فواید ماساژ پا

پاها، پایین ترین عضو بدن مان هستند که همه شنیده ایم به آن قلب دوم بدن هم می گویند. اما چقدر به سلامت شان اهمیت می دهیم؟ هر روز از آنها کار می کشیم و وزن بدن مان را به آنها تحمیل می کنیم، و در ازدحام مشغله هایی که داریم گاهی واقعا فراموش می کنیم که این عضو بسیار فعال هم نیاز به تیمار و رسیدگی دارد.
بسیاری از ما هر روز از پاهای مان کار می کشیم و به آنها فشار وارد می کنیم، بدون این که به فکر یک ماساژ خوب برای آنها باشیم. آن چنان درگیر کارها و مسئولیت هایی که داریم می شویم که فراموش می کنیم پاهای مان چه اهمیتی در راندمان کاری و انعطاف بدنی مان دارند.
اگر عادت کنید که هر شب، چند دقیقه قبل از خواب پاهایتان را ماساژ دهید فواید زیادی نصیب شما می شود . در این مطلب شما را با 8 فایده ماساژ پاها قبل از خواب آشنا می کنیم :
1-بهبود جریان خون
2-کمک به پیشگیری از آسیب پا
3-ماساژ شبانه کف پاها، با بالا رفتن فشار خون نیز مقابله می کند. امروزه تعداد افرادی که فشارخون بالا دارند رو به افزایش است که این امر تا حدود زیادی به افزایش استرس و سایر عوامل محیطی مربوط است. مطالعه ای که در دانشگاه میامی انجام شد، نشان داد که بیمارانی که سه بار در هفته ماساژ ده دقیقه ای پاها را تجربه کرده بودند، روحیه بهتری داشته و اضطراب شان کم شده بود. همچنین تست های انجام شده نشان داد فشار خون این اشخاص نیز کاهش یافته بود.
4-کاهش علائم اضطراب و افسردگی
5-تسکین سردرد
6-تسکین علائم خار پاشنه و صافی کف پا
7-تسکین علائم پیش از قاعدگی و یائسگی
8-کاهش اثرات خیز
ادم یا خیز، بیماری است که منجر به تجمع مایعات اضافی در حفره ها و بافت های بدن می شود.

منبع: یکی از حامیان احیای سلامت

ماساژ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا