تبعات منفی بی‌توجهی وزارت بهداشت به درمان علائم کرونا

طب سنتی هنوز در پروتکل درمانی جایی ندارد

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: با وجود اینکه ۹۶ طرح کارآزمایی بالینی در حوزه طب سنتی ثبت شده،‌ وزارت بهداشت طب ایرانی را نادیده گرفته و علی‌رغم تأیید داروهای گیاهی برای درمان علائم بیماری کرونا، این داروها در پروتکل درمانی بیماری وارد نشده است.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛‌ بنابر گفته متخصصین، کرونا درمان قطعی ندارد و در موارد سرپایی به‌خصوص موارد سرپایی خفیف، درمان علامتی انجام می‌شود

به این معنا که داروهایی به فرد داده می‌شود تا علائم بیماری کرونا در او کاهش یابد. یکی از مسائلی که از زمان شیوع کرونا در کشور مورد بحث قرار گرفت، موضوع استفاده از ظرفیت غنی طب سنتی ایرانی در درمان علائم بیماران کرونایی بود

اما سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی می‌گوید از این ظرفیت برای درمان بیماران و پیشگیری از بروز بیماری به‌خوبی بهره برده نشده است.

زهرا شیخی می‌گوید:‌ الآن در دنیا، درمان به‌صورت شخص‌محور پیش می‌رود و نمی‌توان نسخه واحدی برای همه بیماران پیچید و این مسئله از دیرباز مورد توجه متخصصین طب سنتی بوده است و در طب ایرانی،‌ درمان فرد بستگی به منطقه،‌ ژنتیک، فرهنگ غذایی و… مردم دارد.

وی تأکید کرده است که با وجود اینکه 96 طرح کارآزمایی بالینی در حوزه طب سنتی ثبت شده است،‌ وزارت بهداشت طب ایرانی را نادیده گرفته است و علی‌رغم تأیید داروهای گیاهی برای درمان علائم بیماری کرونا، این داروها در پروتکل درمانی بیماری وارد نشده‌اند.

حال این سؤال اساسی مطرح است؛ چرا با وجود اینکه سازمان جهانی بهداشت اثربخشی دارویی مانند رمدسیویر را در درمان بیماران کرونا رد کرده است،

وزارت بهداشت تجویز این دارو را ابلاغ کرده است در حالی که نسبت به استفاده از داروهای تأییدشده طب سنتی در درمان علائم بیماری کرونا مقاومت می‌شود؟


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا