ترویج واقعی طب سنتی” منافع برخی در حوزه بیمارستانی و درمانی را بر باد می‌دهد!

? نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست‌زدگی و تعارض منافع در نظام سلامت کشورمان گفت:

? وقتی عده‌ای می‌بینند طب سنتی جایگاه خوبی میان مردم ایجاد کرده است و طالب دارد، منافع خود را در حوزه بیمارستانی و طب نوین بربادرفته می‌بینند!
? به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ محمدتقی نقدعلی با اشاره به برخی سیاست‌زدگی‌ها در حوزه وزارت بهداشت و برخی مقاومت‌‌ها در مسیر ترویج و توسعه طب ایرانی ـ اسلامی اظهار کرد:

? تعصب در هر عرصه‌ای از نظر عقلی مردود است و تعصب بیجا، سبب کور شدن چشم عقل می‌شود.

? وی با بیان اینکه اگر انسان از  چارچوب منطق خارج شد و تعصب کوری نسبت به آن مسئله داشته باشد، یقیناً مسیر پیشِ‌روی خود را نمی‌بیند، تصریح کرد:

? طب پیشگیری‌محور ایرانی ـ اسلامی، طبی است که بر محور جلوگیری از بیماری و بر محور طبع انسان استوار است اما طب نوین عمدتاً بر محور درمان استوار است.

? این نماینده مجلس شورای اسلامی یازدهم با اشاره به بِروز شدن طب سنتی ابراز کرد: طب ایرانی ـ اسلامی در عصر حاضر نیز جواب داده است و می‌بینیم که امروز حتی بسیاری از بیماری‌های حاد با طب ایرانی ـ اسلامی به‌راحتی و با حداقل هزینه، درمان شده‌اند.

? وی تأکید کرد: مسئولان بهداشت و درمان کشور  باید این واقعیت  را درک کنند که طب ایرانی ـ اسلامی بسیار کارآمد و برای جامعه امروز ما بسیار ضروری است.

? نقدعلی ادامه داد: البته ما معتقدیم که در رأس وزارت بهداشت یعنی وزیر بهداشت به طب ایرانی ـ اسلامی اعتقاد دارند اما برخی رده‌های پایینی و میان‌دستی یک تعصب خشکی روی طب و پزشکی امروزی دارند و گویا مسیر دیگری را برای رشد و تعالی عرصه نظام سلامت کشور نمی‌بینند!

? نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: توصیه می‌کنم وزیری که در آینده  قرار است بر مسند وزارت بهداشت بنشیند، از تمام ظرفیت‌‌های طبی و درمانی کشور به‌دور از تعصبات به‌ویژه در عرصه طب ایرانی ـ اسلامی به‌خوبی استفاده کند.

? وی متذکر شد: طب ایرانی ـ اسلامی از دیرباز مورد توجه همه مردم بوده است چرا که اساس و پایه درمان در کشور ما بر این امر استوار بوده است.

? این نماینده مجلس درباره برخی زاویه‌گرفتن‌ها در وزارت بهداشت با طب سنتی تصریح کرد: حضرت علی(ع) می‌فرمایند “مردم دشمن چیزی هستند که از آن آگاهی ندارند!”

? یک بخشی از  بدنه بهداشت و درمان به‌دلیل جهل به پایه‌های طب ایرانی ـ اسلامی، باوری به توانمندی‌های این طب ندارند.

? وی اضافه کرد: بخشی هم همان‌طور که ما در عرصه فرهنگی، غرب‌زدگی داریم، یک غرب‌زدگی هم در عرصه بهداشت و درمان مشاهده می‌شود

? و اگر ما گرفتار غرب‌زدگی نباشیم یقیناً براساس خیلی از داشته‌های خودمان می‌توانیم خیلی از مرزهای بهداشتی و درمانی را براساس طب ایرانی ـ اسلامی پیش ببریم.

? نقدعلی با یادآوری برخی تعارضات منافع در جبهه‌گیری بدنه نظام سلامت کشور با طب سنتی گفت: امروز می‌بینیم در برخی عرصه‌های سلامت واقعاً یک بازار برای کاسبی برای برخی از اشخاص به‌راه افتاده است

? که مسلماً وقتی می‌بینند طب سنتی جایگاه  خوبی میان مردم ایجاد کرده است و طالب دارد، منافع خود در حوزه بیمارستانی و طب نوین را بربادرفته می‌بینند!

? نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی به برخی از خواسته‌ها در دیدارهای مردمی اشاره و ابراز کرد:

? بارها پیش آمده است در ملاقات‌های عمومی انبوهی از اشخاص  طوماربه‌دست آمده‌اند و خواستار توسعه طب سنتی بوده‌اند آن هم افرادی که خود از بیماری‌هایی رنج می‌برده‌اند و با طب ایرانی ـ اسلامی درمان شده‌اند.

? وی با بیان اینکه ممکن است در طب ایرانی ـ اسلامی هم افرادی سودجو پیدا شوند که متخصص طب سنتی نباشند، گفت: همان‌طور که در طب نوین شیاد هست، ممکن است در این عرصه هم چنین افرادی باشند

? اما باید بین اطبا و پزشکانی که خوب کار می‌کنند و تبحر دارند مانند طب نوین با کسانی که دکانداری می‌کنند، تفاوت قائل شویم.

? نقد‌علی یادآور شد: باید در حوزه نظام سلامت کشور، سیاست‌زدگی و تعارض منافع را کنار بگذاریم و آنچه به‌نفع مردم است یعنی بها دادن به همه عرصه‌های پزشکی و بهداشت را در جهت تعالی کشور و ملت ایران در دستور کار قرار دهیم.

?? برگرفته از سایت جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران

 

 

 


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا