آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / عفونت کلیه و مثانه
عفونت کلیه و مثانه
پرسش و پاسخ

عفونت کلیه و مثانه

عنوان:عفونت کلیه و مثانهسن:۳۰ سال
جنسیت:مردشهر:شاهرود

 

پرسش: دارو جهت عفونت کلیه چه تجویزی می­فرمائید.

در مورد بیماری عفونت مثانه چه تجویزی می­فرمائید.

پاسخ:

 • سوالتان خیلی کلی است باید جزئیات مشکلتان را مطرح کنید
 • اگر سوزش و تکرر ادرار دارید و رنگ ادرار پر رنگ می­شود، از گرمیجات بپرهیزید، عرق کاسنی با خارشتر مخلوط کرده یک قاشق تخم بارهنگ اضافه کنید و روزی ۲-۳ لیوان میل کنید.
 • اما اگر ادرار سفید رنگ است و سوزش و التهاب و گرمی در مجرا احساس نمی­کنید شربت عسل و دم کرده آویشن مصرف کنید.
 • در مورد عفونت مثانه نیز موارد فوق الذکر نافع است.

 

۳ نظر

 1. خارشتر + خارخاسک + عرق آویشن
  ترکیب این سه عرق معجزه می کنه و در جلوگیری از سرطان پروستات هم مؤثره ، کلاً روی مجاری ادراری و جنسی تأثیر بسزایی داره

  این مطلب خیلی کمیابه و فرمول اسرار آمیزیست

 2. با سلام
  استدعا دارم حکمیّت نمایید
  اینجانب در حدِ متعارف حوزوی، مطالعات و آموخته هایی در طب اسلامی و طب سنتی دارم.
  در مورد بیماری های مادرم بین اینجانب و خواهرم که نامبرده،فاقد هرگونه تحصیلات یا سواد حوزوی یا کلاسیک در زمینه پزشکی یا طب سنتی می باشد و صرفا اطّلاعات خود را از منابع تلگرام بدست می آورد . اختلاف شدید پیش آمده است
  اینجانب نظر شما را به عنوان داور می پذیرم و به نامبرده ابلاغ می نمایم. مهم نیست ایشان قبول بنماید یا خیر. چون بدترین درد جهل است.
  مادر اینجانب هم دارای کلیه سنگ ساز است و هم کمی دارای فراموشی شده است ( نامبرده حدود ۸۳ سال سن دارد) ناچار هستیم ، به نامبرده مایعات فراوان و مواد دافع سنگ کلیه بدهیم.
  از جمله( مخلوط سیاه دانه و عسل، قطره گیاهی سنکل موجود در داروخانه ها، و…و..) .
  خواهرم در تلگرام خوانده است که هر چیز که دارای طبیعت سردی باشد برای حافظه بد است .و لذا مادرم را مدّتی از بعضی مواد غذایی مورد تأکید طب اسلام ، همچون غذاهایی که در آن جو به کار رفته است همچون آش جو یا عرق کاسنی و سرکه بطور متعارف و حتی کم و … و…محروم کرده است.

  و حال آنکه طبق روایات جو ( که دارای طبیعت سردو خشک است ) و کاسنی دارای خواص بسیار بالا و مضافاً داروی همه بیماری ها شمرده شده است .(که روایاتی بعنوان نمونه ذیلاً ، جهت یادآوری تقدیم می شود) و البته اینجانب تعادل سردی و گرمی را رعایت می کنم.
  حتی خواهرم بر اثر جهل فراوان و عدم اندکی قدرت استدلال ، مانع می شود که سردی آش جو و عرقیّات سرد را ، با گرمی ها همچون زنجیل و دارچین و نعنا و عرقیجات گرم همچون خارشتر و نعنا و جبران بنماییم .و مطلق می گوید سردی اصلاً.
  و اساساً وجود ایشان برای بنده و مادرم معضلی بوده و هست. لطفا راهنمایی بفرمایید. آیا جنابعالی ادّعای ایشان را می پذیرید و عقلی است.

  صرف نظر از آنکه اینجانب اساساً با نظر مندرج در تلگرام، هر چند از سوی کارشناس طب سنتی باشد، مخالف هستم . چون بسیاری از سردی ها ، همچون شیر ، داروی حافظه است( البته برای کسانی که سازگاری مزاجی با شیر داشته باشند) و پذیرفتن آن استدلال بطور مطلق ، غیر عقلی است.
  روایات
  قال الامام رضا(ع)
  فَضلُ خُبزِ الشَّعیرِ عَلَى البُرِّ کَفَضلِنا عَلَى النّاسِ ، وما مِن نَبِیٍّ إلاّ وقَد دَعا لاِکِلِ الشَّعیرِ وبارَکَ عَلَیهِ ، وما دَخَلَ جَوفا إلاّ وأخرَجَ کُلَّ داءٍ فیهِ ، وهُوَ قوتُ الأَنبِیاءِ وطَعامُ الأَبرارِ ، أبَى اللّه ُ تَعالى أن یَجعَلَ قوتَ أنبِیائِهِ إلاّ شَعیرا ؛ برترىِ نان جو بر گندم ، همانند برترىِ ما بر دیگر مردمان است .
  هیچ پیامبرى نیست که براى خورنده جو دعا نکرده و براى او برکت نخواسته باشد و هیچ درونى نیست که جو بِدان درآمده و همه دردها از آن بیرون نرفته باشد . آن ، خوراک پیامبران و غذاى نیکان است . خداوند متعال ، جز این را نخواسته است که خوراک پیامبران خویش را جو قرار دهد.
  الامام الصادق
  اَلْخِلُّ یَشُدُّ الْعَقلَ.
  سرکه عقل را تقویت می کند.
  امام الصادق (ع)
  قال: اَلْهَندباءُ شِفاءٌ مِنْ ألْفِ داءٍ، وَ ما مِنْ داءٍ فی جَوْفِ الانْسانِ إلا قَمَعَهُ الْهَندباءُ.
  کاسنی شفای هزار درد است و هر مرضی که در درون انسان باشد آن را ریشه کن می کند.
  و…
  با تشکر- رضا محسنی

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *