رفع سرگیجه

رفع سرگیجه
در اغلب موارد، گوش باعث سرگیجه می‌شود؛ پس برای درمان سرگیجه باید به دنبال رد پایی از مشکلات در گوش باشیم. مشکلاتی مانند ایجاد مایع در گوش، آسیب گوش میانی یا… ممکن است در گوش رخ دهند و به دنبال آن، سرگیجه ایجاد شود.
زنجبیل از جمله گیاهان مفید برای درمان سرگیجه است؛ چرا که زنجبیل کمک زیادی به جریان مناسب خون در مغز و سایز اندام‌های بدن می‌کند.
این ماده پر خاصیت می‌تواند علائم بیماری‌های حرکتی را تسکین دهد و همچنین برای درمان حالت تهوع بارداری موثر است.

شما می‌توانید زنجبیل را به اشکال مختلف مصرف کنید. برای درمان سرگیجه زنجبیل تازه یا خرد شده را به رژیم غذایی خود اضافه کنید یا چای زنجبیل بنوشید. همچنین می توانید از مکمل‌های زنجبیل نیز استفاده کنید.
یک تکه کوچک از زنجبیل تازه را بجوید یا اینکه مقداری از آب آن را بنوشید.نوشیدن چای زنجبیل چند بار در روز به جلوگیری از سرگیجه کمک می‌کند.
یکی دیگر از روش‌های درمان خانگی سرگیجه لیمو است؛ زیرا دارای ویتامین C است که سیستم ایمنی بدن را بهبود می‌بخشد و به کنترل بیماری کمک می‌کند.
همچنین دارای چندین ماده غذایی دیگر است که عامل افزایش‌دهنده انرژی طبیعی است و به‌سرعت بدن در هضم غذا کمک می‌کند.

روش دیگر آب نصف لیمو را استخراج‌کنید و در یک لیوان آب مخلوط‌کنید؛ سپس 2 قاشق چای‌خوری شکر با آن مخلوط‌کنید و بخورید تا سرگیجه شما درمان شود.
قندهای طبیعی عسل می‌تواند فوراً سطح انرژی بدن شمارا افزایش داده و از سرگیجه جلوگیری کند. علاوه بر این، عسل می‌تواند از کاهش قند خون که یکی از علل رایج سرگیجه است جلوگیری کند.

۲ قاشق چای خوری سرکه سیب و عسل را در یک لیوان آب سرد یا گرم اضافه کرده و مخلوط کنید. این محلول را دو بار در روز بخورید.روش دیگر، 1 قاشق غذاخوری از عسل و آب‌لیمو در یک لیوان آب گرم مخلوط‌کنید و برای درمان خانگی سرگیجه بنوشید.
هدف از ماساژ افزایش گردش خون در بدن است که سبب افزایش رسیدن اکسیژن به بخش‌های مختلف بدن شما ازجمله مغز می‌شود.
ماساژ همچنین سبب شل شدن سیستم عصبی مرکزی می‌شود.

کمی روغن اسطوخودوس یا زیتون را گرم‌کنید.حال دو طرف سرخود را با آن ماساژ دهید.این کار را به مدت 5 الی 10 دقیقه برای درمان سرگیجه انجام دهید.

کدمطلب:98110512

[divider]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا