شبکه نمازی «حسین م.ا» در معیت تشکل همیاران غذا همچنان با شهرداری، وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی همکاری گسترده‌ای در موضوعات متنوع  از جمله کودکان، مهدهای کودک، آموزش شهروندی، بهداشت و غیره دارد!
هم‌اکنون علی‌رغم فرار باقر نمازی از کشور پس از فتنه 88 و دستگیری وی پس از ورود به ایران، همیاران غدا به شدت فعال است. همیاران عضو شبکه
‌Child Protection Initiative MENA، ابتکارات حمایت از کودکان در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا و همکار با شورای شهر و شهرداری تهران در این شبکه  از سال ۱۳۸۶ تا به امروز است!  همچنین یکی از اعضای سه‌گانه گروه مشاورین غیردولتی معاونت برنامه‌ریزی و سیاستگذاری شهرداری تهران برای اجرای طرح‌های پیشاهنگ محلات دوستدار کودک  یونسکو از۱۳۸۷ تا حال حاضر است! سمن‌های همکار با همیاران در پروژه فعالین حقوق کودک نیز ارتباط نزدیکی با وزارت کار، سازمان بهزیستی و سازمان محیط زیست و غیره دارند و مطالبات خاص خود را به سادگی در جلسات با مسئولین عالی‌رتبه به عنوان نماینده جامعه مدنی ایران، پیگیری می‌کنند.
دستگیری اردکانی معاون اسبق وزارت بهداشت در حالی به تاخیر افتاده که وی در سال 1386 که نرخ رشد جمعیت ایران به کمتر از میزان نرخ رشد میانگین جمعیت جهان برای چندمین سال پیاپی رسیده بود، موفق به اخذ «جایزه جهانی جمعیت» سازمان ملل گردید! بی‌شک دستیابی به گنجینه اطلاعات پنهانی وی کمک شایانی به شناسایی ابعاد نامکشوف شبکه نمازی و پیشگیری از رشد و گسترش و ادامه فعالیت آن خواهد کرد.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. با تشکر. هشدار مهمی بود.
    صرفنظر از این مطلب مهم، خبر تکان دهنده ای هم دیدم که « 20 درصد زوجهای ایرانی نابارور هستند »
    چرا 20 درصد زوجهای ایران نابارور شدن.؟ آیا عقل حکم نمیکنه که این درصد بسیار بالای ناباروری غیر طبیعیه؟ و نشان دهنده وقوع یک فاجعه در حوزه سلامتی مردمه؟؟

  2. سلام،گذشته از برنامه های صهیونیسم در کاهش جمعیت در کشورمان،شرایط زیادی لازمه تا کسی بخواد فرزند دار بشه که اکثرا هم حق دارن که نمیشن،فقط به عنوان مثال:پیامبر ص فرمودند که فرزند از 2 سالگی لازم و از 7 سالگی واجب که اتاقش از اتاق والدین جدا باشه،حال تووی یه آپارتمان یه خوابه میشه صاحب چند فرزند شد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا