آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / علت منع خوردن عسل با خربزه
علت منع خوردن عسل با خربزه

علت منع خوردن عسل با خربزه

چاپفرستادن به ایمیل
علت منع خوردن عسل با خربزه آن است که هضم آن در معده خیلی سخت می شود و خلطی که از آن به دست می آید بسیار بد و اذیت کننده می باشد و دچار درد معده می شوید.
رعایت اصول مورد سفارش در تغذیه سالم یعنی خوردن مواد غذایی سالم آن هم به روش صحیح و طریقه درست برای جلوگیری از ایجاد اخلاط فاسد و بد می باشد. مثلاً وقتی گفته می شود ماست را با غذای گوشتی نخورید به همین دلیل است ولی چون اثر تخریبی آن بلافاصله برای افراد حادث نمی شود (برخلاف خوردن عسل با خربزه که مشکل سریع بروز می کند) و در این زمینه مردم عموماً آگاهی کمی دارند، متاسفانه به شکل فراگیر این نکات رعایت نمی شود و در دراز مدت باعث بروز بیماریهای متعدد می شوند که خود و پزشکان امروزی از علت و ریشه اصلی آن آگاهی ندارند.
“خوردن مواد غذایی سالم آن هم به روش صحیح و طریقه درست” زمانی تحقق می یابد که هر دو شرط برقرار باشد بنابراین با انجام هر یک از حالات ذیل که یک یا هر دو شرط رعایت نشده اند، بدن دچار آسیب می گردد که اگر در کوتاه مدت اثر تخریبی آن را نبینیم در بلند مدت حتماً بیماریها و مشکلات متعدد گریبان گیر ما خواهد شد:
۱- خوردن مواد غذایی سالم به روش غلط :
مانند هر دو مورد ذکر شده در بالا. عسل و خربزه هر دو مواد غذایی سالم هستند ولی باید با هم خورده نشوند.
خوردن آب هم زمان با خوردن غذا نیز از این دست می باشد. یعنی علی رغم اینکه آب و غذا هر دو سالم باشند ولی باید این نکته را رعایت کرد و آنها را با هم نخورد.
از دیگر مواردی که در این حالت جای می گیرد خوردن مواد خام همراه با پخته می باشد.
۲- خوردن مواد غذایی نا سالم به روش صحیح:
مانند خوردن کنسرو ماهی که دارای روغن ناسالم و مواد نگهدارنده فراوان هست اگر چه به روش صحیح هم میل شود باز مضر می باشد.
۳- خوردن مواد غذایی نا سالم به روش غلط :
بدترین و مخرب ترین حالت این حالت هست مانند خوردن مرغ ماشینی و هورمون دار امروزی همراه با نوشابه و سالاد دارای سس های کارخانه ای آن هم با حجم زیاد و سپس خوابیدن با شکم پر.

 

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *