خواص بومادران اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / خواص بومادران
خواص بومادران

خواص بومادران

🌿نکته های شنیدنی🌿

#بومادران

در کتب طب اسلامی ایرانی با نام‌های <<بومادران>> و <<بوماران>> و نوعی برنجاسف و <<الف ورقه>> نامبرده شده و در اغلب مدارک، آن را برنجاسف و قیصوم یک‌جا نام می برند.

💥نام های مختلف:
به فارسی کهن: ژابیثر_ ژابیز
به انگلیسی: Thousand weed
به فرانسوی: Achillee
نام علمی: Achillea millefolium

🌱در هندوستان بومادران به عنوان معرق، محرک تونیک، مقوی و قاعده آور تجویز می شود و معتقدند که برای سرما خوردگی و گرفتگی مجاری تعریق و آغاز تب، مفید است.

🌱طبق نظر حکمای طب سنتی ایران، بومادران از نظر طبیعت، گرم و خشک است و از آن به مثابه عامل محرک، ضد هیستری و قاعده آور استفاده می شود.

🌱سابقاً در آلمان برای کنترل صرع تجویز می شده است.

🌱بومادران برای تقویت معده، به عنوان بادشکن و در موارد ترش کردن غذا، اثر مفید دارد.

🌱عرق این گیاه، مدر است و در مورد دفع سنگ کلیه نیز مفید می باشد. فشار خون را کاهش می دهد. برای قطع خونریزی بواسیر خونی، به عنوان استعمال خارجی کاربرد دارد.

🌱همچنین شستن زخم ها و شقاق پستان ها با بومادران، التیام بخش است و چون قابض است، خوردن آن برای قطع ترشحات مخاط رحم و دفع اخلاط خونی و قطع اسهال های ساده نیز مفید است.

🌱علاوه بر موارد فوق، برای رفع گاستریت حاد و مزمن، بند آوردن خونریزی از بینی، رفع بی خوابی، اختلالات بینایی و وجود خون در ادرار مؤثر است.

💥در محافل گیاه ‌درمانی آمریکا، از بومادران برای کاهش قند خون و همچنین در موارد بیماری برایت (افزایش آلبومین در ادرار، که نوعی بیماری مزمن کلیوی است و نیز استسقا) استفاده می شود.

🌱 در مناطق خاور دور، از بومادران به عنوان قابض و ضد اسپاسم استفاده می شود. همچنین در موارد سرماخوردگی، آرام کردن اعصاب، معالجه کولیک و قطع خونریزی تجویز می‌شود و در عین حال قاعده آور است.

منبع: 📕منبع: معجزات عرقیات گیاهی، دکتر محمد دریایی، صفحه ۴۹

کدمطلب:‌۹۷۱۲۱۹ ۸PC

خواص بومادران

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *