آخرین خبرها
خانه / اخبار / جریمه ۴٫۵ میلیارد تومانی یک متخصص زنان و زایمان به علت انجام سونوگرافی های غیر مجاز
جریمه ۴٫۵ میلیارد تومانی یک متخصص زنان و زایمان به علت انجام سونوگرافی های غیر مجاز
انجام سونوگرافی های غیر مجاز

جریمه ۴٫۵ میلیارد تومانی یک متخصص زنان و زایمان به علت انجام سونوگرافی های غیر مجاز

بخش های مختلف یک بیمارستان خصوصی تهران با حضور بازرسان دانشگاه شهید بهشتی و سازمان تعزیرات حکومتی پلمب شد.
همه بخش های این بیمارستان خصوصی به نام “ر” در شمال تهران پلمب شد. رئیس و شماری از کارکنان بیمارستان تلاش کردند مانع از پلمب در اصلی بیمارستان شوند که با دخالت انتظامی – قضایی در نهایت در اصلی بیمارستان هم پلمب شد.
به دستور قاضی سازمان تعزیرات حکومتی، رسانه ها از اعلام نام این بیمارستان پلمب شده منع شدند.
رئیس مجتمع ویژه رسیدگی به تخلفات پزشکی سازمان تعزیرات حکومتی همچنین امروز در نشست خبری از پلمب دو مرکز پزشکی و بیمارستانی خبر داد.

وی توضیح داد: یکی از بیمارستان های بزرگ تهران نیز به دلیل استفاده چند باره از “ای پی اس” یک بار مصرف ۱۸ میلیارد تومان جریمه شد. پرونده این بیمارستان که متاسفانه با همکاری یکی از شرکت های بزرگ بیمه ای مرتکب این تخلفات می شدند، به صورت ویژه در حال رسیدگی است. ای پی اف یک نوع فنر یک بار مصرف پزشکی است که یکی از مصارف آن در عروق بیمار است و بیشتر در آنژیوگرافی استفاده می شود.

“قاضی خدایی” با اشاره به پلمب یکی از بیمارستان های شمال تهران با هماهنگی دانشگاه شهید بهشتی به علت تخلفات متعدد گفت: یک مرکز بزرگ جراحی که سال ها بدون مجوز قانونی فعالیت کرده و مجوز های لازم را کسب نکرده است نیز امروز بر اساس حکم قانونی پلمب می شود.

جریمه ۴٫۵ میلیارد تومانی یک متخصص زنان و زایمان
رئیس مجتمع ویژه رسیدگی به تلفات پزشکی سازمان تعزیرات حکومتی از جریمه  ۴٫۵ میلیارد تومانی یک متخصص زنان و زایمان خبر داد و گفت: این پزشک به صورت غیر مجاز و با انجام سونوگرافی های خاص هزینه های زیادی را به مراجعین خود تحمیل می کرد به طوری که درآمد وی در طول ۸ ماه، ۲ میلیارد تومان بوده است.

وی اضافه کرد: در یک ماه گذشته ۵ موسسه غیر مجاز پزشکی در حوزه پوست، مو، لاغری و دندان پزشکی فعالیت داشتند نیز تعطیل شدند.

جریمه ۵٫۵ میلیارد تومانی یک شرکت دارویی
وی در ادامه اظهار داشت:  یک شرکت پیمانکار دارویی نیز که با دو بیمارستان معروف دولتی در خصوص تامین داروهای داروخانه و تجهیزات پزشکی همکاری می کرد، به دلیل گران فروشی ۵٫۵ میلیارد تومان جریمه شد.
پس از پایان نشت خبری رئیس مجتمع ویژه رسیدگی به تلفات پزشکی سازمان تعزیرات حکومتی بازرسان دانشگاه شهید بهشتی با همراهی قاضی تعزیرات به بیمارستانی در شمال تهران مراجعه و این مرکز را پلمب کردند.

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *