برص چیست؟

برص چیست؟

لکه های سفید و سیاه که در بدن تولید می شود و به تدریج زیاد می‌شود. برص سفید اگر سوزن بر روی لکه های سفید بزنید و خون در بیاید این مرض قابل معالجه می باشد و اگر سوزن بزنید و خون در نیاید ابداً قابل معالجه نیست یعنی این عضو بدن مرده است و مرده زنده می شود و سبب تولید این مرض رعایت نکردن آداب غذایی و خوردن قند و شکر مصنوعی و چای سیاه و غذاهای نامناسب است.
برص، سفیدی است که در ظاهر بدن در بعضی از اعضا ظاهر می گردد و گاهی می شود که تمام اعضا را فرا می‌گیرد و رنگ کل بدن را سفید می گرداند و این نوع را “منتشر” می نامند و سبب آن سوءمزاج عضو است به برودت و غلبه بلغم بر خونی که غذای آن عضو می شود و گاهی سبب آن سوءمزاج عضو می باشد به برودت و رطوبت تا آن که گوشت آن نرم و سست و مانند صدف سفید باشد.

یکی از دواها برای معالجه برص غازیاقی است که فقط در ماه دوم فصل بهار یعنی اردیبهشت میسر می شود و بعد از آن خشک و نابود می‌شود و در بقیه مدت سال اصلا وجود ندارد.
در صحرا یافت می شود و با آن سبزی پلو هم می پزند و می‌خورند.
چهار روز آش آبغوره بپزید و میل کنید و بعد از ناهار و بعد از شام دو مثقال گلقند بخورید روز پنجم دو مثقال گل سرخ را پاک کرده و با آب‌دوغ خیار بخورید و این دستور مداوم تکرار شود تا ۱۵ روز از روز شانزدهم تا یک ماه یعنی ۱۵ روز، روزی دو مثقال غاز یاقی دم کرده با قدری عسل شیرین کنید و میل کنید مرض برص رفع می شود غاز یاقی طبیعت بسیار گرمی دارد می توانید در مقابل خنکی‌ها هم بخورید و در این مدت از خوردن لبنیات و ترشیجات پرهیز کنید.
درمان دیگر، پوست کدو رو بسوزانید و خاکستر کنید سپس با سرکه ناب مخلوط کنید برای برص و پیس که بر ظاهر بدن وارد می شود نافع است.
و اما درمان اصلی خوردن غذاهای سالم و طبیعی و رعایت آداب غذایی است.
طبیب خود باشید.

منبع: قانونچه، دقائق‌العلاج

[box type=”note”] گردآوری: یکی از حامیان احیای سلامت[/box]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا