بیماری برص و بهق - سایت حکیم دکتر روازاده |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / بیماری برص و بهق
بیماری برص و بهق

بیماری برص و بهق

عنوان:برص و بهقسن:۳۵ سال
جنسیت:زنشهر:مشهد

پرسش:

من خانمی متاهل هستم سوالی در زمینه‌ی برص و بهق داشتم شروع بیماری‌ام از ده سالگی بود. به گفته‌ی پدر و مادرم از ماندن در سرما و برف به مدت یک ساعت بوده یا از خوردن پفک. به طوری که می‌گویند من با پفک و هله هوله بزرگ شده‌ام. ارثی هم نمی‌باشد. بیماری از اطراف چشم و در سر مفصل ها مثل مچ پا، آرنج، لگن، زانو ها، پشت پا، وسط جناق، پشت و جلوی گردن شروع شده است.

تنها داروی مصرفی توسط پزشکی هندی محلولی به نام متوکسالن بود.که با زدن جوش های آبدار از قسمت پیاز موها  شروع به برگشتن رنگ دانه ها کرد و به علت کم یابی دارو بیماری برگشت کرد و در همان پانزده سال پیش دیگر نتوانستم مثل آن محلول را پیدا کنم. سپس در سال ۸۵ در فصل بهار خارشی به بدن من افتاد و تمام بدنم را یک دست سفید کرد. در بعضی قسمت های قدیمی تر پوست سفید تر و مو ها سفید شده یا ریخته است. زیاد شدن این بیماری در فصل بهار موقعی که علف ها از زمین می رویند است و با زدن دانه های آبدار(مثل پشه گزیدگی) و خارش و ترکیدن آنها همان قسمت شروع به سفید شدن می‌کرد. الان من مشکل زیادی ندارم و فقط قسمت های قدیمی تر مثل اطراف چشم سفید تر هستند و می‌خواهم از شما کمک بگیرم و ببینم اگر درمانی دارد مرا راهنمایی کنید و آیا دوباره دچار دو رنگی پوست صورت نمی شوم.آیا از روش درمان لیزری می‌توان استفاده کرد و به دیگر جاها سرایت نخواهد کرد. درضمن من با سوزن پوست خود را تست کرده‌ام و گزش را احساس می‌کنم.

پاسخ :

  • تستی که انجام داده‌اید نشان می‌دهد مشکل بهق است و قابل درمان است اما نه به راحتی.
  • فعلاً تا سه ماه بجای آب، عرق شاهتره مصرف کنید.
  • بعد از سه ماه بر اساس نتایج درمانی طرح بعدی خدمتتان بیان می‌شود.
منبع: کتاب پرسش و پاسخ حکیم دکتر روازاده

پرسش و پاسخ

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *