علت ترس وزارت بهداشت از ورود روش‌های درمانی “طب سنتی” به بیمارستان‌های کشور چیست؟

در کشور ما متولیان سلامت مردم بیش از آنچه با کرونا مبارزه کردند با روشهای سنتی و تاریخی خود مقابله کردند!

روشهایی که مایه افتخار هر ملی است در کشور ما برای وزارت بهداشت و متولیان آن تهدید تلقی می‌شود!

به گزارش تحریریه؛ بیش از یک سال و نیم است که کرونا جهان را درگیر خود کرده و ملت‌های مختلف تمام توان و ظرفیت خود را به‌کار گرفته‌اند تا با این بیماری مرگ‌بار مبارزه کنند.

وقتی میگوییم دولتها تمام ظرفیتها را به‌کار گرفته‌اند یعنی فقط به یک روش اتکا نکرده و هر احتمالی را برای شکست کرونا بررسی کرده‌اند البته باید گفت همه کشورها بغیر از ایران زیرا کشورهایی که در مهار کرونا موفق بوده‌اند

مانند چین، روش‌های سنتی خود را در کنار روش‌های جدید برای درمان و پیشگری استفاده کرده‌اند.

اما در کشور ما متولیان سلامت مردم بیش از آنچه با کرونا مبارزه کردند با روشهای سنتی و تاریخی خود مقابله کردند!

روشهایی که مایه افتخار هر ملی است در کشور ما برای وزارت بهداشت و متولیان آن تهدید تلقی می‌شود!

سئوال ما اینجاست که سازمان بهداشت جهانی تاکنون چندین بار پروتکل‌های خود را تغییر داده و حتی روش‌های قبلی را هم مضر اعلام کرده اما شما مسئولان بهداشت ما اعلام نگرانی نکردند؛

داروهای درمان مالاریا و ایدز را به بیماران تجوز کردند و خودشان می‌دانستند این روش‌ها آزمایشی است و از نتایج آن مطمئن نبودند و معلوم نیست چه بر سر بیماران بی‌نوا آمد اما نگران نشدند!

در اوج تحریم و مشکلات اقتصادی مردم میلیون‌ها دلار هزینه کردند و داروهای غیر مفید وارد کردند اما اعلام نگرانی نکردند.

حالا بماند بحران‌های دیگری مانند جمعیت که دست پرورده تفکر غربی در پزشکی ایران است را به روی خود نمی‌آورند!

اما وقتی طب سنتی برگرفته از تاریخ خود روش‌هایی را برای درمان کرونا اعلام کرد به آن حمله کردند.

روش‌هایی که حتی در صورت عدم درمان، مضر نبود و به بیمار آسیب نمیزد؛ این مرز خودباختگی است. این توجه به بیگانه و دشمن دانستن دوست است.

برخی کشورها از بحران کرونا استفاده کرده و در قالب روشهای درمان کرونا تمدن خود را توسعه می‌دهند اما کشور ما بجای حمایت از ظرفیت‌ها و تجربه‌های موفق، آن را سرکوب میکند.

طب اصیل سنتی سالها انتظار کشید تا دولت انقلابی روی کار بیاید و انتقام خود را این وادادگی‌ها و غرب‌زدگی‌ها بگیرد اما متأسفانه گویا این اندیشه چنان در نهادهای بهداشتی و نظام سلامت کشورمان ما نفوذ کرده است که از رویه غلط خود دست‌بردار نیست.

طب سنتی حق خود را می‌خواهد و مردم نمیگذارند که برخی مسئولان، اشتباهات قبل را ادامه دهند.

متأستفانه مدیران جدید تحت تأثیر برخی افراد که خود را موجه جلوه می‌دهند قرار گرفته و با مشورت‌های غلط روشهای اشتباه قبل را تکرار می‌کنند.

از این دسته از مسؤلان میخواهیم گوش به فرمان رهبری باشند، قدر کشور و ظرفیت‌های کشور خود را بدانند و الا همانطور که دیگران آمدند و خواستند با طب سنتی مقابله کنند اما اکنون در کنج عزلت بسر می‌برند آنها هم به همین سرنوشت مبتلا خواهند شد!

اینقدر دیکتاتوری مأبانه با علم برخورد نکنید که یک نقد یا یک ایده را دشمن خود تلقی کنید و قصد مقابله با آن را داشته باشید.

اگر عالمید و دلسوز مردم، ادله بیاورید، روشنگیری کنید و با علم و سواد خود پاسخ دهید نه اینکه بی‌سوادی خود را پشت ابزارهای حاکمیتی مخفی کنید!


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا