مثلث موافقان محصولات تراریخته تکمیل شد اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اخبار / مثلث موافقان محصولات تراریخته تکمیل شد
مثلث موافقان محصولات تراریخته تکمیل شد

مثلث موافقان محصولات تراریخته تکمیل شد

با انتصاب یک موافق سرسخت محصولات تراریخته به سمت «رئیس کارگروه تخصصی ایمنی زیستی» در سازمان محیط زیست، مثلث آموزش، پژوهش و قانونگذار در خصوص تراریخته‌ها در این سازمان تکمیل شد.

یکی دیگر از موافقان محصولات تراریخته به سازمان محیط زیست آمد.

 بنابر گزارش سازمان محیط زیست در حکمی از سوی عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست، «محمود تولایی» رئیس مرکز ژنتیک ایران ایران به سمت رئیس کارگروه تخصصی ایمنی زیستی سازمان حفاظت محیط زیست منصوب شد.

در حکم عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست خطاب به محمود تولایی آمده است: «به منظور برخورداری از تخصص و تجارب ارزنده جنابعالی از تاریخ صدور این ابلاغ، به مدت دو سال به عنوان رئیس کارگروه تخصصی ایمنی زیستی سازمان حفاظت محیط زیست منصوب می شوید.

امید است با اتکال به ایزدمنان و پیروی از سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و تاکید ریاست محترم جمهور، و نیز با رعایت دقیق قوانین و مقررات جاری کشور، در انجام امور محوله موفق و موید باشید.»

اما تجارب محمود تولایی چیست که مورد توجه  رئیس این سازمان قرار گرفته است؟ وی در قامت موافقان تراریخته بارها در رسانه‌ها صحبت کرده و در لیست سخنرانی‌های علمی‌اش«تولید و رهاسازی محصولات تراریخته گیاهی» دیده می‌شود.

تولایی در جریان یک مناظره با مخالفان تراریخته‌ها، محصولات تراریخته را سالم‌ترین محصول دنیا خوانده  و تاکید کرده بود: ژن  تغییر یافته این محصولات وارد بدن ما نمی‌شود و اگر قرار باشد ژن گیاهان دستکاری شده  وارد بدن ما شود و سیستم بدن را تغییر دهد، خارجی‌هایی که یک عمر است دارند خوک مصرف می‌کنند الان باید خوک شده باشند!

با آمدن محمود تولایی به سازمان محیط زیست مثلث پژوهش، آموزش و قانونگذاری در خصوص محصولات تراریخته تکمیل شد.

عیسی کلانتری در نخستین روزهای حضورش در پردیسان نیره خوش خلق سیما عضو هیات علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی را به سمت مشاور  در خصوص محصولات تراریخته  انتخاب کرد، چند ماه پیش هم در جریان اعتراضات به تغییر ماموریت دانشکده محیط زیست، اسکندر امیدی نیا با تحصیلات  بیوتکنولوژی پزشکی از انستیتو پاستور ایران به عنوان سرپرست دانشکده محیط زیست برگزیده شد.

منبع:گروه اجتماعی خبرگزاری فارس

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *