آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / حزیران، بهترین زمان برای حجامت
حزیران، بهترین زمان برای حجامت
ماه حزیران، بهترين زمان براي حجامت

حزیران، بهترین زمان برای حجامت

ماه حزیران ماه نهم از ماه های رومی است که پس از ماه ایار است. در میان ماه های رومی چهار ماه را سی روز محاسبه می کنند که یکی از این چهار ماه حزیران می باشد. بهترین زمان برای حجامت بر اساس روایات اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام همین ماه رومی حزیران است.بر اساس تقویم نجومی آغاز حزیران تقریباً از روز هشتاد و چهارم نوروز محاسبه می شود که در سال ۱۳۹۴ مصادف با روز شنبه ۲۳ خرداد ماه می باشد و به مدت یک ماه معادل سی روز ادامه دارد.

اما درباره این که چه روزهایی در ماه حزیران برای حجامت اولویت دارند امام صادق علیه السلام فرمودند: در روز هفتم از ماه حزیران حجامت کن و اگر نتوانستی در روز چهاردهم.

که در سال جاری مصادف با روزهای جمعه ۲۹ خرداد ماه و جمعه ۵ تیر ماه می باشد.

در لغتنامه دهخدا نیز در مورد حزیران آمده است: حزیران نام ماه نهم است از سال رومیان که اول آن مطابق با سیزدهم ژوئن  است.

تذکر:

– با توجه به سفارش روایات شریف بر پرهیز از حجامت در روزهای جمعه ( و به ویژه پیش از ظهر جمعه) توصیه می شود که از حجامت در این دو روز پرهیز کنند و حجامت را در بعد از ظهر روز پنج شنبه و یا صبح شنبه انجام دهند.

– لازم به ذکر است با توجه به موقعیت زمین، ماه و خورشید در این ایام، تاثیر حجامت برای انسان بیش از دیگر ایام می باشد و به این جهت انجام حجامت در این دوره سفارش می گردد لذا وجود اختلاف در روز شروع ماه حزیران و به تبع آن وجود اختلاف در مشخص نمودن روز هفتم و چهاردهم آن، خیلی مهم نبوده و در آن محدوده زمانی، حجامت توصیه می شود.

۲ نظر

 1. با سلام
  من خیلی وقته قصد حجامت کردن رو دارم منتها تصورم اینه که حجامت اولا خیلی درد داره و دوما جای اون ماندگاره و سوما لطفا بفرمایید بگویید به کدام مراکز باید مراجعه کنیم با توجه به اینکه حجامت رو نمی شه همه جا انجام دارد و به همه ی مراکز اطمینان کرد و هزینه اون رو هم بفرمایید … سپاسگذارم

  • با سلام و احترام
   هنگام خراش تیغ جراحی مقداری سوزش احساس می کنید که بسیار درد کمی محسوب می شود.
   جای تیغ هم اگر برش آن عمیق نباشد و پانسمان عسل نمایید سریع از بین می رود.
   در خصوص مکان حجامت نیز خوشبختانه مراکز مورد تایید زیاد هستند که می توانید شناسایی و به آنها مراجعه نمایید.
   گروه مدیریت سایت

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *