عوامل عطش کاذب اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / عوامل عطش کاذب
عوامل عطش کاذب

عوامل عطش کاذب

عطش مفرط، احساس تشنگی، طلب کردن آب یخ و تشنگی‌ کاذب
سببش گاهی اجتماع خلط شور غلیظ در معده است که‌ معده را خشک می نماید و طبیعت آن را مشتاق به آب می‌کند و چون سبب غلظت به یک‌ یا دو شربت شسته نمی شود، مکرر آب می طلبد.
علاوه بر آن خلط معده را گرم می نماید و رطوبات در آن را به غلیان می آورد و طبیعتش مشتاق به تسکین با آب بسیار سرد می شود. درمان این قسم عطش و تشنگی استعمال مقطعات و ملطفات نظیر سکنجبین با آب گرم و شربت عسل با آب گرم و خوردن سیر است.
و دیگری حرارت معده است و گاهی به سبب این، خشک شدن معده رخ دهد. مراقب باشید در اینجا حرارت ریه و قلب را با حرارت معده اشتباه نپندارید که علامت حرارت قلب و ریه این است که‌ در حرارت قلب و ریه و احساس عطش، استنشاق هوای سرد بیمار را آرام خواهد کرد‌ اما‌ در حرارت معده و احساس عطش فقط خوردن آب ایشان را آرام کند. زیرا که‌ هوای سرد به صدر ریه و قلب زودتر نفوذ می کند و خوردن آب به معده زودتر خواهد رسید.
علت های این موارد ورم کبد، سوءمزاج کبد، سوءمزاج حادث بر کلیه، که حکیم تواند تشخیص دادن، و گاهی پس از استفراغ هم این حالت پدید می‌آید.
و علاج این قسم عطش ها خوردن ماءالشعیر طبی، لعاب اسپرزه، آب خیار چنبر، شیره ی خرفه، سیب، رب آلو، و انگور ترش است. و‌ چنانچه لازم باشد فصد کنند و این در وقتی است که‌ با اغذیه ها درمان نشود.
چنانچه بعد از استفراغ عطش رخ داده باشد علاجش خوردن خنکی هاست.

گردآوری: یکی از حامیان احیای سلامت

طب سنتی

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *