رئیس مرکز تحقیقات بالینی طب سنتی ایران: متأسفانه امروزه خط اول درمان، دارو درمانی شده است - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اخبار / رئیس مرکز تحقیقات بالینی طب سنتی ایران: متأسفانه امروزه خط اول درمان، دارو درمانی شده است
رئیس مرکز تحقیقات بالینی طب سنتی ایران: متأسفانه امروزه خط اول درمان، دارو درمانی شده است
متأسفانه امروزه خط اول درمان، دارو درمانی شده است

رئیس مرکز تحقیقات بالینی طب سنتی ایران: متأسفانه امروزه خط اول درمان، دارو درمانی شده است

رئیس مرکز تحقیقات بالینی طب سنتی ایران گفت: متأسفانه امروزه خط اول درمان، دارو درمانی شده است ولی درمان باید ابتدا با غذا صورت پذیرد و اگر بهبودی صورت نگرفت، دارو تجویز شود و اگر دارو نیز کارساز نبود می توان از اعمال یداوی کمک گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محسن ناصری رئیس مرکز تحقیقات بالینی طب سنتی ایران در چهارمین همایش طلای سبز اظهار داشت: بسیاری از مشکلات مردم به دلیل پرخوری است. به گفته وی افرادی که دچار بیماری های مختلف مانند ریفلاکس، اختلالات قاعدگی، رینیت آلرژی، سینوزیت مزمن و … هستند با اصلاح سبک زندگی و نحوه صحیح غذا خوردن مشکلاتشان برطرف می شود.

رئیس مرکز تحقیقات بالینی طب سنتی ایران بیان داشت: متأسفانه امروزه خط اول درمان، دارودرمانی است ولی درمان باید ابتدا با غذا صورت پذیرد و اگر بهبودی صورت نگرفت، دارو باید تجویز شود و اگر دارو نیز کارساز نبود می توان از اعمال یداوی مانند حجامت و فصد یا زالو کمک گرفت.

ناصری افزود: اگر مردم در درمان بیماری ها غذا را قرار دهند هزینه های کمتری برای درمان پرداخت خواهند کرد.

وی اضافه کرد: ابن سینا نابغه بوده است که در سن ۱۰ سالگی شروع به آموختن طب کرده است و در سن ۱۶ سالگی به مقام علم علاج دست پیدا کرد ولی متأسفم افرادی نسبت به علم ابوعلی سینا طور دیگری نگاه می کنند.

غذادرمانی از مهمترین روش های درمانی است.

رئیس مرکز تحقیقات بالینی طب سنتی ایران گفت: امروزه زالودرمانی در درمان بیماری ها قرار گرفته است که نباید زیاد از این درمان استفاده کرد بلکه ابتدا افراد باید تحت درمان با غذا قرار گیرند که خود از مهمترین روش های درمانی است.

ناصری ادامه داد: غذادرمانی بر پایه چند اصل است، گاهی اوقات به بیمار منع غذا داده می شود که این مورد به افرادی تجویز می شود که قوت بالایی دارند ولی بیشتر از کاهش غذا در درمان استفاده می کنند که به دو صورت است، در برخی مواقع کیفیت غذا کم می شود و کمیت زیاد و در برخی مواقع کیفیت زیاد و کمیت کم می شود. وی خاطر نشان کرد: بسیاری از بیماری ها با کاهش مقدار غذا بهبود پیدا می کنند زیرا کم خوردن اساس درمان است، اگر افراد عمر طولانی و با سلامتی می خواهند آداب غذا خوردن را رعایت کنند.

منبع:  ماهنامه عسل درمانی (مهر و آبان ماه ۹۴) شماره ۱۲ و ۱۳  

 

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *