آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / عوامل عطش کاذب
عوامل عطش کاذب

عوامل عطش کاذب

عطش مفرط، احساس تشنگی، طلب کردن آب یخ و تشنگی‌ کاذب
سببش گاهی اجتماع خلط شور غلیظ در معده است که‌ معده را خشک می نماید و طبیعت آن را مشتاق به آب می‌کند و چون سبب غلظت به یک‌ یا دو شربت شسته نمی شود، مکرر آب می طلبد.
علاوه بر آن خلط معده را گرم می نماید و رطوبات در آن را به غلیان می آورد و طبیعتش مشتاق به تسکین با آب بسیار سرد می شود. درمان این قسم عطش و تشنگی استعمال مقطعات و ملطفات نظیر سکنجبین با آب گرم و شربت عسل با آب گرم و خوردن سیر است.
و دیگری حرارت معده است و گاهی به سبب این، خشک شدن معده رخ دهد. مراقب باشید در اینجا حرارت ریه و قلب را با حرارت معده اشتباه نپندارید که علامت حرارت قلب و ریه این است که‌ در حرارت قلب و ریه و احساس عطش، استنشاق هوای سرد بیمار را آرام خواهد کرد‌ اما‌ در حرارت معده و احساس عطش فقط خوردن آب ایشان را آرام کند. زیرا که‌ هوای سرد به صدر ریه و قلب زودتر نفوذ می کند و خوردن آب به معده زودتر خواهد رسید.
علت های این موارد ورم کبد، سوءمزاج کبد، سوءمزاج حادث بر کلیه، که حکیم تواند تشخیص دادن، و گاهی پس از استفراغ هم این حالت پدید می‌آید.
و علاج این قسم عطش ها خوردن ماءالشعیر طبی، لعاب اسپرزه، آب خیار چنبر، شیره ی خرفه، سیب، رب آلو، و انگور ترش است. و‌ چنانچه لازم باشد فصد کنند و این در وقتی است که‌ با اغذیه ها درمان نشود.
چنانچه بعد از استفراغ عطش رخ داده باشد علاجش خوردن خنکی هاست.

گردآوری: یکی از حامیان احیای سلامت

طب سنتی

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *