حزیران، بهترين زمان براي حجامت

ماه حزیران ماه نهم از ماه های رومی است که پس از ماه ایار است. در میان ماه های رومی چهار ماه را سی روز محاسبه می کنند که یکی از این چهار ماه حزیران می باشد. بهترین زمان برای حجامت بر اساس روایات اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام همین ماه رومی حزیران است.بر اساس تقویم نجومی آغاز حزیران تقريباً از روز هشتاد و چهارم نوروز محاسبه می شود که در سال 1394 مصادف با روز شنبه 23 خرداد ماه می باشد و به مدت یک ماه معادل سی روز ادامه دارد.

اما درباره این که چه روزهایی در ماه حزیران برای حجامت اولویت دارند امام صادق علیه السلام فرمودند: در روز هفتم از ماه حزیران حجامت کن و اگر نتوانستی در روز چهاردهم.

که در سال جاري مصادف با روزهاي جمعه 29 خرداد ماه و جمعه 5 تير ماه می باشد.

در لغتنامه دهخدا نيز در مورد حزيران آمده است: حزيران نام ماه نهم است از سال رومیان كه اول آن مطابق با سیزدهم ژوئن  است.

تذکر:

– با توجه به سفارش روایات شریف بر پرهیز از حجامت در روزهای جمعه ( و به ویژه پیش از ظهر جمعه) توصیه می شود که از حجامت در این دو روز پرهیز کنند و حجامت را در بعد از ظهر روز پنج شنبه و یا صبح شنبه انجام دهند.

– لازم به ذکر است با توجه به موقعیت زمین، ماه و خورشيد در این ایام، تاثير حجامت برای انسان بیش از دیگر ایام می باشد و به این جهت انجام حجامت در این دوره سفارش می گردد لذا وجود اختلاف در روز شروع ماه حزیران و به تبع آن وجود اختلاف در مشخص نمودن روز هفتم و چهاردهم آن، خیلی مهم نبوده و در آن محدوده زمانی، حجامت توصیه می شود.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

 1. با سلام
  من خیلی وقته قصد حجامت کردن رو دارم منتها تصورم اینه که حجامت اولا خیلی درد داره و دوما جای اون ماندگاره و سوما لطفا بفرمایید بگویید به کدام مراکز باید مراجعه کنیم با توجه به اینکه حجامت رو نمی شه همه جا انجام دارد و به همه ی مراکز اطمینان کرد و هزینه اون رو هم بفرمایید … سپاسگذارم

  1. با سلام و احترام
   هنگام خراش تیغ جراحی مقداری سوزش احساس می کنید که بسیار درد کمی محسوب می شود.
   جای تیغ هم اگر برش آن عمیق نباشد و پانسمان عسل نمایید سریع از بین می رود.
   در خصوص مکان حجامت نیز خوشبختانه مراکز مورد تایید زیاد هستند که می توانید شناسایی و به آنها مراجعه نمایید.
   گروه مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد هوشمند سایت به شما
بستن
دکمه بازگشت به بالا