درمان با نمک طعام از دیدگاه اسلام - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / درمان با نمک طعام از دیدگاه اسلام
درمان با نمک طعام از دیدگاه اسلام

درمان با نمک طعام از دیدگاه اسلام

 یک متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی درمان با نمک طعام طبیعی از دیدگاه اسلام را تشریح کرد.

محمد دریایی درباره نمک طبیعی اظهار اشت:کتاب کافی هشام بن سالم از امام صادق (ع) نقل می‌کند که پیامبر اکرم(ص) به امام علی (ع) می‌فرماید: یا علی! غذا را با نمک شروع و با نمک ختم کن زیرا اگر کسی چنین کند از هفتاد و دو بیماری از قبیل جنون و جذام در امان خواهد بود.

به گفته وی حضرت علی (ع) می‌فرماید: ابتدای غذا نمک بخورید، اگر مردم می‌دانستند نمک چه خاصیتی دارد هر آینه به جای داروهای مجرب دیگر آن را انتخاب می‌کنند. همچنین می‌فرماید: اگر در سفره غذا نمک نباشد, ملائکه حاضر نمی‌شوند زیرا شروع کردن غذا با نمک باعث صحت بدن می‌شود.

این متخصص علوم زیستی و گیاهی بیان داشت: همچنین در روایتی دیگر می‌فرماید: “اگر نمک بر سفره نباشد آن سفره برکت نخواهد داشت”. امام صادق (ع) می‌فرماید: “اگر کسی همراه اولین لقمه غذا نمک بخورد لکه‌های سیاه و سفید صورت برطرف می‌شود”.

دریایی ادامه داد: امام باقر(ع) می‌فرماید: “خداوند بر حضرت موسی (ع) وحی فرمود: که قوم خود را امر کن غذا را با نمک شروع و با آن ختم کنید و الا اگر دچار هر بیماری شدند, جز خود را ملامت نکنند”. پیامبر اکرم می‌فرماید: “هر کس پیش از غذا اندکی نمک بخورد خداوند سیصد و سی نوع بلا و مرض را از او دور می‌سازد که کوچکترین آنها جذام است”.

وی اضافه کرد: امام علی (ع) می‌فرماید: “برسر سفره‌ای که نمک در آن نباشد حاضر نشوید و سلامتی بدن در آن است که قبل از غذا مقداری نمک خورده شود”. در احادیث قدسی نقل است که خداوند به حضرت موسی وحی فرمود: ای موسی همه چیز را از من طلب کن حتی نمک سفره خود را از من بخواه”.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم – ۹۵/۰۳/۱۱

namak-h11-tel

۴ نظر

 1. دکتر جان خدا حفظت کنه فکر میکنم بهترین اتفاق زندکی من اشنایی با سایت شما بوده.

 2. با عرض سلام و احترام
  آیا منظور شما از نمک طعام همان نمک دریاست؟ و اینکه اگر از نمک معمولی ک در بازار موجود هست استفاده بشه ضرر داره و حتما باید نمک طعام باشد؟
  همچنین برای مسواک زدن حتما باید نمک دریا باشه یا فرق نمیکنه؟
  خیلی ممنون

 3. با سلام و احترام
  در قسمتی از متن روایتی از امام صادق(ع) اومده ک لکه های سیاه صورت با خوردن نمک از بین میره، همچنین در سایت قدیمی متنی مشاهده کردم ک نوشته بود نمک طعام کک و مک رو از بین میبره
  من و خیلی ها بخاطر کک و مک صورتمون غصه میخوریم?
  ینی واقعا میشه؟ با خوردن نمک طعام کک و مک رو از بین برد
  خواهش میکنم به طور کامل توضیح بدین که نمک چطوری و به چه اندازه مصرف بشه و همچنین چه تاثیری روی بدن میزاره ک باعث میشه کک و مک از بین بره (ینی مثلا کبد رو پاکسازی میکنه؟)
  منظورم از کک و مک، لکه های ریز با رنگ قهوه ای ک زیر چشم و اطراف بینی هستند و گاها به صورت پراکنده روی صورتند
  با تشکر فراوان?

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *