خضاب کردن (حنا زدن)

 حضرت رسول اکرم (ص) یک درهم در خضاب صرف شود بهتر است از هزار درهم در راه خدا که در آن چهارده خصلت است:

باد را از گوش دور می کند و غبار را از چشم بر طرف می کند و چشم را جلا می دهد و بینى را نرم می کند و دهان را خوشبو می کند و بـن دنـدان را مـحـکـم مـی کـند و گند زیر بغل را دفع می کند و وسوسه شیطان را گم می کند و مـلائکـه به سبب آن شاد می شوند و سبب خوش حالى مؤمنان و خشم کافران می شود و زینت است و بوى خوش است و موجب خلاصى از عذاب قبر مى شود و نکیر و منکر از آن شرم می کنند.
در حدیث دیگر فرمود که موى سفید خود را رنگ کنید و شبیه مشوید به یهودان ، موجب زیادتی عفت زنان می شود و زن از عفت دست بر می دارد که شوهرش آراسته نباشد.

امام صادق (ع): سزاوار نیست دست زن بی حنا باشد، شوهردار برای شوهر و بی شوهر برای اینکه دستش مانند مردان نباشد.  حلیه المتقین تألیف علامه محمد باقر مجلسی کتاب مجمع المعارف و حسنیه ص 27،28،21

گردآورنده: زهره عرب رحیمی

 تذکر: حنا باید کاملاً طبیعی باشد تا خواص فوق را داشته باشند لذا از حناهایی تحت عنوان حنای بیرنگ، حنای هندی و دیگر حناهای تقلبی جداً خودداری نمایید.

بیشتر بخوانید:  حدیثی درباره خضاب پوست
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا
بستن