مصرف پفک موجب اختلالات رفتاری, اضطراب و پرخاشگری کودکان می‌شود

یک مشاور طب سنتی گفت: پُفک بر اساس تحقیقات علمی انجام‌شده در کشور انگلستان موجب عقیمی و ناباروری در افراد و کودکان می‌شود. پفک حاوی تارترازین (ماده قرمز و نارنجی‌رنگ) و سبب اختلالات رفتاری, اضطراب و پرخاشگری در اطفال و حتی افراد بزرگسال می‌شود.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, محمد دریایی درباره پُفک اظهار داشت: پُفک بر اساس تحقیقات علمی انجام شده در کشور انگلستان موجب عقیمی و ناباروری در افراد و کودکان می‌شود.

به‌گفته وی پفک حاوی تارترازین (ماده قرمز و نارنجی‌رنگ) سبب اختلالات رفتاری, اضطراب و پرخاشگری در اطفال می‌شود.

چسبندگی پفک به دندان‌ها بر اساس تحقیقات تا 7 بار مسواک زدن هم تمیز نمی‌شود

این متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی و مشاور طب سنتی ادامه داد: چسبندگی پفک به دندان‌ها بر اساس تحقیقات تا 7 بار مسواک زدن هم تمیز نمی‌شود و آمار مصرف پفک در ایران روزانه هر نفر دو عدد است که این رقم بسیار فاجعه است.

دریایی بیان داشت: برنج پُرمصرف‌ترین اقلام سفره امروز ایرانیان سودازا است و موجب غلظت خون می‌شود. برنج یبوست‌زا است و یبوست، مادر همۀ بیماری‌هاست. بهترین نوع برنج, برنج قهوه‌ای است که مشکلی برای بدن ایجاد نمی‌کند البته بهتر است که افراد بیش از سه بار در هفته برنج مصرف نکنند. بهتر است که برنج در سوپ‌ها و آش‌ها, شله‌زرد, شیربرنج مصرف شود که طبع سرد برنج کاهش پیدا کند.

وی افزود: مصرف برنج موجب انسداد عروق، سنگ صفرا و سنگ کلیه می‌شود. خوردن برنج موجب تیرگی پوست می‌شود؛ البته مصرف سبزی‌پلو و زیره این ضرر را کم می‌کند.

چروکیدگی پوست و ریزش مو به‌دلیل مصرف بیش از حد چای

این متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی و مشاور طب سنتی اضافه کرد: چای سیاه موجب کم‌خونی، آریتمی قلبی، اختلالات گوارشی، چروکیدگی پوست و ریزش مو می‌شود. چای های گیاهی مانند چای های نعناع, بابونه, بادرنجبویه و … مصرف شود. البته چای کم‌رنگی که تازه باشد, اثرات نامطلوب آن بسیار کمتر از چای پررنگ کهنه است.

وی ادامه داد: شکر سفید برای کبد مضر است و موجب به هم خوردن متابولیسم سلول‌های کبدی, مواد رنگ‌بر قند و شکر هم مضر است. شکر سرخ, عسل و شیره انگور را می‌توان استفاده کرد.

سُس مایونز در کنفرانس‌های علمی به‌عنوان سم کبد معرفی می‌شود

دریایی خاطرنشان کرد: سُس مایونز حاوی مواد نگهدارنده (کربنات پتاسیم و بنزوات سدیم) است که سرطان‌زا هستند. سُس مایونز از همۀ غذاها برای صدمه به پوست مضرتر و باعث جوش صورت است و سس مایونز در کنفرانس‌های علمی به‌عنوان سم کبد معرفی می‌شود. چاشنی‌هایی مانند آبلیمو, آبغوره, رب‌انار ملس و لیموی تازه را می‌توان همراه با سالاد مصرف کرد.

[box type=”note”] منبع: خبرگزاری تسنیم [/box]

پفک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

پیشنهاد هوشمند سایت به شما
بستن
دکمه بازگشت به بالا