آخرین خبرها
برص چیست؟

برص چیست؟

برص چیست؟

لکه های سفید و سیاه که در بدن تولید می شود و به تدریج زیاد می‌شود. برص سفید اگر سوزن بر روی لکه های سفید بزنید و خون در بیاید این مرض قابل معالجه می باشد و اگر سوزن بزنید و خون در نیاید ابداً قابل معالجه نیست یعنی این عضو بدن مرده است و مرده زنده می شود و سبب تولید این مرض رعایت نکردن آداب غذایی و خوردن قند و شکر مصنوعی و چای سیاه و غذاهای نامناسب است.
برص، سفیدی است که در ظاهر بدن در بعضی از اعضا ظاهر می گردد و گاهی می شود که تمام اعضا را فرا می‌گیرد و رنگ کل بدن را سفید می گرداند و این نوع را “منتشر” می نامند و سبب آن سوءمزاج عضو است به برودت و غلبه بلغم بر خونی که غذای آن عضو می شود و گاهی سبب آن سوءمزاج عضو می باشد به برودت و رطوبت تا آن که گوشت آن نرم و سست و مانند صدف سفید باشد.

یکی از دواها برای معالجه برص غازیاقی است که فقط در ماه دوم فصل بهار یعنی اردیبهشت میسر می شود و بعد از آن خشک و نابود می‌شود و در بقیه مدت سال اصلا وجود ندارد.
در صحرا یافت می شود و با آن سبزی پلو هم می پزند و می‌خورند.
چهار روز آش آبغوره بپزید و میل کنید و بعد از ناهار و بعد از شام دو مثقال گلقند بخورید روز پنجم دو مثقال گل سرخ را پاک کرده و با آب‌دوغ خیار بخورید و این دستور مداوم تکرار شود تا ۱۵ روز از روز شانزدهم تا یک ماه یعنی ۱۵ روز، روزی دو مثقال غاز یاقی دم کرده با قدری عسل شیرین کنید و میل کنید مرض برص رفع می شود غاز یاقی طبیعت بسیار گرمی دارد می توانید در مقابل خنکی‌ها هم بخورید و در این مدت از خوردن لبنیات و ترشیجات پرهیز کنید.
درمان دیگر، پوست کدو رو بسوزانید و خاکستر کنید سپس با سرکه ناب مخلوط کنید برای برص و پیس که بر ظاهر بدن وارد می شود نافع است.
و اما درمان اصلی خوردن غذاهای سالم و طبیعی و رعایت آداب غذایی است.
طبیب خود باشید.

منبع: قانونچه، دقائق‌العلاج

گردآوری: یکی از حامیان احیای سلامت

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *