برص چیست؟ اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
برص چیست؟

برص چیست؟

برص چیست؟

لکه های سفید و سیاه که در بدن تولید می شود و به تدریج زیاد می‌شود. برص سفید اگر سوزن بر روی لکه های سفید بزنید و خون در بیاید این مرض قابل معالجه می باشد و اگر سوزن بزنید و خون در نیاید ابداً قابل معالجه نیست یعنی این عضو بدن مرده است و مرده زنده می شود و سبب تولید این مرض رعایت نکردن آداب غذایی و خوردن قند و شکر مصنوعی و چای سیاه و غذاهای نامناسب است.
برص، سفیدی است که در ظاهر بدن در بعضی از اعضا ظاهر می گردد و گاهی می شود که تمام اعضا را فرا می‌گیرد و رنگ کل بدن را سفید می گرداند و این نوع را “منتشر” می نامند و سبب آن سوءمزاج عضو است به برودت و غلبه بلغم بر خونی که غذای آن عضو می شود و گاهی سبب آن سوءمزاج عضو می باشد به برودت و رطوبت تا آن که گوشت آن نرم و سست و مانند صدف سفید باشد.

یکی از دواها برای معالجه برص غازیاقی است که فقط در ماه دوم فصل بهار یعنی اردیبهشت میسر می شود و بعد از آن خشک و نابود می‌شود و در بقیه مدت سال اصلا وجود ندارد.
در صحرا یافت می شود و با آن سبزی پلو هم می پزند و می‌خورند.
چهار روز آش آبغوره بپزید و میل کنید و بعد از ناهار و بعد از شام دو مثقال گلقند بخورید روز پنجم دو مثقال گل سرخ را پاک کرده و با آب‌دوغ خیار بخورید و این دستور مداوم تکرار شود تا ۱۵ روز از روز شانزدهم تا یک ماه یعنی ۱۵ روز، روزی دو مثقال غاز یاقی دم کرده با قدری عسل شیرین کنید و میل کنید مرض برص رفع می شود غاز یاقی طبیعت بسیار گرمی دارد می توانید در مقابل خنکی‌ها هم بخورید و در این مدت از خوردن لبنیات و ترشیجات پرهیز کنید.
درمان دیگر، پوست کدو رو بسوزانید و خاکستر کنید سپس با سرکه ناب مخلوط کنید برای برص و پیس که بر ظاهر بدن وارد می شود نافع است.
و اما درمان اصلی خوردن غذاهای سالم و طبیعی و رعایت آداب غذایی است.
طبیب خود باشید.

منبع: قانونچه، دقائق‌العلاج

گردآوری: یکی از حامیان احیای سلامت

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *