آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / تدابیر جلوگیری از روند پیری مغز
تدابیر جلوگیری از روند پیری مغز

تدابیر جلوگیری از روند پیری مغز

یافته جدید محققان بریتانیایی؛

محققان بریتانیایی می گویند زمانی که مغز سریع تر از حد نرمال پیر می شود، افراد در معرض خطر بالای بیماری و اختلال مغزی و همچنین مرگ زودهنگام قرار می گیرند.

محققان کالج امپریال لندن عنوان می کنند این یافته ها می تواند شیوه استفاده از تصویربرداری مغز را به عنوان یک نشانگر زیستی برای اندازه گیری شرایط بیولوژیکی معرفی کند.

«جیمز کول» سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این نشانگرهای زیستی می توانند افراد در معرض مشکلات سلامت مرتبط با افزایش سن را قبل از ظهور علائم شناسایی کرده و به عنوان راهکاری برای به تاخیر انداختن شروع بیماری مرتبط با سن استفاده شوند.»

محققان اسکن مغز حدود ۷۰۰ فرد بزرگسال را در اسکاتلند که همگی در سال ۱۹۳۶ بدنیا آمده بودند بررسی کردند. مطالعات نشان داد کسانی که اسکن مغزشان از سن تقویمی شان پیرتر بود ضعیف تر بودند، عملکرد ریوی ضعیفی داشتند و سرعت راه رفتن شان آهسته تر بود.

همچنین افراد دارای مغز پیرتر، بسیار در حل مسائل جدید بد عمل می کردند و به هنگام بکارگیری الگوهای منطقی، عملکرد ضعیف تری داشتند.

محققان عنوان می کنند که تلفیق معیارهای سن بیولوژیکی به تعیین خطر مرگ ناشی از افزایش سن کمک خواهد کرد.

پی نوشت احیای سلامت:
تدابیر ذیل جهت جلوگیری از روند پیری مغز توصیه می گردد:

٢قاشق غذاخوری مرزنجوش بعلاوه یک نخود داروی جامع امام رضا را همراه با ٢ لیوان آب به آرامی جوشانده و صاف کنید، مجدداً صاف کرده آن را به آرامی بجوشانید تا یک بند انگشت از آن باقی بماند، سپس حداقل تا ۴٠ شب، هر شب ٢قطره از آن در هر سوراخ بینی چکانده شود.

منبع: خبرگزاری مهر

کد مطلب:۹۶۰۴۲۹۰۵

 پیری مغز

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *