آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / خصوصیات افراد سوداوی
خصوصیات افراد سوداوی

خصوصیات افراد سوداوی

رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد:

بروز لکه های تیره و سوزش سر معده از خصوصیات افراد سوداوی است

رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: افسردگی، گوشه گیری و کم جوشیدن با دیگران، سوزش سر معده و زیر جناغ، گرفتگی عضلات پشت ساق پا، اشتهای کاذب و خرده خواری، پرمویی و بروز لکه های تیره در پوست از خصوصیات افراد سوداوی است.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، روشنک قدس درباره مزاج سرد و خشک اظهار داشت: چهره این افراد تیره و پوستشان خشک و بی طراوت است. (سیاهی خون و غلظت آن) از علائم دیگر آن است.

به گفته وی زیادی فکر و خیال و نگرانی نسبت به مطالبی که در اطرافشان می گذرد و خواب های آشفته و تیره و تار، از مشکلات این افراد است. به علت سرعت فکر در بین این افراد، شاعران و هنرمندان که سردمزاج هستند، بیشتر دچار عوارض می شوند.

در صورتی که روش زندگی و تغذیه این افراد تصحیح نشود، دچار مشکلات روحی و روانی جدی می شوند. رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ایران بیان داشتت: افسردگی، گوشه گیری و کم جوشیدن با دیگران از خصوصیات افراد سوداوی است. سوزش سر معده و زیر جناغ، گرفتگی عضلات پشت ساق پا، اشتهای کاذب و خرده خواری، پرمویی و بروز لکه های تیره در پوست در این افراد شایع است.

قدس یادآور شد: این افراد در فصل بهار از وضعیت تعادل بهتری برخوردار می شوند و در فصل پاییز بیماری هایشان شدت پیدا می کند. وی عنوان کرد: از غذاهای مفید برای مزاج سرد و خشک می توان به گوشت بره، کبوتر، مرغ محلی فربه، تخم مرغ محلی، گندم، سیب، گلابی، طالبی، به، انگور،آب نارگیل و در صورتی که از برنج استفاده می کنند حتماً همراه آن از شوید، زیره و زعفران استفاده شود. رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ایران اضافه کرد: سبزی های گرم مانند نعناع، ریحان، ترخون، تره، ساقه کرفس، شلغم، ترب، هویج، عسل، هل، دارچین، زنجبیل، زعفران، زیره و استفاده از بذرهای ملین مانند قدومه شیرازی، خاکشی، تخم ریحان برای این افراد بسیار مفید است. وی ادامه داد: سالاد فصل با مقداری جوانه گندم، توت، کشمش، انجیر، خرما، پسته، فندق، نان سنگک با تخم رازیانه و کره محلی مصرف شود. قدس خاطر نشان کرد: از غذاهای مضر برای مزاج سرد و خشک می توان گوشت گاو، گوشت گوساله، ماهی شور، ماهی دودی، سوسیس، کالباس، گل کلم، بادنجان، قارچ، گوجه فرنگی، لیمو ترش و آبلیمو، آبغوره، سرکه، نمک زیاد، غذاهای مانده، پنیر شور، لوبیا سبز، ذرت، عدس، پرتقال، انار ترش، ماست، کشک، چای فرآوری شده، گریپ فروت، میوه های ترش و انواع سس را نام برد.

 

 منبع: ماهنامه عسل درمانی/ شماره ۱۶/ تابستان ۹۵ 

 

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *