راهکاری موثر برای دوری از خطرات جانوران موذی هنگام خوابیدن در چادرهای مسافرتی

برای دوری از خطرات جانوران موذی هنگام خوابیدن در چادرها یا فضاهای باز، باغات و ... به روش سنتی چه باید کرد؟ -چگونه می‌توان کنه‌های منازل و دامداریها و حیوانات بخصوص کنه زنبور عسل را به روش سنتی نابود کرد؟

راه حل مشترک در بین این موارد بکارگیری تنباکوست

(1): اطراف خانه و باغ:

یک فضای کوچکی دورتادور خانه یا باغ را با بیل، به عمق خیلی کوچک گودمی‌کنیم و آن را پر از برگ تنباکو می‌کنیم.

(2): اطراف چادرهای مسافرتی، چادرهای کوهنوردی، چادرهای عشایر:

دورتادور چادر را در حد یک ملاقه خاک برداری می‌کنیم و تنباکو می‌ریزیم حتی اگر تنباکو با مقدار کمی خاک مخلوط شده باشد اکثر جانوران موزی و خطرناک آن را خط قرمز خود می‌دانند و از آن عبور نمی‌کنند.(3):برای از بین بردن کنه گوسفندان:

اگر پشم گوسفندان را قیچی کرده و یا اجباراً بدون هیچگونه تغییری در ظاهر حیوان آن را داخل حوضچه‌ای تا گردن با آب تنباکو خیس کنیم و حیوان را رها کنیم بلافاصله همه کنه‌ها می‌میرند.

(4): کنه زنبور عسل:

اگر تنباکو را در مقداری آب به مدت یک ساعت بخیسانیم و سپس آن را فشرده و آب آن را نسبت به نیاز خود در یک سمپاش سبک و یا آب‌پاش‌های دستی بریزیم و روزی دوبار(صبح و شب) محل ورود کندوی عسل را با آن خیس می‌کنیم. براثر برخورد زنبورها به این نقطه کنه‌ها ی انهاکاملاً از بین خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا