مافیای غربالگری جنین ۱۰۰۰ میلیارد تومان سود به جیب می‌زند!

?سرپرست اداره جوانی جمعیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مافیای غربالگری جنین، بدون اندیکاسیون علمی، در ایران سالانه بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان سود به جیب می‌زند!
وی متذکر شد: بر خلاف رویه رایج در دنیا در ایران تقریبا تمام مادران باردار حتی مادران جوان زیر 35 سال به بهانه دروغین احتمال زیاد سندرم داون بدون اندیکاسیون علمی مجبور به انجام غربالگری می شدند که در قانون جدید با حفظ کرامت و اختیار انسانی نقش والدین پر رنگ تر شده و اجبار برداشته شده است.

?جباری با بیان این که هیچ آمار مستند و قابل دفاعی از اینکه انجام غربالگری به همراه آمنیوسنتز موجب کاهش تولد معلولان در کشور شده است وجود ندارد بلکه برعکس سقط‌های القایی ناشی از عمل تهاجمی آمنیوسنتز به شدت افزایش پیدا کرده و بسیاری از جنین های سالم متاسفانه سقط شده‌اند، افزود: بدین منظور در قانون جدید کل فرایند انجام غربالگری در سامانه جامع الکترونیک ثبت و واقعا به صورت مستند، آمار واقعی فرایند غربالگری و داده های آزمایشگاهی و سونوگرافی آن ثبت و قابل گزارش، رصد پایش و ارزیابی خواهد شد تا افراد سود جو با جان مادر و جنین های بیگناه بازی نکنند.

?سرپرست اداره جوانی جمعیت وزارت بهداشت تصریح کرد: به نظر می‌رسد مافیای غربالگری در ایران که سالانه بیش از 1000 میلیارد تومان سود به جیب می‌زنند قصد دارند با روشهای مذبوحانه همچنان به اسقاط جنین‌های بی‌گناه در ایران آن هم به بهانه علم سلامت باروری و کاهش تولد معلولان همچنان ادامه دهند و چون قانون جوانی جمعیت را سد راه خود می‌بینند ناجوانمردانه بدان حمله می‌کنند!
وی گفت: در قانون جدید مبتنی بر سامانه جامع الکترونیک پوشش بیمه ای کامل تر شده و هزینه والدین به مراتب کمتر شده است.

منبع:برگرفته از سایت جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران

ش


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا