بیوتروریسم نوروزی

حمله عمومی به ذخایر ژنتیکی کشور در گستره ی ملی!

چه کسی ماهی های وارداتی غرب را بر سر سفره هفت سین وارد کرده است؟!!(راستی ماهی، سین چندم هست!؟)

بعد از تعطیلات نوروز ماهی قرمز را در رودخانه رها نکنید.به دلیل اینکه ماهی های قرمز سفره هفت سین از نوع ماهی های رودخانه ای نیستند، با رها سازی آنها در رودخانه مشکل در اکوسیستم ایجاد می شود و حتی باعث مرگ و میر ماهیان دیگر می شوند.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران ؛ بعضی از مردم جز آن دسته افرادی هستند که ماهی قرمز را فقط برای تعطیلات نوروز و سفره هفت سین خریداری می کنند و روز آخر تعطیلات یعنی 13 فروردین هنگامی که برای تفریح به طبیعت می روند ماهی قرمز خود را همراه برده و به رودخانه ها می اندازند در حالیکه به گفته کارشناسان رها سازی ماهی قرمز در رودخانه ها باعث مشکل در اکوسیستم می شود و حتی می توانند باعث مرگ و میر ماهیان دیگر شوند در حالیکه بهترین راه رهاسازی آنها به حوض پارک ها است.

دکتر داریوش جهان پیما، معاون فنی اداره کل سازمان دامپزشکی استان تهران در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران افزود: متأسفانه برخی از مردم لاک پشت و یا ماهی هایی که برای سفره هفت سین خود خریداری می کنند در پایان تعطیلات نوروزی به دلیل اینکه شرایط نگهداری طولانی مدت از آنها را ندارند این حیوانات را به رودخانه ها می اندازند اما متأسفانه باید این نکته را متذکر شد که رهاسازی ماهیان زینتی به رودخانه ها می تواند اکوسیستم را برهم زند و خطری برای ذخایر ژنتیکی ایجاد کند.

بیشتر بخوانید:  آیا می دانید ماهی قرمز در سفره هفت سین اصیل ایرانی جایگاهی ندارد

وی گفت: به دلیل اینکه این ماهیان از نوع ماهی رودخانه نیستند می توانند حتی باعث مرگ و میر ماهیان رودخانه شوند.

جهان پیما تصریح کرد: بهترین راه این است که ماهیان زینتی و یا قرمز سفره هفت سین را به حوض پارک ها یا حوض خانه خود بیندازند زیرا طول عمر این ماهیان زیاد است.

هفت سین

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا
بستن