زوال مغز با مصرف آنتی بیوتیک - سایت حکیم دکتر روازاده |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / زوال مغز با مصرف آنتی بیوتیک
زوال مغز با مصرف آنتی بیوتیک
زوال مغز با مصرف آنتی بیوتیک

زوال مغز با مصرف آنتی بیوتیک

آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده برای از بین بردن باکتری‌های روده بسیار قوی بوده و مانع رشد سلول‌های جدید در هیپوکامپ می شود، بر اساس تحقیقات جدید مصرف آنتی‌بیوتیک قوی در مبارزه با باکتری‌های روده به دلیل ارتباط بین فعالیت سلول‌های خونی خاص مغزی، سیستم ایمنی و روده بر عملکرد مغز نیز تاثیر دارد.

اطلاعات بدست آمده از آزمایش بر روی موش‌ها نشان داد دریافت‌کنندگان آنتی‌بیوتیک دارای سطح کمتری گلبول‌های سفید Ly6Chi بوده که در مغز، خون و حتی ستون فقرات قابل مشاهده است.

محقق ارشد این تحقیق اظهار کرد: قادریم با جایگزین کردن Ly6Chi تاثیرات آنتی‌بیوتیک را معکوس ‌کنیم. این نتایج در مورد انسان نیز صادق است.

محقق دیگر این تحقیق از مرکز پزشکی مولکولی در برلین اظهار کرد: پروبیوتیک و ورزش موجب تنظیم فعالیت مغزی شده و گزینه درمانی حقیقی در این درمان خواهد بود.

براساس گزارش ساینس ریپورت، سازمان غذا و داروی امریکا به تازگی اعلام کرده است باید از ورود برخی آنتی‌بیوتیک‌های مضر به بازار پیشگیری کرد. داروی ضد باکتری فلوروکینولون یکی از این داروهاست که عوارض جانبی همچون گیجی، هذیان و اثراتی بر مفاصل، عضلات، سیستم عصبی و اعصاب دارد.

توصیه می‌شود بیماران مبتلا به برونشیت حاد، عفونت‌های دستگاه ادراری و سینوزیت حاد از گزینه‌های دیگری برای درمان استفاده کنند./

 

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *