خواص خاکشیر در درمان یبوست و بواسیر/برای بهبود آفت دهان ریحان بجوید

متخصص طب سنتی با اشاره به خواص درمانی خاکشیر و ریحان گفت: خوردن عصاره ریحان با شکر سرخ جهت رفع درد سینه، تنگی نفس و سرفه مؤثر است.

فرشته فقیهی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در ارتباط با خواص خاکشیر اظهار داشت: خوردن یک تا دو قاشق غذاخوری خاکشیر با یک استکان آب جوش و کمی عسل هنگام صبح و زمانی که فرد ناشتا است برطرف کننده یبوست و بهبود دهنده بواسیر است. وی افزود: حتی کودکان و افراد مسن هم می توانند از این ترکیب برای برطرف کردن یبوست استفاده کنند. همچنین مصرف یک لیوان آب سیب طبیعی با یک قاشق غذاخوری خاکشیر 2 تا 3 بار در روز برای بهبود انواع حساسیت ها و آلرژی مفید است. متخصص طب سنتی با اشاره به اینکه مصرف خاکشیر با شیر چاق کننده بدن است گفت: مصرف خاکشیر با آب جوش البته بسیار رطوبت بخش بوده و برای برطرف کردن خشکی و خارش پوست مفید است. متخصص طب سنتی در مورد خواص مصرف ریحان گفت: ریحان بازکننده انسداد عروق مغزی به ویژه در بیمارانی که دچار سکته مغزی شدند است همچنین این سبزی تقویت کننده معده و برطرف کننده نفخ به شمار می رود. فقیهی اضافه کرد: خوردن عصاره ریحان با شکر سرخ جهت رفع درد سینه، تنگی نفس و سرفه و بوییدن آن برای سردرد گرم مزاجان و مسافرین مفید استو متخصص طب سنتی در پایان جویدن ریحان را در بهبود آفت دهان مؤثر دانست و خاطر نشان کرد: تخم ریحان مناسب برای تمام مزاج ها است ولی مصرف کوبیده آن منع شده است.

بیشتر بخوانید:  خاکشیر علاج امراض متعدد

دکتر فرشته فقیهی متخصص طب سنتی

 

منبع:ماهنامه عسل درمانی/ شماره 16/ تابستان 95

khakshir-telegram

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا
بستن