تجربه های مردمی؛ تاثیر حجامت بر رفع خارش و جوش

من و همسرم هر دو فیلمسازیم
تو این ماه شوهرم بدلیل مشغله فشرده کاری تهران بود و من به همراه دو پسرم شب یلدا شمال خونه مادرم بودیم اون شب تا صبح پسر دوساله ام نخوابید و بیقراری میکرد و هی میگفت دست و پاهاش میخاره کمی هم تب داشت.
فردای اون شب پسرم تبش شدید شد و شب هنگام هم دوباره شروع به بیقراری کرد و هی میگفت دست و پاهاش میخاره.
من ساعت نه شب بچه رو به درمانگاه تخصصی اطفال بردم و سینه بچه رو به دکتر نشون دادم که پراز جوشهای ریز زیرپوستی شده بود دکتر سریعا هیدروکسی زین و یه آمپول بتامتازون تجویز کرد و چرک خشک کن قوی آزیروسین داد ما به خونه اومدیم ولی دریغ از تسکین درد و خارش بچه،
داروها بی اثر بودن و تازه وضع وخیم تر هم شده بود جوشهای زیرپوستی روی سینه محو شدن اما تموم سردستها و پاها، جوش برجسته زدن وحتی روی باسن بچه یه سطح برجسته و قرمز و متورم و کهیری به وجوداومده بود البته اصلا بچه در مورد زخم باسنش هیچ عکس العملی نداشت حتی سوزش و خارش نداشت ولی همچنان از خارش دست و پا گریه میکرد.
فرداش به تهران برگشتیم که توراه متوجه شدم پسر چهارسال و نیمه من هم همین بیماری رو داره میگیره و دستها و پاهاش جوش زده و بجای باسنش جوشهای چرکی روی رانش پیدا شده و حتی سر مقعد اون هم زده ودستشویی رفتن براش سخت شده
شب به تهران رسیدیم و تا صبح این دو بچه نخوابیدن و بیقرار و شاکی از خارشهای تنشون بودند داروهایی هم که دکتر شمال داده بود کاملا بی اثر بودضمنا پسربزرگم هم تب کرد.
صبح زود بچه هارو به دکتر متخصص اطفال بردم
دکتر با دیدن پسر کوچیکم تشخیص اصل بیماری رو داد و بعد با دیدن باسنش مشکوک شد و گفت سریع به دکتر پوست، باسن کودک رو نشون بدم و جواب تشخیص رو بهش برسونم.
منم بعد از رفتن پیش متخصص پوست جواب رو به دکتر رسوندم.حتی دکتر پوست داروهایی رو برای بچه کوچیکم داد.
بالاخره پیش دکتر اطفال برگشتم و نتیجه رو به او دادم،
به من گفت که حدسش درست بوده و سرگلوی بچه ها رو هم به من نشون داد و گفت که هردوی اونها بیماری ویروسی واگیردار بنام بیماری دهان و دست و پا رو گرفتن ولی پسر کوچیکم علاوه بر این بیماری حساسیت پوستی که حتما بخاطر فسنجان شب یلدا بوده رو هم گرفته و او کهیرهای چرکی روی باسنش زده که خارش نداره.
دکتر اطفال دو پماد و شربت پرومتازین داد و بعد شربت گران قیمتی هم تجریز کرد بنام زینک و گفت که عوارض این بیماری ویروسی که یک هفته و نیم طول میکشه اینه که ناخنهای بچه ها هم بعد از دوره بیماری ممکنه از بیخ بیفته و این شربت رو باید مصرف کرد تا احتمالش کم بشه.
بعد از مصرف داروها اون شب تا صبح هیچ بهبودی و تاثیری در روند بیماری بچه ها حاصل نشد و حتی جوشها بیشتر و حتی زخم روی باسن چرکی تر و متورم وپخش تر شد پمادها اصلا تاثیری برکم کردن خارش نداشتند حتی پماد دکتر پوست هم بی تاثیر بود.
بالاخره به یاد دکتر روازاده افتادم و از اونجا که با ایشون گهگاهی بابت پروژه کاری تماس داشتم ساعت یازده شب سوم دی تماس گرفتم و تموم نشانه ها رو گفتم ایشون فقط گفتن که بخاطر خارش از هر نوعی فرقی نداره، فردا باید حتما بچه ها حجامت بشن و ضماد دست سازی برای من تهیه میکنن که من فردا برم و ازشون دریافت کنم.
دوشنبه چهارم دی ماه به منزل دکتر روازاده رفتم و با دستور ایشون سریع بچه ها را حجامت بردم و ضماد رو گرفتم و به منزل که رسیدم ساعت چهار عصر بود پسر کوچیکم برر خلاف صبح اینقدر جوش پاهاش برجسته و زیاد بود که از درد راه نمیرفت ولی عصر که به منزل رسیدم دیگه بیقرار نبودن و ضماد رو مصرف کردم تا ساعت ده شب دوبار ضماد رو به زخمها و جوشها مالیده بودم عجیب بود که جوشهای برجسته به داخل پوست رفته بودن و زیرپوستی شدن پانسمانهای حجامت رو عوض کردم وهردو بعد از مدتها شب به راحتی خوابیدن منم از فرصت استفاده کردم و در خواب عمیق که بودن باز هم ضماد رو به اطراف لب و دست و پاهاشون مالیدم
عجیب تر اینکه بثورات چرکی روی باسن انگار به سطح کشیده شدن و اصلا نبودن
صبح روز سه شنبه ۵دی ماه هم دکتر روازاده عزیز پیگیر حال بچه ها شدن و برام تماس گرفتن و حتی گفتند که این ضماد هر نوع جوش و زخم و بثورات جلدی پوست رو و حتی بیماری جذام رو درمان میکنه!!!!!!
من ساعت ده که در حال تعویض پوشک پسر کوچیکم بودم فهمیدم که سطح باسن صاف صاف شده و فقط قرمزی سطح پوست رو میشد دید و جوشهای پسر بزرگم که خفیف تر بود کلا در حال ناپدید شدن بودن و اصلا زیرپوستی شدن
وپسر کوچیک هم جوشهاش کم شده
ومهمتر اینکه از ساعت ۴ عصر دیروز اصلا خارش نداشتن
الانم که دارم این مطلب رو مینویسم و ساعت دو بعدازظهر روز سه شنبه ۵ دی ماه هست زخم روی باسن پسرم خشک و ترک دار شده و انگار ساعت به ساعت بهتر میشن
جالب اینجاست وقتی اطرافیانم که پزشک هم بودن از روند سلامت بچه ها جویا میشدن و توضیحات منو میشنیدن براحتی جوابهای عجیب و بیرحمانه ای میدادن مثلا گفتند که تو چقدر ساده هستی روند بیماری طی شده و خودبخود اونهادر حال خوب شدن هستن و ضماد و حجامت دلیل بر قطع خارش و روند بهبودی جوشها و زخمها نبوده!!!!!
و کسی هم گفت که شاید اثر داروهای دکتر اطفال بوده و دیرتر تاثیر گذاشته!!!!
مطمئنن اگه از سلامت و بهبودی ساعت به ساعت بچه ها بهشون بگم اینبار حتما خواهند گفت که فقط معجزه هست و ربطی به این ضمادوحجامت نداره.
آنقدر مردم رو به طب اسلامی مشکوک کردن که به همین راحتی تضمین سلامتی رااز این طب نمیپذیرن و بلکه با صرف هزینه های زیاد و انواع دارو ها و آمپولها انتظار سلامتی دارن!!!!
از جوشها و بثورات دو پسرم عکسهایی که دارم میفرستم ساعت یک روز سه شه شنبه گرفتم
هرچند که نیاز بود که از شرایط وخیم و شدید دیروز و پریروز عکس میذاشتم تا راحت تر قیاس انجام بشه
اما بعنوان یه مادر در اون لحظه جز به سلامت بچه ها به چیزی دیگری فکر نمیکردم.
امیدوارم برای همه ما این تجربیات واقعیتی رو روشن کنه که باید برگردیم به طب اسلامی و حکیمان و ائمه خودمون که درمان همه بیماریهارو به طور قطع دارن و طب نوین کاملا عاجز از درمان قطعیه و حتی اکثرا بیفایده هست درسته که تشخیص بیماری درست بوده ولی درمان کاملا بی اثر بود و طب اسلامی به داد من و بچه هام رسید.
خدایا شکرت از بابت دوستان خوبی که در اطرافم قرار دادی که در چنین مواقعی از نعمت وجودشون بهره ببرم.

دست پسر کوچیکم

صورت و دور لب پسر کوچیکم

باسن پسر کوچیکم

پایین باسن پسر کوچیکم

پای پسر کوچیکم

رانهای پسرکوچیکم

پشت ران پسر کوچیکم

دور لب پسر بزرگم روز بعد از مصرف دارو کاملا در حال محوشدن جوشهاست

روز بعد از مصرف دارو جوشهای برجسته کف پا صاف شدند

کف پای پسر کوچیکم

دست پسر بزرگم

پای پسر بزرگم که پر از جوش شده بود یک روز بعد از مصرف دارو صاف شده

جوشهای دست پسر بزرگم کاملا صاف و کمرنگ شده

ساعت یازده صبح ۶ دی ماه

۶دی ماه ساعت٢

۶دی ماه ساعت٢

 

 

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا
بستن